CNN Prima News Steve Jobs

Steve Jobs

Výpis příspěvků ke štítku „Steve Jobs“

Vynálezce Tesla měl hrůzu z perel, člunem na dálkové ovládání chtěl ukončit válku

10. července 2021 09:44

Nicola Tesla získal za svůj život více než 700 patentů. Geniálního vědce ale dlouho zastiňoval jeho někdejší zaměstnavatel – Thomas Alva Edison. Tesla se nejvíce proslavil objevem střídavého proudu, jeho práce vedla také k pokroku v oblasti bezdrátové komunikace, osvětlení, robotiky a mnoha dalších oblastech. Ač se to zdá neuvěřitelné, narodil se před 165 lety. Co jste o něm možná nevěděli?

Tragické osudy miliardářů: Předčasně umírali kvůli závisti, sebevraždám i nehodám

8. dubna 2021 06:02

Miliardář Petr Kellner, který minulý týden zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce, nebyl jediným podnikatelem, který z tohoto světa odešel předčasně nepřirozenou smrtí. Někteří z nich mezi námi už nejsou například kvůli nehodě, závisti nebo těžké životní situaci a vážné nemoci. Podívejte se na ty nejzajímavější.

Antiperle, nebo LSD? Vědci zjistili, že oboje má stejný vliv na výkon a psychiku

3. dubna 2021 08:13

Užívání malých dávek LSD se stalo trendem Silicon Valley, technologické Mekce USA, a odtud se rozšířilo prakticky do celého světa. Mikrodávkování halucinogenu prý zlepšuje náladu, zostřuje mysl a spouští kreativní myšlení. Výzkumníci na Královské univerzitě v Londýně ale přišli s převratným objevem. Stejný účinek totiž mohou mít třeba antiperle.

Kellner je nenahraditelný, ale Apple také neskončil se smrtí Jobse, zdůrazňuje ekonom

29. března 2021 10:42

Petr Kellner byl ztělesněním úspěšné cesty od porevolučních začátků až na výsluní globálního byznysu. Ačkoliv šlo o nenahraditelného vizionáře a leadera, jehož autoritu v plné míře už nemůže nikdo v PPF převzít, tak stejně jako Apple neskončil smrtí Steva Jobse, tak ani PPF neskončí odchodem Kellnera, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda.