Je neuvěřitelné, že Cook dokázal převzít po Jobsovi loď Applu a nepotopit ji, říká expert

Apple představil nový model iPhonu

Firma Apple představila v úterý nový model svého telefonu – iPhone 13. Publicista a Apple certifikovaný trenér Petr Mára v pořadu 360° Michala Půra připomněl, jak dobře si společnost i po smrti svého zakladatele Steva Jobse vede. „Je neuvěřitelné, že Tim Cook dokázal po Jobsovi tuhle loď převzít a nepotopit ji,“ vyzdvihl.

Nový model iPhonu podle Máry nejde srovnávat s významem prvního telefonu od Applu. „Ten byl revoluční. Ve srovnání s posledními modely to není taková revoluce jako dříve. Podhoubí produktu je však stále inovační,“ podotkl. Největší novinkou a tím „nej“, na čem iPhone 13 stojí, je prý čip.

„S tímto modelem máte fotku, která nemá s normální fotkou nic společného. Je to počítačová fotografie,“ pokračoval. I když bude mít uživatel špatné počasí, získá prý krásný snímek. Apple má ve svém portfoliu mimo telefon i sluchátka, tablety či počítače.

Mezi odpůrci a fanoušky této firmy rezonuje otázka, jak se firma změnila po smrti jejího zakladatele Steva Jobse.

„Firma není stejná, ani být nemůže. Byl tam člověk, který ji založil a táhl ji. Jobs si na produkty sahal a definoval, jak nad nimi přemýšlet, Tim Cook vzal to, co vymyslel, a pečuje o to,“ míní Mára. Cook nyní podle něj jako inženýr hlídá tým a dává mu prostor, aby se rozvíjel směrem, který Jobs nastolil.

Firma reaguje na trh

„Je neuvěřitelné, že Cook dokázal po Jobsovi převzít loď a nepotopit ji,“ zdůraznil. S dobou také přichází čas nových technologií. Spekuluje se o tom, že by Apple představil i vlastní vozidlo. „Na to je ale ještě brzy. Nešlo by přitom o auto jako spíše o autonomní řízení, důležitý je čip,“ nastínil.

„Apple je vlastně firma, která vyrábí procesory. Má je unikátní. Nyní se očekává, s čím novým přijde,“ pokračoval Mára.

Naznačil, že Apple uvede i speciální brýle, jde však o otázku let. „Apple není ta firma, která na trh přijde s něčím jako první, jak si lidé myslí. Naopak přijde skoro poslední, ale se zatracené dobrým produktem a lidem vysvětlí, proč si ho mají koupit,“ podotkl publicista.

Doplnil, že Apple dbá na soukromí uživatelů. „Vnímá produkt, který je váš, do kterého by neměl nikdo zasahovat. Proto z beta verze odstranil funkci, která ve vašich fotkách najde dětskou pornografii a reportuje ji. Apple zjistil, že to trh nechce, a tak ji stáhl,“ vysvětlil s tím, že se rozhodnutí netýká cloudu.

Připomněl, že firma šla k původní hodnotě: „Tedy k tomu, že iPhone je váš a zařízení by mělo zůstat uživateli. To je pro mě důležitý faktor – chci, aby můj iPhone byl můj.“

Tagy: