reklama

Je neuvěřitelné, že Cook dokázal převzít po Jobsovi loď Applu a nepotopit ji, říká expert

Firma Apple představila v úterý nový model svého telefonu – iPhone 13. Publicista a Apple certifikovaný trenér Petr Mára v pořadu 360° Michala Půra připomněl, jak dobře si společnost i po smrti svého zakladatele Steva Jobse vede. „Je neuvěřitelné, že Tim Cook dokázal po Jobsovi tuhle loď převzít a nepotopit ji,“ vyzdvihl.

reklama

Nový model iPhonu podle Máry nejde srovnávat s významem prvního telefonu od Applu. „Ten byl revoluční. Ve srovnání s posledními modely to není taková revoluce jako dříve. Podhoubí produktu je však stále inovační,“ podotkl. Největší novinkou a tím „nej“, na čem iPhone 13 stojí, je prý čip.

„S tímto modelem máte fotku, která nemá s normální fotkou nic společného. Je to počítačová fotografie,“ pokračoval. I když bude mít uživatel špatné počasí, získá prý krásný snímek. Apple má ve svém portfoliu mimo telefon i sluchátka, tablety či počítače.

Mezi odpůrci a fanoušky této firmy rezonuje otázka, jak se firma změnila po smrti jejího zakladatele Steva Jobse.

„Firma není stejná, ani být nemůže. Byl tam člověk, který ji založil a táhl ji. Jobs si na produkty sahal a definoval, jak nad nimi přemýšlet, Tim Cook vzal to, co vymyslel, a pečuje o to,“ míní Mára. Cook nyní podle něj jako inženýr hlídá tým a dává mu prostor, aby se rozvíjel směrem, který Jobs nastolil.

Firma reaguje na trh

„Je neuvěřitelné, že Cook dokázal po Jobsovi převzít loď a nepotopit ji,“ zdůraznil. S dobou také přichází čas nových technologií. Spekuluje se o tom, že by Apple představil i vlastní vozidlo. „Na to je ale ještě brzy. Nešlo by přitom o auto jako spíše o autonomní řízení, důležitý je čip,“ nastínil.

„Apple je vlastně firma, která vyrábí procesory. Má je unikátní. Nyní se očekává, s čím novým přijde,“ pokračoval Mára.

Naznačil, že Apple uvede i speciální brýle, jde však o otázku let. „Apple není ta firma, která na trh přijde s něčím jako první, jak si lidé myslí. Naopak přijde skoro poslední, ale se zatracené dobrým produktem a lidem vysvětlí, proč si ho mají koupit,“ podotkl publicista.

Doplnil, že Apple dbá na soukromí uživatelů. „Vnímá produkt, který je váš, do kterého by neměl nikdo zasahovat. Proto z beta verze odstranil funkci, která ve vašich fotkách najde dětskou pornografii a reportuje ji. Apple zjistil, že to trh nechce, a tak ji stáhl,“ vysvětlil s tím, že se rozhodnutí netýká cloudu.

Připomněl, že firma šla k původní hodnotě: „Tedy k tomu, že iPhone je váš a zařízení by mělo zůstat uživateli. To je pro mě důležitý faktor – chci, aby můj iPhone byl můj.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama