reklama

Julia je zamlklá, ale daří se jí dobře. Hrdina prozradil, kde trávila mrazivé noci

Osmiletá německá holčička Julia, která byla dva dny pohřešována v českém pohraničí, je podle prohlášení policie v dobrém zdravotním stavu. „Daří se jí relativně dobře,“ řekl ve středu v Regensburgu mluvčí hornofalckého policejního ředitelství Josef Weindl, kterého citovala agentura DPA.

reklama

Podle jeho slov je dívka stále v nemocnici. Podrobnosti o tom, kde je Julia v péči, však policie nezveřejnila. Noc dívenka strávila na vyhřívaném lůžku, protože byla po dvou chladných nocích, které strávila venku v lese, podchlazená. „Nejsou na ní patrná žádná vnější zranění,“ dodal Weindl s tím, že Julia komunikuje, ale zatím je dost zamlklá.

Podle lesníka Martina Semeckého, který dívku našel, dokázala přežít nejspíš proto, že noci trávila v myslivecké kazatelně. „Bylo tam sucho a čisto. Musela být hrozně šikovná, že to zvládla,“ citoval Semeckého web Merkur.de.

Dívka z Berlína zmizela v neděli pozdě odpoledne během rodinného výletu v německo-českém pohraničí. Při hře se Julia, její šestiletý bratr a devítiletý bratranec rodičům ztratili. Záchranáři nejprve našli oba chlapce a v úterý odpoledne Semecký poblíž České Kubice objevil i Julii.

„Přiznávám, že už jsme neměli příliš velkou naději. Když jsme ji uviděli, nemohli jsme uvěřit vlastním očím, že je to vůbec možné a že je v pořádku,“ řekl Semecký.

Okresní hejtman z Chamu Franz Löffler poděkoval všem záchranným složkám na německé i české straně za jejich neúnavné úsilí. „Mnoho hodin strachu a nejistoty je za námi a pátrání díky bohu skončilo pozitivně,“ řekl Löffler.

Bavorský Červený kříž v Chamu na facebooku uvedl, že se jednalo o největší přeshraniční akci, jaká se kdy v této oblasti uskutečnila. „Skutečnost, že se podařilo dítě najít, se rovná zázraku,“ řekl v úterý odpoledne Tobias Muhr z Červeného kříže.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba
Reportáž

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dojel i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Podle nich došlo k požáru technologií v budově o rozměru 30 × 40 metrů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod je v řádech stovek milionů korun.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama