CNN Prima News Jiří Kobza

Jiří Kobza

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Kobza“

Političtí náměstci? Nehorázná arogance a plivanec, řekl Kobza. Podle Žáčka tomu nerozumí

29. listopadu 2022 22:39

Funkce odborných náměstků na ministerstvech od ledna zaniknou a zruší se také omezení počtu náměstků členů vlády. V úterý novelu služebního zákona stvrdila Sněmovna, když přehlasovala veto Miloše Zemana. Podle člena sněmovního zahraničního výboru Jiřího Kobzy (SPD) jde o nehoráznou aroganci vládní koalice. „SPD nemá žádnou zkušenost s výkonem moci ve vedení ministerstev,“ reagoval člen sněmovního výboru pro obranu Pavel Žáček (ODS).

Souhlasím s kolektivní vinou, řekl Kolář. NATO by Rusko rozdrtilo, dodala Gregorová

16. října 2022 15:31

Pokud chce Rusko s námi žít v míru a spolupracovat, nemohou Rusové nechat doma své rodiny a utéct na Západ. Myslí si to poslanec TOP 09 Ondřej Kolář. „Jestli se jim nechce bojovat na Ukrajině, tak ať s tím začnou dělat něco doma,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS a dodal, že v tomto smyslu souhlasí s „kolektivní vinou“. Ostře se vyjádřila i pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Pokud by podle ní Putin použil jaderné zbraně, do války by se konvenčními zbraněmi zapojila Severoatlantická aliance a Rusko rozdrtila.

Hádka Gregorové a Kobzy: Vždy, když řeknete „mír“, skočím vám do řeči. Je to mír okupantů

16. října 2022 12:35

Je na čase prohlásit Rusko za teroristický stát? Má to své důsledky jako přerušení obchodních a diplomatických vztahů. Přesto by se o takové věci mělo začít otevřeně debatovat. Myslí si to většina z hostů, kteří debatovali v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Jiří Kobza (SPD) však něco takového odmítl. „Když jsem slyšel, jak ruské rakety dopadají na energetickou infrastrukturu, nemohl jsem si nevzpomenout na humanitární bombardování Jugoslávie. Američani tam dělali to samé,“ řekl.

Desetitisíce lidí protestovaly proti vládě. Pořadatelé požádají Zemana o její odvolání

28. září 2022 13:28

V Praze se na Václavském náměstí konala demonstrace proti vládě. Pořadatelé z uskupení Česká republika na 1. místě požadovali demisi pětikoaličního kabinetu a obrat politického směřování země. Na začátku programu to řekl organizátor Jiří Havel. Na akci dohlížela policie. Na Twitteru uvedla, že do centra metropole dorazily podle jejího odhadu „nižší desítky tisíc“ účastníků. Prvního shromáždění na začátku září se podle policie účastnilo asi 70 tisíc lidí. Pořadatelé demonstrace chtějí 10. října požádat prezidenta Zemana o odvolání vlády a vyhlášení předčasných voleb, další demonstraci pak plánují na 28. října.

Hulení v sektě, ruská voňavka nebo tuzemák na zahřátí. Nejlepší hlášky, co padly v Partii

12. září 2022 06:23

Hlavním tématem nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bylo řešení energetické krize. V první části diskutoval současný ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se svým předchůdcem Karlem Havlíčkem (ANO). Poté je vystřídala čtveřice politiků z vládních i opozičních stran. A některé jejich výroky vyloženě musely diváky bavit.

Babiš mluví mimo mísu, říká Lochman z hnutí STAN. Vildumetzová rezignovala, protože mlžila

11. září 2022 19:32

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš zneužil svého postavení, jako řadový poslanec by měl mluvit jen pět minut, zaznělo od zástupců koalice v Partii na CNN Prima NEWS k dlouhému vystoupení bývalého premiéra před soudem k Čapímu hnízdu ve Sněmovně. Řeč byla také o odstoupení Jany Mračkové Vildumetzové (ANO) z postu místopředsedkyně dolní komory kvůli blízké vazbě na podnikatele Zakaríu Nemraha obviněného v kauze Dozimetr.

Kobza k vládě: Opusťme lipskou burzu. Vaší rétorikou se občané nezahřejí, zlobí se Jakob

11. září 2022 14:59

Hlavní otázkou, na kterou hledají politici v energetické krizi odpověď, je, jaká opatření by snížila ceny energií a pomohla českým občanům. Poslanec SPD Jiří Kobza v pořadu Partie vládě vzkázal, aby opustila lipskou burzu a začala hájit zájmy občanů. Poslanec TOP 09 Jan Jakob to však označil za opoziční rétoriku, která Čechy v zimě nezahřeje.

Sledujte Partii s Jakobem i Jermanovou. Jaké budou ceny energií na zimu?

9. září 2022 15:42

Ceny energií dramaticky stoupají. Lidé se začínají obávat, jak přežijí zimu. O tom, kde je strop cen energií, budou v Partii Terezie Tománkové diskutovat ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části bude následovat velká politická diskuze. Promluví poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) a poslanci Jan Jakob (TOP 09), Ondřej Lochman (STAN) nebo Jiří Kobza (SPD).

Zásadní nepochopení a amatérismus. Lidovec Bartošek se pustil do Pirátů kvůli referendu

25. srpna 2022 22:14

Vládní pětikoalici zřejmě čeká zásadní spor. Piráti spustí vnitrostranické referendum o tom, zda se distancují od postupu vlády při jmenování Petra Mlejnka šéfem Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI). Ostrá reakce koaličních partnerů přišla téměř okamžitě. Místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil za naprosté nepochopení situace a amatérismus.

Spojenci Babiše, pustil se Pospíšil do SPD. Neznáte současnou politiku, smál se Kobza

7. června 2022 15:47

Poslanec SPD Jiří Kobza a europoslanec Jiří Pospíšil z TOP 09 se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli Green Dealu a vztahu opozičních stran na domácí politické scéně. Zatímco SPD navrhuje „zelený úděl“ co nejrychleji pohřbít, Pospíšil vysvětlil, že by to v praxi znamenalo vystoupení z celé Evropské unie. Následně europoslanec označil SPD za spojence hnutí ANO.