jelen

Výpis příspěvků ke štítku „jelen“

Postrach řidičů na Novoborsku: Urostlý jelen opět skočil pod kola aut, ta se čelně srazila

5. ledna 2023 23:47

Řidiče na Novoborsku několik měsíců straší urostlý jelen na silnici. V září ho zachytila palubní kamera, jak těsně před autem přeskákal přes silnici, a video se stalo hitem internetu. Nyní se na místo patrně stejný jedinec vrátil. Tentokrát už ale setkání s řidiči skončilo nehodou – jeden z nich se snažil zvířeti vynout a čelně narazil do dalšího vozidla.

Trvalo mi dlouho, než jsem to vydýchal, říká řidič, kterému pod kola skočil mohutný jelen

16. září 2022 21:42

Každá šestá nehoda v České republice je srážka se zvěří a meziročně jich přibývá. Jak náhlé a nečekané může být setkání s jelenem na silnici, ukázalo video z Českolipska, které obletělo český internet. Jelen skočil do vozovky a přeletěl jedno auto. Dopadl přímo před druhé vozidlo, ihned ale z vozovky zmizel. „Doma jsem to oslavil, dal jsem si panáka do každé nohy,“ řekl pro CNN Prima NEWS řidič, kterému se podařilo vyváznout bez nehody.

Dříve vojenské území, dnes chránění jeleni a zubři. Taková je rezervace na Rokycansku

21. srpna 2022 14:12

Zubři, divocí exmoorští koně, laně, jeleni, ale i vzácné rostliny a obojživelníci. To vše je k vidění v areálu bývalého vojenského cvičiště, dnešní přírodní rezervaci v Rokycanech. Speciální péči zvířata nevyžadují – nesmí se vůbec dokrmovat, člověk jim zajistí pouze dostatek vody a minerálů. Oboru najdete na jižním okraji Rokycan v místech, kde se dřív proháněli tanky a vojáci.