CNN Prima News Josef Čapek

Josef Čapek

Výpis příspěvků ke štítku „Josef Čapek“

Poslední ruční gobelínka v Česku: K práci tam využívají i vidličku a inspirují se Čapkem

17. března 2023 00:03

Neuvěřitelných 125 let se ve Valašském Meziřící na Vsetínsku věnují výrobě ručně tkaných koberců, gobelínů a tapisérií. A právě do tamní vyhlášené manufaktury se teď podíváme. V současnosti tam vzniká velmi unikátní kolekce. A jeden z gobelínů dostal od zakladatele gobelínky jako narozeninový dárek první Československý prezident Tomáš Gariggue Masaryk.

Králík v oprátce či slepice v koncentráku. Češi vystavují fotky, které Poláci odmítli

25. října 2022 07:14

Šokující záběry týraných slepic, hovězího dobytka a dalších zvířat vyvolávají otázku, zda člověk musí jíst maso. Na stěnách ostravského Domu umění visí snímky čtyřiceti světových fotoreportérů a promítá se film Svědectví, ve kterém režisér Lukáš Vincour líčí utrpení a mučení zvířat v českých hospodářských chovech. „Jsem potěšen i překvapen,“ chválí Vincour postoj galerie, která výstavu s názvem Hidden (Skrytý) zaštítila. Polské státní galerie totiž projekt odmítly.

Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku

16. ledna 2021 14:30

I zdánlivě nevinná činnost, jako je sáňkování, může způsobit skandál, když se provozuje na nesprávném místě, jak tento týden zjistili v Německu. Ředitel tamního památníku Buchenwald, který se nachází na místě bývalého nacistického koncentračního tábora, si totiž postěžoval na místní nadšence, kteří si zimních radovánek užívali v jeho areálu a mimo jiné sáňkovali přes místa, kde se nacházejí hromadné hroby někdejších vězňů.

Kapela složená z robotů: Hrají hity od AC/DC, Nirvany i Black Sabbath

6. června 2020 21:39

Robot neboli stroj pracující s určitou mírou samostatnosti a vykonávající určené úkoly je dnes již běžným prostředkem, který pomáhá lidem například během pandemie koronaviru. Kromě robotů zachránců tu jsou také tací, kteří byli vytvořeni za účelem člověka bavit. Jedním z příkladů je hudební skupina Compressorhead, jejíž sestavu tvoří právě roboti.