CNN Prima News Josef Klíma

Josef Klíma

Výpis příspěvků ke štítku „Josef Klíma“

Klíma se stal obětí lživé reklamy. Zázračné pilulky mi prý pomohly z vozíku, zlobí se novinář

Na internetu se objevila další podvodná reklama na kloubní přípravek. V inzerátu se mluví o zázračných pilulkách, které měly dostat z invalidního vozíku i známého novináře Josefa Klímu. Má to ale hned několik háčků. Hlavní tvář reklamního článku nikdy nebyla na invalidním vozíku, nikdy žádné zázračné tablety neužívala a o tom, že účinkuje v reklamě, vůbec neví. Obětí se stal i neurochirurg Vladimír Beneš.

Smrt dítěte hraje klíčovou roli. Josef Klíma má o vraždách v Klánovickém lese jasno

Páteční vražda dvaatřicetiletého muže a jeho dvouměsíční dcery dál zaměstnává desítky kriminalistů. K případu policie uvolnila minimum informací. Nad tím, co se mohlo v Klánovickém lese stát, se pro CNN Prima NEWS zamyslel publicista Josef Klíma. Podle něj smrt dítěte hrála důležitou roli. Sledujte ve čtvrtek od 11:10 speciální vysílání Záhady Klánovického lesa na CNN Prima NEWS.

Případy Josefa Klímy: Dozorci měli brutálně mučit vězenkyni, ti vinu popírají

V dalším dílu se Josef Klíma pustí do známého případu ze Světlé nad Sázavou. Před třemi lety měli dozorci v tomto městě v ženské věznici údajně mučit odsouzenou Alici V., která byla přesunuta do samotné cely. Ti se ale brání. Podle svých slov jednali podle pravidel a nedopustili se jakéhokoli nelidského zacházení. Život se jim po této kauze doslova obrátil naruby. Druhá reportáž pak přiblíží genetika Emanuela Žďárského, který se rozhodl dát 100 milionů ze svého na boj proti vážným nemocem. Případy Josefa Klímy sledujte ve středu ve 22:50 na Primě

Sledujte Případy Josefa Klímy: Dům, kde se vraždilo. Kupci nic netušili, chtějí peníze zpět

Chtěli koupit pěkný dům za slušné peníze ve Stonařově u Jihlavy. Složili dokonce dvousettisícovou zálohu. Jenže pak od sousedů zjistili, že se ve stavení vraždilo a celá obec o něm mluví jako o prokletém. Realitní makléř ale tvrdil, že jsou to jen povídačky a jeho kancelář jim odmítla peníze vrátit. Druhá reportáž Marcely Sobotkové se týká řemeslníka, který vybíral zálohy na práci, kterou pak neudělal. Mají poškození šanci získat své peníze zpět? Případy Josefa Klímy sledujte ve středu ve 22:50 na Primě.

Sledujte Případy Josefa Klímy: Růžička je navzdory skandálu hvězdou. Co tomu říká Vémola?

Josef Klíma se ve svých reportážích nebojí nasazovat vlastní krk. Tentokrát si před kamerami vyzkoušel potyčku s obávaným bojovníkem Karlosem Vémolou. To všechno kvůli Tadeáši Růžičkovi, zápasníkovi, který si natáčel na ulici knokautovaného muže, smál se mu a chlubil se tím na sociálních sítích. Růžičku teď vyšetřuje policie, jenže ani to mu nezabránilo, aby se stal jednou z hlavních hvězd MMA galavečera. Co si o tom myslí Karlos Vémola a další hvězdní sportovci? Ve druhé reportáži popíše Veronika Krejčí neuvěřitelné chování soukromé vysoké školy, jež chce po studentech zaplatit i za nesplněné studijní povinnosti. Po těch, kteří ze školy odešli předčasně, požaduje dokonce i peníze za nedostudované ročníky.

Vše bylo jinak. Případy Josefa Klímy odkrývají tajemství dílu Studna z Majora Zemana

Pamatujete si na legendární případ Studna, který v televizním seriálu řešil major Zeman? A víte, že v realitě bylo nejspíše všechno jinak? Detaily ve své reportáži prozradí publicista a badatel Jaroslav Mareš. A Josef Klíma si tentokrát posvítí na podvodníky, kteří od lidí, kteří si přáli mít zimní zahradu, inkasovali desetitisíce, aniž by poté něco vybudovali. Případy Josefa Klímy začínají už ve středu ve 22:50 na Primě.

Sledujte Případy Josefa Klímy: Kristýna vypátrala ukradeného koně, soud jí ale vyměřil pokutu

Když vám někdo něco ukradne, je to vždy nepříjemné. Jenže co když nejde o věc, ale živého tvora? Ztrátu milovaného koně velmi těžce nesla Kristýna, která měla Falcona od hříběte. Ztracené zvíře si nakonec našla na vlastní pěst. Jenže happy end se v tomto případě nekonal. Přišel soud, statisícové pokuty a Falconova nejistá budoucnost. Druhá reportáž se ponoří do starostí obyvatel v okolí Cínovce, kde se nachází obrovské ložisko lithia a kde by se brzy mělo začít těžit. Případy Josefa Klímy začínají ve středu ve 22:45 na CNN Prima NEWS.

Případy Josefa Klímy: Nepoučitelná žena byla dříve odsouzena, přesto stále okrádá klienty

Výhodné nabídky na jednoduché odkoupení bytů v exekuci nalákaly velké množství lidí. Jenže poté, co zákazníci zaslali společnosti peníze, nikdo se už neozýval. Taková je praxe v případě jedné právně-realitní kanceláře. Její šéfka navíc byla již dříve za podobné metody pravomocně odsouzena. Mají lidé možnost dostat své peníze zpět? Případem nepoučitelné podvodnice se zabývali reportéři v pořadu Případy Josefa Klímy.

Sledujte Případy Josefa Klímy: Hilsner vraždit nemohl, odhaluje nová rekonstrukce zločinu

Jednou podvodníkem, pořád podvodníkem? Tohle pořekadlo by dobře platilo na šéfku jedné právně-realitní kanceláře. Svým klientům totiž dlouhodobě slibuje výhodné koupě nemovitostí v exekucích. Místo zprostředkování koupě ale pouze shrábne peníze formou zálohy a pak už jen mlží. Velké odhalení čeká diváky i ve druhé reportáži pořadu Případy Josefa Klímy. Co když vrahem Anežky Hrůzové v notoricky známém případu nebyl Leopold Hilsner? Reportér Jaroslav Mareš udělal rekonstrukci přímo v Polné u Jihlavy.

Kmotr Jonák: Policisté se báli jeho medvědů. Chlubil se rád miliony a kolty po kapsách

Výstřední mafián. Tak vzpomínají pamětníci na Ivana Jonáka, majitele Discolandu Sylvie, který byl odsouzen na dvanáct let za objednání vraždy manželky Ludviky. „Do smrti tvrdil, že je nevinej, že manželku nezabil,“ vzpomíná reportér Josef Klíma. Legendární vyšetřovatel Jan Štoček zase přiblížil, jak probíhalo zatýkání muže, jenž měl ve svém domě i medvědy.

Sledujte Případy Josefa Klímy: Lidé chtěli prodat svá auta, bazar ale shrábl vozy i peníze

Desítky lidí přišly v pražském autobazaru o svá auta i peníze. Firma v Praze 6 se specializovala na luxusní vozy a na první pohled měla dobré renomé. Jenže bazar automobily, často v ceně nad milion korun, prodal a pak původním majitelům nechtěl zaplatit. Společnost navíc její majitelé posléze převedli na bílého koně. Co dělat v takové situaci? A proč se vedou spory ohledně developerského pozemku, který prodal známý bubeník Pražského výběru Klaudius Kryšpín? Nejnovější Případy Josefa Klímy začínají už ve středu ve 22.50 na Primě.