reklama

Jste dobytek, obul se starosta Uhříněvsi na Twitteru do ministra dopravy Havlíčka

Karel Havlíček za twitterový příspěvek sklidil vlnu kritiky
Foto: Profimedia.cz

Uhříněves ve čtvrtek vydala územní rozhodnutí o dostavění části Pražského okruhu. „Uhříněves zlomena,“ oslavoval na Twitteru ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO), čímž naznačil politický tlak na nezávislé rozhodování městské části. Za příspěvek sklidil vlnu kritiky. Mezi reakcemi nechybělo vyjádření starosty Uhříněvsi Vojtěcha Zelenky nebo Miroslava Kalouska (TOP 09).

reklama

„Uhříněves zlomena. Panoptikum, kdy klíčový Pražský okruh 14 měsíců nelogicky blokoval úředník z Uhříněvsi, je u konce. Po tlaku Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic jsme konečně získali územní rozhodnutí,“ napsal Karel Havlíček na svůj twitterový účet poté, co Stavební úřad MČ 22 Praha-Uhříněves potvrdil nepravomocné územní rozhodnutí na klíčovou stavbu Pražského okruhu. Stavět by se mělo začít v roce 2022.

S pracemi se původně mělo začít už v roce 2021, bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) však vloni v prosinci oznámil, že se tak nestane kvůli chybě nezkušeného úředníka z Uhříněvsi. Stavební úřad v Uhříněvsi byl ministerstvem pro místní rozvoj pověřen vydáním územního rozhodnutí v roce 2018, i když tuto problematiku v jiných případech řeší samotné ministerstvo dopravy.

Na toto vyjádření reagovalo mnoho uživatelů hned z mnoha důvodů. Havlíček totiž v první větě nepřímo přiznává, že ministerstvo dopravy vyvíjelo na Prahu 22 politický tlak, který je při nezávislém správním rozhodování nežádoucí.

Dalším předmětem kritiky byla arogance ministra dopravy, s jakou příspěvek napsal. Jeden z uživatelů upozornil, že například primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) na územní rozhodnutí reagoval diametrálně odlišně.

„Máme územní rozhodnutí k Pražskému okruhu. 1165 připomínek vypořádáno. Další milník Pražského okruhu konečně zdolán, můžeme pokračovat dál,“ napsal na Twitter Hřib o dvě hodiny dříve než Havlíček.

Na příspěvek reagoval také starosta Prahy 22 (Uhříněvsi) Vojtěch Zelenka a rozhodně si u toho nebral servítky. „Pane ministře, jste dobytek a píši vám to jako starosta Uhříněvsi. Proč ministerstvo pro místní rozvoj pověřilo vydáním územního rozhodnutí náš stavební úřad, když tato řízení k dálnicím jinak řeší vaše ministerstvo? Myslíte, že u nás o to někdo stál? Nikoho jste se v roce 2018 neptali a rovnou to na nás hodili,“ komentoval Zelenka.

Odpovědi se Havlíček dočkal také od Miroslava Kalouska, který je roztržkami v twitterovém prostředí už proslulý. „Pane ministře, územní rozhodnutí neměl dělat malý stavební úřad, ale specializované pracoviště. To je vládní nekoncepční zmatek. Veřejně přiznáváte politický tlak na nezávislé správní rozhodování. Kdybyste mlčel, mohl jste vypadat chytře,“ konstatoval Kalousek.

Vlna kritiky pod příspěvkem stále přibývá. Uživatelé výrok „Uhříněves zlomena“ často přirovnávají k nástrojům nacistického či komunistického režimu. Terčem posměchu v diskusi je často také nedávný výrok premiéra Andreje Babiše (ANO) o tom, že Karel Havlíček skoro nespí.

/ fotografií

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
reklama
reklama
Panelák v Bohumíně byl zřejmě zapálen úmyslně. 11 mrtvých, lidé vyskakovali z oken

Požáry

Domácí zpravodajství

Obrovská tragédie, neuvěřitelné neštěstí. Politici kondolují pozůstalým z Bohumína
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
Hejtman Vondrák: Vše nasvědčuje tomu, že požár v Bohumíně byl žhářský útok
Oheň kompletně zničil byt, tvrdí hasič. Dům v Bohumíně bude během vyšetřování neobyvatelný
Další články
reklama
reklama