reklama
CNN Prima News Jiří Kobza

Jiří Kobza

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Kobza“

Arenberger má mimořádně hroší kůži. Měl už dávno skončit, vyzývá opozice

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) by měl kvůli nepřesnostem ve svých majetkových přiznáních rezignovat, shodli se v Partii opoziční poslanci. Europoslanec z ODS Alexandr Vondra řekl, že Arenberger má hroší kůži, do funkce šel jen kvůli dotacím pro svou kliniku a ještě několik let zpět by skončil do 24 hodin. S tím souhlasí i poslankyně KSČM Miloslava Vostrá či zástupce SPD Jiří Kobza. Naopak vládní zástupce Robert Králíček (za ANO) se šéfa zdravotnického resortu zastal.

Vondra: Hamáček kecal, jako když tiskne. Těm povídačkám nemůže věřit ani on sám

Těmto cimrmanovským povídačkám nevěřím, nemůže jim věřit ani sám vicepremiér Hamáček, prohlásil v Partii europoslanec a člen ODS Alexandr Vondra. Předsedu ČSSD poté označil za kecala a vyzval ho k rezignaci. Pochyby o tom, zda Hamáčkova cesta do Moskvy měla být zastíracím manévrem, má také poslankyně KSČM Miloslava Vostrá. Poslanec za ANO Robert Králíček naopak vládnímu kolegovi věří.

Čína kvůli cestě na Tchaj-wan žádné sankce nepřijme, bude jen strašit, říká Benda

Delegace senátorů a podnikatelů vedená předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) na Tchaj-wan dle očekávání pobouřila Čínu. Ta totiž považuje Tchaj-wan za své území a dlouho varovala Vystrčila i jeho předchůdce Jaroslava Kuberu, aby tam na oficiální návštěvu nejezdili. Zaplatí Česko za cestu na Tchaj-wan vysokou cenu? Přitíží Čína českým firmám? Na tyto a další otázky odpovídali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové poslanci Marek Benda (ODS) a Jiří Kobza (SPD).

Nemůžeme si nechat vzít demokracii. To už jsme jednou zažili, připomíná Vystrčil

Cesta na Tchaj-wan je v zájmu hospodářské spolupráce, ale je i aktem obhajoby suverénní a demokratické republiky, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda Senátu Miloš Vystrčil. Oponentem v debatě mu byl poslanec Jiří Kobza (SPD). Ten naopak cestu kritizuje s tím, že Čína je naším druhým obchodním partnerem, ale Tchaj-wan až 32. v pořadí. „Proto nevidím smysl riskovat vztahy s Čínskou lidovou republikou,“ míní Kobza. Česká republika by tak podle něj přišla o tolik důležitý dovoz textilu, bot, slunečních brýlí či polotovarů. „Z ekonomického hlediska v cestě nevidím smysl,“ dodává.

Šéf senátu Miloš Vystrčil v úterý oznámí, zda pojede na Tchaj-wan i přes nelibost Číny

Cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan se stává více pravděpodobnou. Na úterý svolá setkání s médii. Oznámí na něm, že cestu do asijské země skutečně podnikne? „Oznámím, zda se cesta začíná připravovat, protože, to, jestli někam pojedete nebo ne záleží na tom, jak situace v daný okamžik vypadá,“ uvedl Vystrčil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama