Ještě není konec. Deppova exmanželka chystá další krok, fanoušci mluví o sexistické porotě

Depp vyhrál soud s exmanželkou

Ve sporu Johnnyho Deppa a jeho bývalé manželky Amber Heardové padl ve středu verdikt. Porota rozhodla ve prospěch herce. Šestatřicetiletá herečka ovšem s rozsudkem nesouhlasí. Podle deníku Daily Mail plánuje podat odvolání. S rozsudkem nesouhlasí ani její fanoušci. Verdikt označili za sexistický a nespravedlivý.

Podle deníku Daily Mail plánuje Heardová podat odvolání. Stoprocentní úspěch jí to ale nezaručí. Aby bylo jejímu odvolání vyhověno, bude muset nejspíše prokázat, že v soudním procesu nebo ve výkladu zákona došlo k pochybení. Sama herečka zatím zprávu o odvolání nepotvrdila.

Soudní spor mezi Deppem a Heardovou sledovala veřejnost celých šest týdnů. Exmanželé se obviňovali ze vzájemného fyzického i psychického násilí, navíc požadovali astronomické odškodné. Porota ve středu jednomyslně rozhodla ve prospěch Deppa. Heardová se dopustila pomluvy a soud jí uložil zaplatit odškodné ve výši 10,35 milionu dolarů (v přepočtu asi 240 milionů korun). Platit bude i Deppova strana, herec tak po odečtení získá 8,35 milionu dolarů (necelých 200 milionů korun).

Stojíme při tobě, andílku

Ze soudní síně odcházela Heardová značně rozladěná. Podporu jí na sociálních sítích vyjádřili její fanoušci. „Soucítím s Amber. Do pr*ele s tou sexistickou porotu a do pr*ele s touhle sexistickou zemí,“ psal rozčílený fanoušek. „Tohle nebyla spravedlnost. Stojím při tobě a věřím ti, Amber,“ napsali další. „Je mi to tak líto, andílku. Tvá odvaha a síla postavit se za sebe a všechny přeživší zůstane bez povšimnutí. Vždycky budeme stát při tobě. Zůstaň silná,“ podpořili Heardovou lidé. „Tohle je velmi špatný den pro ženy, které jsou oběťmi. Nad oběťmi sexuálního a domácího násilí se opět rozhostí ticho, proti kterému tolik let bojovaly,“ uvedli další.

Několik slov ke středečnímu rozsudku řekla i sama Heardová. „Zklamání, které mě dnes postihlo, se nedá popsat slovy. Jsem zdrcená, že hora důkazů nestačila na to, aby se postavila nepřiměřené moci, síle a vlivu mého bývalého manžela,“ uvedla herečka. Více je ale prý zklamaná z toho, co rozsudek znamená pro ostatní ženy.

„Je to neúspěch. Vrací čas do doby, kdy žena, která se ozvala, mohla být veřejně zostuzena a ponížena. Vrací zpět myšlenku, že násilí na ženách není třeba brát vážně. Věřím, že se Johnnyho právníkům podařilo přimět porotu, aby přehlédla klíčovou otázku svobody projevu a ignorovala důkazy, které byly tak přesvědčivé, že jsme ve Spojeném království vyhráli,“ dodala herečka z odkazem na první soudní spor, který Depp prohrál.

Když Heardová opouštěla soudní síň, vypadala sklesle. Při nastupování do auta jí členka jejího právního týmu pokládala ruku na záda. Naopak Depp strávil zbytek dne oslavami v hospodě ve Velké Británii s rockovými hvězdami Jeffem Beckem a Samem Fenderem. Jeho právní tým byl samý úsměv a ve Virginii se společně objímali. „Před šesti lety se navždy změnil můj život, život mých dětí, život mých nejbližších a také život lidí, kteří mě po mnoho a mnoho let podporovali a milovali. To vše v jediném okamžiku. A o šest let později mi porota život vrátila,“ vzkázal na Instagramu Depp.

„Říci pravdu jsem dlužil svým dětem a těm, kteří mě i nadále neochvějně podporovali. Cítím se klidný, protože vím, že jsem toho konečně dosáhl,“ svěřil se s tím, že je stále ohromen přívaly podpory a laskavosti lidí z celého světa. Nyní doufá, že jeho případ pomůže i jiným.

Tagy: