CNN Prima News Vratislav Mynář

Vratislav Mynář

Výpis příspěvků ke štítku „Vratislav Mynář“

Stovky oken na Hradě z doby Mynářova působení jsou ve špatném stavu. Reklamují se až nyní

Hrad reklamuje stomilionovou zakázku na opravu jižního křídla, značná část ze stovek oken, která měla být opravena, vykazuje závady. Práce skončily v roce 2021, Správa Pražského hradu podléhající tehdejšímu kancléři Vratislavu Mynářovi hotové dílo převzala. Píše o tom web Seznam Zprávy. Práce provádělo sdružení firem Pracom a Akant Art, které se podle jednatele Pracomu Jana Munzara nyní s reklamací seznamují.

Otevřenost na Hradě? Prezidentova kancelář odmítá třetinu žádostí o informace. Ta se brání

Prezidentovi Petrovi Pavlovi hojně píší novináři, nevládní organizace i zástupci široké veřejnosti. Do Kanceláře prezidenta republiky (KPR) ročně dorazí stovky žádostí o informace. Přes hradní úředníky jich ale neprojde třetina – třebaže tým kolem Pavla sliboval výrazně větší otevřenost a transparentnost, připomíná ve své analýze web iRozhlas.cz. Podle něj KPR odmítla zhruba stejný počet žádostí jako za éry velmi kritizovaného kancléře Vratislava Mynáře.

Mynářová: Nám novináři viseli na bráně. Hrad bych hlídala jako za Zemana, vmetla Witowské

Nechť je „Kolářův Hrad“ alespoň z poloviny střežen jako ten „Mynářův“, napsala na Facebooku novinářka a manželka bývalého kancléře Alexandra Mynářová. Reagovala tím na výroky své kolegyně z oboru Světlany Witowské, která se vymezovala proti spekulacím o střetu zájmů svého partnera a současného prezidentova rádce Petra Koláře. Mynářová Witowskou nepřímo osočila z používání dvojího metru v novinářském přístupu k hradnímu osazenstvu. Witowská na sociálních sítích nereagovala.

Pokuta a dvouletý zákaz činnosti. Exkancléř Mynář dostal trest za fotbalové nekalosti

Etická komise Fotbalové asociace České republiky znovu po více než roce potrestala bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře dvouletým zákazem činnosti a pokutou 50 tisíc korun za narušení regulérnosti první ligy. Stejný trest vynesla už v listopadu 2022, vloni v únoru ale odvolací komise případ z procesních důvodů vrátila k opětovnému projednání. O úterním rozhodnutí informovala etická komise v čele s jejím předsedou Janem Eisenreichem na webu fotbalové asociace.

Trapas Vohralíkové při hradní ceremonii. Velmi nevhodné, znělo to jako zlý pes, říká expert

Ani letošní předávání státních vyznamenání se neobešlo bez faux pas při představování vyznamenaných. Hradní kancléřka Jana Vohralíková přečetla neobvyklým způsobem zkratku RAF předtím, než prezident Petr Pavel předal vyznamenání za hrdinství v boji. Podle jazykovědce Karla Olivy je tento způsob výslovnosti velmi nevhodný. O trapas se minulý rok postaral i předchůdce Vohralíkové v úřadu Vratislav Mynář.

Na Hradě si zvedli platy na 100 tisíc. Odpovídá to rozsahu práce, tvrdí kancelář

Hradní špičky si podle informací webu iDnes v tichosti zvedly svá finanční ohodnocení. Plat 100 tisíc korun od září nově pobírají ředitelé odboru protokolu či financí v prezidentské kanceláři. Na stejnou částku dosáhla i odstupující mluvčí Markéta Řeháková. Podle úřadu upravená platová ohodnocení odpovídají rozsahu a náplni práce na těchto postech. To platy vrcholných politiků budou příští rok patrně stagnovat. Změnu jejich výpočtu přinese konsolidační balíček, který schválila Sněmovna.

Kontroverze na Hradě? Vohralíková odmítla, že zakládala spolek vyjednavačů. Šéf tvrdil opak

Situace kolem Asociace vyjednavačů začíná být nepřehledná. Konference Klíč komunikace, na kterou má nejdražší lístek stát více než 200 tisíc korun, probudila lavinu kritiky hradní kancléřky Jany Vohralíkové. Ta má jako organizátorka na akci vystoupit, údajně bez profitu. Ještě před několika dny byla na webu asociace uvedená mezi jejími zakládajícími členy. Svoji spoluúčast ale hradní kancléřka popřela. Prezident uskupení Radim Pařík ale tvrdil opak.

Vohralíková dělá z Hradu hnízdo prodejních šmejdů. Můžeme jí říkat Vratislava, míní experti

Pro mnohé kontroverzní akce Asociace vyjednavačů, která se má konat na Pražském hradě, připomíná období působení někdejšího kancléře Vratislava Mynáře. Shodli se na tom ve vysílání CNN Prima NEWS komentátoři Martin Schmarcz a Petr Kolář. Organizaci totiž spoluzakládala nynější hradní kancléřka Jana Vohralíková. Okolnosti této události podle nich ztrapňují prezidenta Petra Pavla, mohou poškodit jeho dobrou pověst a zároveň ponižují i Pražský hrad.