reklama
CNN Prima News Jiří Kobza

Jiří Kobza

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Kobza“

Šéfka EU rozhazuje naše peníze. Chválí se, protože to nikdo jiný neudělal, míní Kobza

15. září 2021 19:53

Předsedkyně Evropské unie Ursula von der Leyenová rozhazuje naše miliony, zkritizoval její středeční vystoupení poslanec Jiří Kobza (SPD). Ta například slíbila, že Sedmadvacítka v návaznosti na koronavirovou pandemii spustí nový program pro posílení odolnosti EU v oblasti zdravotnictví. Ve Zprávách plus určité kroky unie nekvitoval ani poslanec Ondřej Veselý (ČSSD).

Čeští vojáci jako okupanti? Urážíte je, styďte se, vpálila Černochová Kobzovi

18. srpna 2021 21:04

Tlumočníci v Afghánistánu vydělávali více než soused a sloužili okupační síle, prohlásil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda sněmovního zahraničního výboru Jiří Kobza (SPD). Za svůj výraz to ihned schytal od předsedkyně výboru pro obranu Jany Černochové (ODS). Kobzovi řekla, že uráží české vojáky a měl by se stydět. Na stranu členky ODS se postavil i zástupce vládního hnutí ANO Jaroslav Bžoch.

Arenberger má mimořádně hroší kůži. Měl už dávno skončit, vyzývá opozice

23. května 2021 13:44

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) by měl kvůli nepřesnostem ve svých majetkových přiznáních rezignovat, shodli se v Partii opoziční poslanci. Europoslanec z ODS Alexandr Vondra řekl, že Arenberger má hroší kůži, do funkce šel jen kvůli dotacím pro svou kliniku a ještě několik let zpět by skončil do 24 hodin. S tím souhlasí i poslankyně KSČM Miloslava Vostrá či zástupce SPD Jiří Kobza. Naopak vládní zástupce Robert Králíček (za ANO) se šéfa zdravotnického resortu zastal.

Vondra: Hamáček kecal, jako když tiskne. Těm povídačkám nemůže věřit ani on sám

23. května 2021 12:24

Těmto cimrmanovským povídačkám nevěřím, nemůže jim věřit ani sám vicepremiér Hamáček, prohlásil v Partii europoslanec a člen ODS Alexandr Vondra. Předsedu ČSSD poté označil za kecala a vyzval ho k rezignaci. Pochyby o tom, zda Hamáčkova cesta do Moskvy měla být zastíracím manévrem, má také poslankyně KSČM Miloslava Vostrá. Poslanec za ANO Robert Králíček naopak vládnímu kolegovi věří.

Čína kvůli cestě na Tchaj-wan žádné sankce nepřijme, bude jen strašit, říká Benda

31. srpna 2020 22:01

Delegace senátorů a podnikatelů vedená předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) na Tchaj-wan dle očekávání pobouřila Čínu. Ta totiž považuje Tchaj-wan za své území a dlouho varovala Vystrčila i jeho předchůdce Jaroslava Kuberu, aby tam na oficiální návštěvu nejezdili. Zaplatí Česko za cestu na Tchaj-wan vysokou cenu? Přitíží Čína českým firmám? Na tyto a další otázky odpovídali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové poslanci Marek Benda (ODS) a Jiří Kobza (SPD).

Nemůžeme si nechat vzít demokracii. To už jsme jednou zažili, připomíná Vystrčil

2. července 2020 23:02

Cesta na Tchaj-wan je v zájmu hospodářské spolupráce, ale je i aktem obhajoby suverénní a demokratické republiky, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda Senátu Miloš Vystrčil. Oponentem v debatě mu byl poslanec Jiří Kobza (SPD). Ten naopak cestu kritizuje s tím, že Čína je naším druhým obchodním partnerem, ale Tchaj-wan až 32. v pořadí. „Proto nevidím smysl riskovat vztahy s Čínskou lidovou republikou,“ míní Kobza. Česká republika by tak podle něj přišla o tolik důležitý dovoz textilu, bot, slunečních brýlí či polotovarů. „Z ekonomického hlediska v cestě nevidím smysl,“ dodává.

Šéf senátu Miloš Vystrčil v úterý oznámí, zda pojede na Tchaj-wan i přes nelibost Číny

5. června 2020 17:35

Cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan se stává více pravděpodobnou. Na úterý svolá setkání s médii. Oznámí na něm, že cestu do asijské země skutečně podnikne? „Oznámím, zda se cesta začíná připravovat, protože, to, jestli někam pojedete nebo ne záleží na tom, jak situace v daný okamžik vypadá,“ uvedl Vystrčil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama