CNN Prima News Josef Váňa

Josef Váňa

Výpis příspěvků ke štítku „Josef Váňa“

Mrtvý kůň na Taxisu? Překážka za neštěstí nemůže, vyhodnotili znalci. Přesto mluvili o úpravě

Smrtelný úraz koně na Taxisově příkopu a hromadný pád koní při letošní Velké pardubické nebyl způsobený parametry překážky. Shodla se na tom dvacetičlenná expertní skupina, která analyzovala 133. ročník dostihu. Při něm zahynul 8. října devítiletý ryzák Stuke a zranění utrpěl žokej Martin Liška. O jednání skupiny informoval Dostihový spolek v tiskové zprávě.

Váňa ke Kalouskově kritice Taxisu: Koně máme rádi jako své děti, neposíláme je lámat si vaz

Taxisův příkop, tedy nejobávanější překážka Velké pardubické, je opět ve středu pozornosti. V neděli při slavném závodě vyřadil hned sedm koní a jeden z nich za karambol zaplatil životem. Vážně se zranil i žokej Martin Liška. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek to například označil za odsouzeníhodné týrání. Na to ale reagoval osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa, který řekl, že Kalousek vypouští hrůzostrašné věci a v sedle nikdy neseděl. „Máme koně rádi jako svoje děti,“ zdůraznil žokej.

Změna lékaře odhalila krutou diagnózu. Pomoc dvouapůlleté Terezce nabídl i žokej Váňa

Ještě v dubnu si dvouapůlletá Terezka hrála se svou čtyřletou sestřičkou Haničkou a ostatními dětmi na hřišti. Pak však přišla rána, po níž poslední měsíce tráví v nemocnici. Její maminka, která je samoživitelka, si totiž musela vyslechnout krutou diagnózu: dcera trpí akutní lymfoblastickou leukémií. Společně bojují, aby se z Terezky opět stala zdravá a usměvavá holčička. Do pomoci se neváhali zapojit ani vyhlášení žokejové včetně Josefa Váni staršího. A pomoci můžete i vy.

Známá jména u voleb: Šlachta ovládl Pohořelice, uspěl i Pirk či kancléř Mynář

Šéf hnutí Přísaha a bývalý elitní policista Robert Šlachta, proslulý kardiochirurg Jan Pirk (za TOP 09) či hradní kancléř Vratislav Mynář (SPOZ) mohou po komunálních a senátních volbách slavit. Dařilo se i známým starostům jako třeba Michalu Šmardovi nebo Janu Birkemu (oba ČSSD). Smutní naopak legendární žokej Josef Váňa či předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.

Ryzák Talent překvapivě ovládl Velkou pardubickou. Nový Taxis bez fatálního pádu

131. ročník nejslavnějšího a nejnáročnějšího tuzemského dostihu Velká pardubická je minulostí. Překvapivým vítězem se v kurzu 25 ku 1 stal 11letý ryzák Talent s žokejem Pavlem Složilem mladším, kterému se při čtvrtém startu povedlo to, co jeho otci ne. Letos se skákalo přes upravený obávaný Taxisův příkop, jenž prošel změnou po loňském fatálním úrazu koně Sottoventa.

„Zabiják“ Taxis ukončil životy desítek koní. Letos Velká pardubická přichystala změnu

Obrovská sláva, ale také neblahá pověst. Při vyslovení spojení „Velký Taxisův příkop“ leckoho možná i trochu mrazí. A není divu. V minulosti na něm při Velké pardubické zahynulo mnoho koní, naposledy v minulém roce osmiletý hnědák Sottovento. Stejně jako při předchozích tragédiích se uvnitř české veřejnosti zrodila obrovská vlna kritiky, která tentokrát donutila pořadatele zasáhnout. A nebezpečí při nedělním 131. ročníku VP (v 15:45 hodin) by na překážce číslo čtyři už nemělo být tak velké.