reklama
CNN Prima News Vratislav Mynář

Vratislav Mynář

Výpis příspěvků ke štítku „Vratislav Mynář“

Bude Mynář vracet dotace na penzion? Ministerstvo rozhodlo nezákonně, říká státní zástupce

3. prosince 2021 12:30

Nejvyšší státní zástupce podal správní žalobu proti rozhodnutí ministerstva financí, podle kterého prezidentský kancléř Vratislav Mynář nemusí vracet šestimilionovou dotaci na penzion v Osvětimanech. Řekl to mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý. Rozhodnutí ministerstva považuje nejvyšší státní zástupce Igor Stříž za nezákonné.

Jak jmenovat Fialu premiérem? Za Zemanem může přijít i ve skafandru, říká Svoboda

27. listopadu 2021 07:55

Ještě v pátek ráno se zdálo, že slib do rukou prezidenta Zemana složí Petr Fiala (ODS) až za dva týdny, kdy by hlavě státu měla skončit izolace. Nakonec bude vše jinak. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček oznámil, že hlava státu nového premiéra jmenuje již v neděli, a to v Lánech. Vzhledem k Zemanově nákaze je však otázkou, jak Fialovo jmenování proběhne. Možné formy této akce se už staly terčem internetových vtipálků.

Mynář: Na Zemana dohlédne Zavoral. Prezident bude přijímat nové ministry podle abecedy

25. listopadu 2021 13:46

Prezident Miloš Zeman se od pondělního odpoledne postupně sejde se všemi ministerskými kandidáty budoucí vlády Petra Fialy (ODS). Vzhledem k tomu, že pořadí půjde podle abecedy, první na řadě bude šéf Pirátů a kandidát na ministra pro místní rozvoj Ivan Bartoš. Informaci sdělil hradní kancléř Vratislav Mynář na tiskové konferenci. Zároveň potvrdil, že Zemana bude dál navštěvovat šéf ÚVN Miroslav Zavoral. Premiérem jmenuje Zeman Fialu v pátek.

Sledujte ZÁZNAM brífinku s Mynářem. Jak bude vypadat Zemanův režim po propuštění z ÚVN?

25. listopadu 2021 13:17

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek dopoledne opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN). V ní strávil 46 nocí. Hned v pátek hlava státu jmenuje novým předsedou vlády Petra Fialu (ODS). Bude skutečně vetovat některého z ministerských kandidátů? A jak bude vůbec vypadat Zemanův režim po propuštění z ÚVN? I to by měl sdělit hradní kancléř Vratislav Mynář na tiskové konferenci. Sledovat ji můžete od 13:30 v tomto článku.

Zemana přeložili na oddělení dlouhodobé péče. Přijímá návštěvy, setkal se s Babišem

15. listopadu 2021 12:07
Aktualizováno

Prezident Miloš Zeman byl v pondělí v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN) přeložen na lůžko dlouhodobé péče. Důvodem je především to, aby mohl přijímat návštěvy. V pondělí odpoledne ho navštívil premiér Andrej Babiš, uvedl na Twitteru Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle zveřejněné fotografie přijal Zeman premiéra v sedě v křesle. S lídrem opozice Petrem Fialou se má prezident setkat ve středu v 16 hodin.

Mynář: Všichni jsme prezidenta do nemocnice přemlouvali. Žaloba na Hrad je hloupost

11. listopadu 2021 10:44

Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář přišel podat policii vysvětlení k okolnostem hospitalizace prezidenta Miloše Zemana. Podezření na neposkytnutí pomoci označil za hloupost, zkritizoval také „neprofesionální práci některých novinářů“ i komunální politiky, kteří podali trestní oznámení. Zeman byl převezen do nemocnice z lánského zámku 10. října.

Stropnický: Vystrčil by se měl Zemanovi omluvit. Snahy Senátu byly na hraně puče

5. listopadu 2021 06:08

Neúspěšný kandidát ČSSD do Sněmovny Matěj Stropnický vyzval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) k tomu, aby se omluvil prezidentovi Milošovi Zemanovi. „Já to považuji na hraně ústavního puče, o co se pokoušel pan Vystrčil a část Senátu. Je dobře, že se tomu podařilo zabránit,“ komentoval v pořadu 360° Vystrčilovy úvahy o aktivaci článku 66 Ústavy.

BIS prověřuje Hrad. Mynář znal tajné informace k Vrběticím dřív než Zeman

30. října 2021 11:38

Miloš Zeman a jeho nejbližší okolí čelí podezření z úniku tajných informací. Ačkoliv Hrad vše popírá, případem se zabývá Bezpečnostní informační služba (BIS) a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Podle zjištění MF DNES může okolí prezidenta cíleně manipulovat k prospěchu ve velké politické hře s ruskými zájmy v pozadí. Kdo je do této kauzy namočen?

reklama