CNN Prima News Jiří Kobza

Jiří Kobza

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Kobza“

Kobza: Nechci vojáky USA v Česku, máme špatné zkušenosti. Bez nich se neubráníme, míní Krejza

Já i moje rodina odmítáme jakýkoliv pokus o přítomnost cizí armády na našem území. Uvedl to opoziční poslanec Jiří Kobza (SPD) v reakci na středeční jednání Poslanecké sněmovny o přijetí česko-americké dohody o spolupráci v oblasti obrany. Bez Spojených států bychom nebyli schopni se jakékoliv agresi ubránit, oponoval Karel Krejza (ODS) v pořadu Zprávy Plus na CNN Prima NEWS.

Neumí počítat. Odborářský balíček nechápu, jde proti zaměstnancům, řekl ministr Hladík

Odbory ani Josef Středula neumí počítat. Vůbec nechápu jejich návrhy, některé jdou i proti zaměstnancům. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS takto hodnotil koncept odborářského úsporného balíčku ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Návrh by údajně mohl ušetřit až 163 miliard. Hladík přesto zdůraznil, že se vláda nebrání relevantní diskuzi.

OBRAZEM: Komunisti i anarchisti na májových průvodech. Protivládní akce skončily debaklem

Na Svátek práce se tradičně konala řada průvodů a demonstrací po celém Česku. Iniciativa Zachraňme náš stát zorganizovala „mírový pochod“, který zamířil z náměstí Republiky na pražský Vítkov. Protestu se zúčastnily asi dvě stovky lidí. Svoji akci uspořádali i komunisté, a to na Střeleckém ostrově, kam zároveň dorazilo i několik odpůrců KSČM či anarchistů. Ranní sešlost Chceme mír! na Letné – pořádaná uskupením Jany Volfové Česká suverenita – skončila totálním fiaskem. Centrem Prahy prošel i recesistický průvod zahajující jedenáctý ročník Studentského Majálesu.

Ukrajina v EU? Země v občanské válce těžko, řekl Kobza. Sprostá lež, sepsul ho Lipavský

Umím si představit, že jednání o vstupu Ukrajiny do Evropské unie (EU) začnou ještě letos, řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Poslanec Jiří Kobza (SPD) si ale Ukrajinu v EU představit neodvede, jelikož jde o zemi „zmítanou občanskou válkou“. Jeho slova Lipavský označil za sprostou lež s tím, že na Ukrajině není občanská válka, ale že byla napadena Ruskem.

Mír na Ukrajině? Nebudu obchodovat s cizí krví. Když jste mrtví, neubráníte nic, míní Kobza

Válka je zmar, nebudu obchodovat s cizí krví. Když jste mrtvý, neubráníte vůbec nic, řekl poslanec za SPD Jiří Kobza v Partii Terezie Tománkové. Podle něj každá válka skončí dřív nebo později u jednacího stolu. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nicméně připomněl, že celý konflikt začal ruskou invazí a imperialistickými sklony Moskvy. „Kam přišli ruští vojáci, tam byly čistky. Došlo na zabíjení civilistů a únosy dětí,“ řekl šéf resortu ve vysílání CNN Prima NEWS. Varoval také před Čínou a její pozicí na poli diplomacie i spolupráce s Ruskem.

Smažení cvrčci? Ne, radši krevety nebo stejk, brojí SPD proti hmyzu. Hysterie, vzkazuje koalice

Debata nad pojídáním hmyzu pokračuje. Zatímco hnutí ANO a SPD brojí proti cvrčkům v jídle a volají po vzdoru proti „zeleným džihádistům z Bruselu“, zástupci vládní pětikoalice kroutí hlavou. Předseda zemědělského výboru Michal Kučera z TOP 09 uvedl, že lidé, kteří šíří nepravdy v souvislosti s konzumací hmyzu, ještě nedávno „doporučovali kloktat savo“. Europoslanec Tomáš Zdechovský podotkl, že hmyz je mnohdy zdravější než potraviny, které „vyšly z koncernu expremiéra Andreje Babiše (ANO)“. Zákonodárce SPD Jiří Kobza konstatoval, že „při konzumaci bezobratlých“ dává přednost krevetám. Jak se k tématu staví další poslanci a europoslanci?

Rektor VŠE požádal o svolání fakultního senátu k odvolání Ševčíka. Děkan k tomu nevidí důvod

Rektor Vysoké školy ekonomické (VŠE) Petr Dvořák v pátek požádal předsedu akademického senátu Národohospodářské fakulty VŠE o bezodkladné svolání schůze, na které by se mělo jednat o odvolání děkana fakulty Miroslava Ševčíka. Důvodem je podle něj Ševčíkovo dlouhodobě nevhodné chování na veřejnosti, a to včetně účasti na protivládní demonstraci v sobotu 11. března. Ševčík ale ke své rezignaci nevidí důvod a tvrdí, že se na demonstraci dostal náhodou.

Kobza: Ať Pavel neskončí jako sopka, která zasype sama sebe. Ženíšek aktivitu prezidenta vítá

Prezident Petr Pavel by měl být na zahraniční návštěvy řádně připraven, aby nedopadl jako sopka, která zasypala sama sebe. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Jiří Kobza (SPD). Narážel tím na fakt, že nová hlava státu hodlá být ohledně zahraničních cest poměrně aktivní. U poslanců z pětikoalice Pavel zmíněným plánem naopak sklízí chválu.