reklama
CNN Prima News vývoj

vývoj

Výpis příspěvků ke štítku „vývoj“

Kauza Čapí hnízdo: Ministerstvo nezákonně zadržovalo informace o dotačním sporu

Aktualizováno

Rozhodnutí ministerstva financí neposkytnout žadatelům zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o dotační kauze Čapí hnízdo bylo nezákonné. V pondělí to uvedl Městský soud v Praze. Pravomocně tak vyhověl správní žalobě organizace Kverulant. V kauze čelí obvinění premiér Andrej Babiš (ANO). Kverulant tvrdí, že právě v jeho zájmu ministerstvo zprávu neposkytlo. Ministerstvo k tomu v pondělí uvedlo, že postupovalo plně v souladu s požadavkem Evropské komise i Městského státního zastupitelství, podle kterých bylo zveřejnění zprávy v plném rozsahu vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nepřípustné.

Zájem Čechů o vývoj pandemie klesá. Lidé začínají být skeptičtí, zjistil průzkum

Zájem lidí o vývoj situace okolo šíření nového typu koronaviru opadá. Ukázaly to výsledky průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). V prosinci se o vývoj zajímalo 74 procent lidí, zatímco v listopadu 78 a ještě v květnu o celých 11 procent dotázaných více, tedy 85 procent. Lidé jsou také stále skeptičtější k vývoji pandemické situace v Česku i v Evropě.

Žádné vedlejší účinky a úspěšnost 95 procent. Pfizer hlásí průlom ve vývoji vakcíny

Vakcína proti covidu vyvíjená společností Pfizer ve spolupráci s firmou BioNTech má podle první sady konečných výsledků z poslední fáze testů účinnost 95 procent a žádné vážné vedlejší účinky. Podle listu The New York Times to ve středu uvedla farmaceutická firma společně s prohlášením, že se chystá v horizontu několika dní požádat americké úřady o mimořádné nasazení vakcíny v USA.

Nová vakcína s 90procentní účinností má značné nežádoucí účinky, varuje český expert

Vakcína na covid je v současné době tématem číslo jedna. Do vývoje očkování se zapojilo mnoho států včetně České republiky. Největší naděje jsou nyní vkládány do výrobku od společnosti Pfizer, která hlásí až 90procentní účinnost. Je vakcína skutečně spásou proti koronaviru? Jaké můžeme očekávat vedlejší účinky a jak pokračuje vývoj české vakcíny? Na to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS odpovídal vakcinolog Marek Petráš, který stojí v čele českého vědeckého týmu.

reklama