reklama
CNN Prima News jméno

jméno

Výpis příspěvků ke štítku „jméno“

Harry Potter od skutečného Harryho Pottera. Vzácný první díl série prodal za statisíce

16. října 2021 10:51

Knižní série z pera spisovatelky J. K. Rowlingové pobláznila celý svět. První vydání pilotního díla o životě mladého čaroděje s názvem Harry Potter a Kámen mudrců v pevné vazbě je velmi vzácné. Původní náklad tvořil jen 500 výtisků. Právě jeden z nich se ve Velké Británii vydražil za více než tři čtvrtě milionu korun. Nový majitel obdržel opravdový unikát, knihu vlastnil skutečný Harry Potter.

V kolínském babyboxu našli novorozeného chlapečka. Jméno dostal po politikovi

6. září 2021 10:39

Babybox v Kolíně opět zablikal. V pondělí v osm hodin ráno v něm pracovníci našli novorozeného chlapce. Byl vykoupaný a do života vybavený plenkou a starým modrým ručníkem. Dostal jméno Cyril. Jedná se o již čtvrté dítě, které zdravotníci v tomto babyboxu našli, celkem jde o 225., které do speciální schránky lidé v Česku odložili.

V obraně Chell-oost-ka a Mattay-oo. UEFA v angličtině radí, jak vyslovovat česká jména

16. června 2021 20:41

Je jasné, že výslovnost některých cizích jmen může být ošemetná. A velkou koncentraci záludných příjmení vždy přináší sportovní svátky, jakým je třeba i fotbalové Euro. 24 týmů a přibližně 600 hráčů. Spoustu příležitostí udělat ve vyslovování chybu. Organizace UEFA, pořádající mistrovství Evropy, proto pro anglicky mluvící fanoušky připravila tahák, který jim radí, jak vyzrát na jednotlivá jména. Třeba i na ta česká.

reklama