reklama
CNN Prima News John Bolton

John Bolton

Výpis příspěvků ke štítku „John Bolton“

Autorka knihy o Melanii Trumpové čelí žalobě amerického ministerstva spravedlnosti

14. října 2020 07:34

Americké ministerstvo spravedlnosti podalo žalobu na autorku knihy o první dámě USA Melanii Trumpové a požaduje, aby veškeré výdělky z díla propadly státu. Spisovatelka Stephanie Winstonová Wolkoffová podle amerických úřadů porušila smlouvu o mlčenlivosti, kterou s Trumpovou uzavřela, a nezaslala před vydáním knihy kopii americké vládě ke kontrole, informovala agentura Reuters.

Trump: Moje odpověď na koronavirus byla skvělá. Virus odejde sám bez vakcíny

16. září 2020 11:21

Americký prezident Donald Trump odmítl, že by pandemie nemoci COVID-19 šla zvládnout lépe. Uvedl to pro stanici ABC News, kde během úterního večera čelil otázkám nerozhodnutých voličů. Zároveň ale připustil, že „čínský virus“ byl „bezpochyby“ jeho nejtěžší prezidentskou zkouškou. Prezident se také opět zastal policie a zavrhl, že by v zemi existoval systematický rasismus. Došlo i na hodnocení invaze USA do Iráku, kterou označil „za nejhorší rozhodnutí v historii země“.

Trump sdílel video, ve kterém zaznělo rasistické heslo. On ho prý neslyšel

28. června 2020 19:39

Americký prezident Donald Trump se stal terčem kritiky za sdílení videa na Twitteru, ve kterém jeden z jeho republikánských podporovatelů v hádce s příznivci opoziční Demokratické strany vykřikuje rasistické heslo White Power (Bílá síla). Trump později tweet s odkazem na video smazal a mluvčí Bílého domu Judd Deere podle agentury Reuters řekl, že prezident kontroverzní heslo neslyšel.

Severokorejci se mu smějí a Putin si s ním hraje, píše Bolton o Trumpovi

24. června 2020 00:01

V USA vyšla kniha Místnost, kde se to stalo, jejímž autorem je bývalý bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton. Ve svých memoárech obviňuje Trumpa například z toho, že přesvědčoval čínského prezidenta, aby mu pomohl ke znovuzvolení. „Popisuje prezidenta jako trochu naivního. Tvrdí, že si s ním Putin dělal, co chtěl, a že představitelé Severní Koreje se mu smáli,“ řekla v pořadu 360° korespondentka CNN Vivian Salama.

Babiš byl autorem „nejnejapnějšího“ komentáře při jednání lídrů NATO, píše Bolton

23. června 2020 09:00

Bývalý bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton se ve své kontroverzní nové knize zmiňuje i o českém premiérovi Andreji Babišovi. Předseda vlády ČR byl podle něj autorem „nejvíce nejapného komentáře“ při jednom z jednání na summitu Severoatlantické aliance v červenci 2018. Bolton tak hodnotil údajná Babišova slova o tom, že pro Česko je obtížné přibližovat se ke splnění závazku ohledně výdajů na obranu, protože zemi rychle roste hrubý domácí produkt (HDP). Podle Babiše ale vytrhl Bolton jeho výrok o výdajích na obranu z kontextu. Reagoval, že už chápe, proč Trump svého poradce vyhodil z týmu.

Bolton: Trump požádal čínského prezidenta, aby mu pomohl vyhrát prezidentské volby

18. června 2020 10:08
Aktualizováno

Bývalý poradce pro národní bezpečnost Bílého domu John Bolton vznesl obvinění proti Donaldu Trumpovi. Ve své nové knize tvrdí, že americký prezident osobně požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby mu pomohl vyhrát volby v roce 2020. Podle Boltona Trump také podporoval Čínu ve výstavbě koncentračních táborů a nabízel tureckému prezidentovi, že mu pomůže vyhnout se vyšetřování. Na pulty má kniha dorazit v úterý, američtí novináři už ale její obsah znají a střípky se již objevují v médiích.

reklama