reklama

Jste hovado, vzkázal Mynář Novotnému. Reagoval na jeho slova o smrti Babiše a Zemana

Hradní kancléř Vratislav Mynář nešetřil vulgarismy, když přišla řeč na vyjádření řeporyjského starosty Pavla Novotného (ODS). Ten v úterý v rozhovoru pro web Info.cz řekl, že v zájmu ČR je smrt premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana. „Je to pro mě lidské hovado,“ uvedl stručně Mynář na Novotného adresu.

reklama

„Pro mě je od samého politického začátku pan Novotný šašek a nepatří do politiky, ale do bulváru. Ohledně tohoto výroku snad stojí za to říct jen že je to pro mě lidské hovado, nic víc,“ zněla celá Mynářova reakce pro CNN Prima NEWS. Premiér Andrej Babiš byl ve své reakci o něco shovívavější. „Ne, já to nechci vůbec komentovat,“ podotkl s úsměvem.

„Kašpaři drzí, bezohlední, nevycválaní“

Starosta Řeporyjí je známý svým kontroverzním politickým vystupováním. V minulosti ve svém proslovu například hovořil o „popravě“ poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) kvůli jeho návštěvě Doněcké lidové republiky v květnu 2019. Novotný tehdy řekl: „Ondráček by měl za vydávání se za delegaci ČR na Donbase viset jako vlastizrádce“. Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl, že starosta Prahy-Řeporyj tím nespáchal trestný čin podněcování vraždy poslance Zdeňka Ondráčka. Rozhodnutí však zatím není pravomocné.

K tématu

Nedávno zase vzbudil vlnu reakcí svým dopisem Číně, ve kterém tamnímu ministrovi zahraničí Wangu I vzkázal, že očekává okamžitou omluvu za slova, že předseda Senátu Miloš Vystrčil „zaplatí vysokou cenu za jeho cestu na Tchaj-wan“.

„Vážení, to bylo naposledy, co jste si takto otevřeli hubu na Českou republiku! Vaše vyjádření je daleko za hranou diplomaticky přijatelného. Já vám dám, že pana předsedu Senátu ČR ‚přimějete zaplatit vysokou daň‘, vy kašpaři drzí, bezohlední, nevycválaní!“ napsal 31. srpna Novotný ve výzvě. Jeho výrok pak citovala mnohá tchajwanská média.

K tématu

To už je přes čáru, zní z ODS

Jeho poslední kousek ale šokoval i samotné členy ODS. Předseda občanských demokratů Petr Fiala řekl, že výrok o smrti prvního a čtvrtého nejvyššího ústavního činitele ČR „byl překročením hranice“.

„S takovými výroky nelze souhlasit a každý, kdo sleduje naši politiku, ví, že s podobnými výhrůžkami nemáme nic společného. Je to překročení určité hranice, považuji to za nepřijatelné a budeme se tím zabývat,“ reagoval Fiala pro CNN Prima NEWS.

Podobný postoj vůči poslednímu kontroverznímu prohlášení Novotného zaujali třeba i lídr poslanců ODS Zbyněk Stanjura či šéf pražské ODS Tomáš Portlík. Podle nich bylo vyjádření „přes čáru“, s řeporyjským starostou se proto chce Portlík také osobně potkat a „natvrdo si s ním promluvit“.

Na debatu o tom, zda by měl být Novotný vyloučen ze strany, je ale podle zástupců ODS ještě brzy.

K tématu

Další hlavní zprávy

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Nouzový stav

Rebelie hospodských proti vládním nařízením. Kde všude je v sobotu otevřeno?

Rebelie hospodských proti vládním nařízením. Kde všude je v sobotu otevřeno?

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Majitel pivovaru Malý Janek a jeden z hlavních iniciátorů akce Jiří Janeček CNN Prima NEWS řekl, že hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat.

Byznys

ON-LINE: Rebeluje přes 200 hospod. Počkáme na policii a budeme pokračovat, říkají

Živě ON-LINE: Rebeluje přes 200 hospod. Počkáme na policii a budeme pokračovat, říkají

  • Aktualizováno

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
Při demonstracích na podporu Navalného zatkli přes 1600 lidí včetně jeho ženy
Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
Další články
reklama
reklama