CNN Prima News jednotky

jednotky

Výpis příspěvků ke štítku „jednotky“

Štáb CNN pod palbou, reportér šel k zemi. Nedá se to popsat slovy, líčí vojáci peklo u Bachmutu

26. května 2023 05:18

Rusové v posledních dnech intenzivně ostřelovali ukrajinské město Bachmut a jeho okolí. V epicentru dění se nachází také reportér americké stanice CNN Nick Robertson. Se štábem se ocitl uprostřed zuřivé palby na frontové linii nedaleko toho, co z města zbylo. Podle novináře je na tvářích ukrajinských vojáků již patrná únava a vyčerpání.

Ukrajinská armáda útočí na ruském území, zuří gubernátor. Putin riskuje blamáž, upozornil Zrno

22. května 2023 15:33
Aktualizováno

Ruská Belgorodská oblast na hranicích s Ukrajinou se v pondělí stala dějištěm ozbrojených střetů, které podle ruských úřadů vyvolal vpád ukrajinských sabotážních skupin. Místní správa kromě toho Ukrajinu obvinila z ostřelování jednoho z příhraničních okresů a informovala o osmi zraněných. Ukrajina popřela, že by měla s událostmi cokoli společného, a uvedla, že za nimi stojí ruští partyzáni. Vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno míní, že jde o skvěle vymyšlenou akci ukrajinské armády.

Ukrajinci přiznali ztrátu Soledaru. Úkol jsme splnili a okupanty vyčerpali, zní z armády

25. ledna 2023 16:09

Ukrajinská armáda poprvé oficiálně potvrdila, že ztratila kontrolu nad Soledarem. Informoval o tom mluvčí východního uskupení ukrajinských sil Serhij Čerevatyj. Kdy přesně se obránci z města nedaleko Bachmutu stáhli, neuvedl. Podle dřívějšího hodnocení zahraničních odborníků k tomu mělo zřejmě dojít na přelomu poloviny ledna

Ukrajinci za jediný den zlikvidovali 840 okupantů. Rusové nasadili popravčí čety na dezertéry

4. listopadu 2022 10:11

Ruská armáda pravděpodobně začala na Ukrajině nasazovat takzvané blokační nebo protiústupové jednotky, jejichž úkolem je odrazovat ruské vojáky od útěku tak, že jim hrozí zastřelením. Tato praktika svědčí o nízké morálce ruských vojáků a jejich neochotě bojovat, uvedlo na Twitteru britské ministerstvo obrany, které se odvolává na informace britské vojenské rozvědky. Ukrajinská armáda odráží ruské útoky v Doněcké oblasti a hlásí zneškodnění přes 800 ruských vojáků za uplynulý den. Tvrzení válčících stran o vzájemně způsobených ztrátách nelze v době pokračujících bojů ověřit.

Mírová mise neznamená klid zbraní. Analytik představil scénář, kdy očekává pozastavení bojů

19. března 2022 10:51

Polsko chce brzy navrhnout, aby na Ukrajině začaly působit mírové síly OSN, tzv. modré přilby. Podle vojenského a bezpečnostního analytika Lukáše Visingra je to ale možné až tehdy, pokud dojde na klid zbraní. „Umím si představit, že až konflikt dospěje k nějakému příměří, což si myslím, že bude v relativně krátké době – možná během týdne či dvou – tak by jeho součástí mohlo být vyslání modrých přileb, které by oddělily znepřátelené strany,“ podotkl. Mírové jednotky však podle něj neznamenají trvalý mír, upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Rusko posílá na Ukrajinu další jednotky. Intenzitu bojů proto nesnížíme, tvrdí Zelenskyj

12. března 2022 15:11

Rusko posílá na Ukrajinu další jednotky a ukrajinská armáda proto nemůže snížit intenzitu bojů. V sobotním videoposelství to oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ztráty ruské armády jsou podle něj největší za poslední desetiletí. Vyzval také mezinárodní společenství, aby pomohlo dosáhnout propuštění starosty obsazeného Melitopolu, kterého podle Kyjeva unesli ruští vojáci.