CNN Prima News Vratislav Mynář

Vratislav Mynář

Výpis příspěvků ke štítku „Vratislav Mynář“

Personální zemětřesení na Hradě. Mynář prý není spokojen s vedoucími pracovníky a chce šetřit

21. listopadu 2022 21:42

Budoucí prezident a jeho lidé, které si nová hlava státu vezme na Pražský hrad, to zřejmě nebudou mít jednoduché. Současný kancléř Vratislav Mynář totiž odstartoval personální čistky a výměny dlouholetých vedoucích pracovníků, kteří se starají o chod Hradu. Vedení prezidentské kanceláře svá rozhodnutí hájí tím, že je potřeba šetřit. Navíc prý s prací dotyčných nebylo spokojeno.

Hrad pronajal prostory pro vánoční trhy firmě, která poslala přes 800 tisíc Zemanovcům

16. listopadu 2022 17:30

Vánoční trhy na Pražském hradě se letos rozšíří, Správa Pražského hradu pronajala firmě Astacus jednatele Michala Pechana kromě prostoru za katedrálou nově také část druhého nádvoří. Dodatek smlouvy Hrad s firmou podepsal v úterý, píše web Seznam Zprávy. Prezidentská kancelář v posledních dnech usiluje o revizi či omezení bezpečnostních kontrol při vstupu do areálu Hradu, kterými by museli návštěvníci trhů procházet. V minulosti Hrad kontroly hájil a aktivně se k nim hlásil.

Odsouzený Balák rezignuje na post ředitele v Lánech. Mynář odvolal i šéfa Pražského hradu

20. října 2022 17:32

Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák rezignuje ke konci roku na svou funkci, prezidentův kancléř Vratislav Mynář jeho rezignaci přijal. Balák, kterému soud v srpnu nepravomocně uložil peněžitý trest 870 tisíc korun a dvouletý zákaz činnosti v organizacích, které spravují státní majetek, rezignaci podal 14. října. Informaci sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Mynář ve čtvrtek také odvolal z funkce ředitele Správy Pražského hradu Iva Velíška.

Známé tváře ve volbách: Schillerová, Šlachta nebo Okamura. Kdo uspěl a kdo propadl?

26. září 2022 12:32

Z bývalého šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachty bude možná starosta. V rodných Pohořelicích na jižní Moravě vyhrál s velkým náskokem letošní komunální volby. Ze známých tváří uspěl také prezidentův kancléř Vratislav Mynář v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Naopak mezi neúspěšné se zařadila třeba bývalá ministryně financí Alena Schillerová. Do politiky vstoupil i další člen rodiny Okamurů.

Známá jména u voleb: Šlachta ovládl Pohořelice, uspěl i Pirk či kancléř Mynář

25. září 2022 00:23

Šéf hnutí Přísaha a bývalý elitní policista Robert Šlachta, proslulý kardiochirurg Jan Pirk (za TOP 09) či hradní kancléř Vratislav Mynář (SPOZ) mohou po komunálních a senátních volbách slavit. Dařilo se i známým starostům jako třeba Michalu Šmardovi nebo Janu Birkemu (oba ČSSD). Smutní naopak legendární žokej Josef Váňa či předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.

Mynářovu hospodu někdo zapálil záměrně, myslí si vyšetřovatelé. Jaký hrozí pachateli trest?

5. května 2022 12:46

Vyšetřovatelé mají podezření, že hospodu Na Srubu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, kterou vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře, někdo zapálil úmyslně. Ve věci dosud nebyl nikdo obviněn, uvedl ve čtvrtek na dotaz mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. Dřevěná budova vyhořela koncem března. Po požáru pracovala policie se třemi možnými verzemi jeho možného vzniku, a to nedbalostí, technickou závadou a úmyslným založením.

Zeman dál obhajuje Baláka: Neobohatil se ani nevznikla žádná škoda, je bezúhonný

7. dubna 2022 04:19

Šéf Lesní správy Lány Miloš Balák odsouzený za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře se v případu neobohatil ani nevznikla žádná "národohospodářská škoda". V rozhovoru pro čtvrteční Mladou frontu DNES (MfD) to řekl prezident Miloš Zeman, který mu udělil milost. Balák byl navíc odsouzený za zvýhodnění jedné stavební firmy tím, že jí podle Zemana umožnil prohlídku Lánské obory.

Zeman napřesrok amnestii nevyhlásí. Milost nemá být plošná, ale selektivní, vysvětlil

6. dubna 2022 20:44

Prezident Miloš Zeman nechystá na závěr svého desetiletého působení v čele státu vyhlásit amnestii, jako to učinil jeho předchůdce Václav Klaus. Řekl to v rozhovoru pro čtvrteční Mladou frontu DNES (MfD), z níž ve středu citoval web iDNES.cz. Zemanův druhý mandát skončí začátkem března příštího roku. Zeman už dříve tvrdil, že je zásadním odpůrcem plošné amnestie.