CNN Prima News Steve Jobs

Steve Jobs

Výpis příspěvků ke štítku „Steve Jobs“

Firmy zápolí s tématy jako AI či udržitelnost. Pomoci může konference Innovations United

Byznysové prostředí se neustále posouvá dopředu, ale moderní doba skrývá zároveň řadu nástrah. Podnikatelé se musí umět vypořádat s otázkami, jako je využití umělé inteligence, udržitelnost či kybernetická bezpečnost. Pomoc jim může nabídnout Innovations United, mezinárodní konference zaměřená na inovace a technologie, která se uskuteční 7. až 8. listopadu 2023 v Martinickém paláci na Pražském hradě. Akci zaměřenou na aktuální témata pořádá Startup Disrupt, provozovatel stejnojmenné globální platformy pro startupy a inovátory. Redakce CNN Prima NEWS je mediálním partnerem události.

Vynálezce Tesla měl hrůzu z perel, člunem na dálkové ovládání chtěl ukončit válku

Nicola Tesla získal za svůj život více než 700 patentů. Geniálního vědce ale dlouho zastiňoval jeho někdejší zaměstnavatel – Thomas Alva Edison. Tesla se nejvíce proslavil objevem střídavého proudu, jeho práce vedla také k pokroku v oblasti bezdrátové komunikace, osvětlení, robotiky a mnoha dalších oblastech. Ač se to zdá neuvěřitelné, narodil se před 165 lety. Co jste o něm možná nevěděli?

Antiperle, nebo LSD? Vědci zjistili, že oboje má stejný vliv na výkon a psychiku

Užívání malých dávek LSD se stalo trendem Silicon Valley, technologické Mekce USA, a odtud se rozšířilo prakticky do celého světa. Mikrodávkování halucinogenu prý zlepšuje náladu, zostřuje mysl a spouští kreativní myšlení. Výzkumníci na Královské univerzitě v Londýně ale přišli s převratným objevem. Stejný účinek totiž mohou mít třeba antiperle.

Kellner je nenahraditelný, ale Apple také neskončil se smrtí Jobse, zdůrazňuje ekonom

Petr Kellner byl ztělesněním úspěšné cesty od porevolučních začátků až na výsluní globálního byznysu. Ačkoliv šlo o nenahraditelného vizionáře a leadera, jehož autoritu v plné míře už nemůže nikdo v PPF převzít, tak stejně jako Apple neskončil smrtí Steva Jobse, tak ani PPF neskončí odchodem Kellnera, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda.