reklama

Jste hovado, vzkázal Mynář Novotnému. Reagoval na jeho slova o smrti Babiše a Zemana

Hradní kancléř Vratislav Mynář nešetřil vulgarismy, když přišla řeč na vyjádření řeporyjského starosty Pavla Novotného (ODS). Ten v úterý v rozhovoru pro web Info.cz řekl, že v zájmu ČR je smrt premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana. „Je to pro mě lidské hovado,“ uvedl stručně Mynář na Novotného adresu.

reklama

„Pro mě je od samého politického začátku pan Novotný šašek a nepatří do politiky, ale do bulváru. Ohledně tohoto výroku snad stojí za to říct jen že je to pro mě lidské hovado, nic víc,“ zněla celá Mynářova reakce pro CNN Prima NEWS. Premiér Andrej Babiš byl ve své reakci o něco shovívavější. „Ne, já to nechci vůbec komentovat,“ podotkl s úsměvem.

„Kašpaři drzí, bezohlední, nevycválaní“

Starosta Řeporyjí je známý svým kontroverzním politickým vystupováním. V minulosti ve svém proslovu například hovořil o „popravě“ poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) kvůli jeho návštěvě Doněcké lidové republiky v květnu 2019. Novotný tehdy řekl: „Ondráček by měl za vydávání se za delegaci ČR na Donbase viset jako vlastizrádce“. Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl, že starosta Prahy-Řeporyj tím nespáchal trestný čin podněcování vraždy poslance Zdeňka Ondráčka. Rozhodnutí však zatím není pravomocné.

K tématu

Nedávno zase vzbudil vlnu reakcí svým dopisem Číně, ve kterém tamnímu ministrovi zahraničí Wangu I vzkázal, že očekává okamžitou omluvu za slova, že předseda Senátu Miloš Vystrčil „zaplatí vysokou cenu za jeho cestu na Tchaj-wan“.

„Vážení, to bylo naposledy, co jste si takto otevřeli hubu na Českou republiku! Vaše vyjádření je daleko za hranou diplomaticky přijatelného. Já vám dám, že pana předsedu Senátu ČR ‚přimějete zaplatit vysokou daň‘, vy kašpaři drzí, bezohlední, nevycválaní!“ napsal 31. srpna Novotný ve výzvě. Jeho výrok pak citovala mnohá tchajwanská média.

K tématu

To už je přes čáru, zní z ODS

Jeho poslední kousek ale šokoval i samotné členy ODS. Předseda občanských demokratů Petr Fiala řekl, že výrok o smrti prvního a čtvrtého nejvyššího ústavního činitele ČR „byl překročením hranice“.

„S takovými výroky nelze souhlasit a každý, kdo sleduje naši politiku, ví, že s podobnými výhrůžkami nemáme nic společného. Je to překročení určité hranice, považuji to za nepřijatelné a budeme se tím zabývat,“ reagoval Fiala pro CNN Prima NEWS.

Podobný postoj vůči poslednímu kontroverznímu prohlášení Novotného zaujali třeba i lídr poslanců ODS Zbyněk Stanjura či šéf pražské ODS Tomáš Portlík. Podle nich bylo vyjádření „přes čáru“, s řeporyjským starostou se proto chce Portlík také osobně potkat a „natvrdo si s ním promluvit“.

Na debatu o tom, zda by měl být Novotný vyloučen ze strany, je ale podle zástupců ODS ještě brzy.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Sledujte v TV

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Ještě nemáte naladěný kanál CNN Prima NEWS? Poradíme vám, jak na to. Stanici si můžete naladit po celé České republice i na Slovensku. Zatímco na Slovensku jej poskytují pouze operátoři, v Česku je dostupný i v terestrice. Nově naladíte CNN Prima NEWS u služby 02TV na programové pozici 16. Pokud se Vám program automaticky nenaladil, restartujte prosím Vaše zařízení.

reklama
Vyzula: Blatný skočil do vlaku, který jede šílenou rychlostí. Situace je katastrofická
V klíčových státech Trump dohání Bidena. Průzkumy se ale vyplatí brát s rezervou
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi
reklama
reklama
Kdo je nový ministr Jan Blatný? Odborník a primář, který zakazoval návštěvy dětí

Vláda

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama