CNN Prima News vývoj

vývoj

Výpis příspěvků ke štítku „vývoj“

Zlaté české ručičky. Nový díl CNN Prima Gaming zamíří na konferenci tuzemských tvůrců her

9. června 2022 07:32

Jak se daří českému hernímu průmyslu? Už roky válcuje z hlediska obratů tuzemskou filmovou a seriálovou scénu a jak se zdá, v raketovém růstu nepolevuje. To ostatně naznačil i letošní ročník herní konference Game Access, kde se sešli čeští i zahraniční tvůrci videoher. A redakce pořadu CNN Prima Gaming u toho samozřejmě nemohla chybět. Relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS či na webových stránkách cnnprima.cz.

Grafy, preference a průzkumy veřejného mínění: Jaké šance mají kandidáti na prezidenta?

2. června 2022 07:32

V lednu čekají Česko prezidentské volby 2023. Mezi největší favority stále patří muži, kteří svůj zájem o Hrad zatím oficiálně neohlásili – expremiér Andrej Babiš a generál Petr Pavel. Jak si podle agentur a sázkových kanceláří vedou ostatní kandidáti a má zveřejňování výzkumů nějaká pravidla? Podívejte se na přehledný článek o volbách včetně exkluzivních grafů.

Brno centrem herního průmyslu. Konference Game Access přivítá tvůrce Zaklínače 3 či Mafie

25. května 2022 19:43

Brněnské výstaviště se po dvouleté pauze opět stane centrem herního průmyslu. Mezinárodní konference Game Access 2022 přivítá v závěru května významné české i zahraniční tvůrce úspěšných videoher. O zákulisí vývoje se rozpovídají designéři, vývojáři, skladatelé či výtvarníci titulů jako Zaklínač 3, Spider-Man, Beat Saber či Mafia 3. Akci mimo jiné doprovodí také nedělní koncert hudby z kultovní české hry Mafia.

Война в Украине могла бушевать у границы со Словакией. Одна битва изменила все

13. května 2022 19:25

Конфликт на Украине в настоящее время бушует в основном на востоке и юге страны. Но по прошествии нескольких недель теперь можно сказать, что все могло закончиться совсем по-другому. В эти дни российские войска могли контролировать Киев и стучать в ворота словацкой границы. Все изменило единственное сражение в первый день вторжения — сражение за аэродром Гостомель.

Válka na Ukrajině mohla zuřit až u slovenských hranic. Všechno to změnila jediná bitva

13. května 2022 05:38

Konflikt na Ukrajině v současnosti zuří převážně na východě a jihu země. S několikatýdenním odstupem je ale nyní možné říci, že to celé mohlo skončit docela jinak. V těchto dnech mohla ruská vojska klidně ovládat Kyjev a klepat na bránu slovenských hranic. Všechno to změnila jediná bitva v první den invaze – boj o letiště Hostomel.

Léčba není, pomozte si sami: Malý Šimon trpí vzácným syndromem, rodičům teď svitla naděje

13. února 2022 20:00

S velmi vzácnou metabolickou poruchou se potýká dvouapůlletý Šimonek z Novojičínska. Tzv. Lesch-Nyhanův syndrom brzdí psychomotorický vývoj, vyvolává retardaci a může vést k selhávání orgánů. Podle rodičů má nemoc maximálně pět dětí v České republice a účinná léčba tady zatím není. Proto teď vzhlížejí k americké genové terapii, která je ovšem velmi nákladná.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

18. ledna 2022 10:06

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Na Česko se valí nová covidová tsunami ze Západu. Co víme o omikronu a co nás čeká?

31. prosince 2021 05:29

Přestože v České republice aktuálně epidemie nemoci COVID-19 výrazně zpomaluje, nemá nikdo z odborníků pochyby, že se během pár týdnů rozjede nová vlna kvůli velmi nakažlivé variantě omikron,. Kvůli ní už v západní Evropě hlásí rekordní počty nově nakažených. Data ze zahraničí však vyvolávají i mírný optimismus. Zatím totiž potvrzují teorii, že se omikron vyznačuje mírnějším průběhem. Nemocnice se totiž ve Francii ani Británii zásadně neplní. Co tedy v příštích týdnech čeká Česko?

Covid decimuje Evropu, Česko je v úmrtích mezi nejhoršími. Podívejte se na vývoj dat

30. prosince 2021 05:28

V Česku zemřelo na covid přes 35 tisíc lidí. Zatímco na začátku pandemie jsme byli mezi nejméně zasaženými státy Evropské unie, situace se dramatizovala až do chvíle, kdy se Česko stalo vůbec nejhorší zemí. Podívejte se na přehledný graf, který ukazuje, jak se vyvíjel počet zemřelých od února 2020. Tedy, jak se stalo z „best in covid“ Česko místem, kterému je lepší se vyhnout.

Končí druhý rok v pandemii. Optimismus z očkování vyprchal, opatření zůstala

28. prosince 2021 14:48

Lidstvo má za sebou další koronavirový rok. A stejně jako loni je závěr jedné pandemické etapy patový a plný skepse. V lednu svět začal masově očkovat a kdekdo vyhlížel konec restrikcí, jenže po půlroce optimismus z očkování vyprchal a s prosincem se státy v čele s Evropou znovu ocitly v koronavirových kleštích. Jak se vyvíjel pandemický rok?