reklama

Osmiletá Julia se v lese na Domažlicku neztratila sama. Při hře zmizeli i dva chlapci

Od nedělní 19. hodiny pátrali záchranáři v okolí Čerchova na Domažlicku po osmileté Julii z Berlína. Se svými rodiči, bratrem a bratrancem přijeli přes hranice, aby si vyšli na pěší túru. Den si chtěli zpříjemnit hrou stopovačka, děti se však od dospělých příliš vzdálily. Nakonec přišla dobrá zpráva – Julie se našla.

reklama

Na česko-bavorském pomezí od nedělního odpoledne zasahovali policisté, hasiči i dobrovolníci z Česka i Německa. Společně se snažili najít osmiletou dívku, která se ztratila při hraní hry v lese. Nebyla však jediná.

Na pěší túře při hře stopovačka se se svým bratrem a bratrancem vzdálili od rodičů. Poté, co dospělí nemohli děti najít, zavolali záchrannou službu. Té se podařilo oba chlapce vypátrat, po dívence se však slehla zem.

Okamžitě se rozjela pátrací akce, do ní se kromě hasičů a policistů zapojili i psovodi. Podle informací německého webu Bild dívku hledalo třicet vycvičených psů z celého Bavorska. Policejní mluvčí Dana Ladmanová CNN Prima NEWS sdělila, že v pondělí se do akce zapojili i pracovníci Národního parku Šumava.

Pomáhaly dva vrtulníky

„Na čtyřkolkách projíždějí těžký terén,“ popsala. Po nočním pátrání, kdy teploty klesaly pod bod mrazu, okolí prohledávalo přes 200 osob. Do akce byly zapojeny i dva vrtulníky bavorské policie s termovizí, ani ty však dívenku nejdříve nenašly.

Záchranáři neměli v plánu v hledání dítěte polevovat. Ráno se zasahující jednotky prostřídaly, policie podle informací CNN Prima NEWS během dopoledne požádala o pomoc i dobrovolníky, kteří se chtějí do pátrání zapojit, aby do Čerchova dorazili. V úterý pak prosila o pomoc i svědky, kteří se v době zmizení pohybovali v daném místě. Nakonec se podařilo dívku vypátrat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Proč matky páchají sebevraždu i s dítětem? Může za to těžká deprese, vysvětluje psychiatr

Případ matky, kterou policisté vytáhli s malým chlapcem ve středu večer z řeky Blanice u jihočeských Vodňan, otřásl celým Českem. Žena chtěla zřejmě spáchat sebevraždu. Bohužel se nejedná o výjimku. Případů, kdy se rodič rozhodne své problémy řešit sebevraždou a chce přitom zabít i své dítě, je více. Často se jedná o ženy v tíživé situaci, které se cítí být bezmocné.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

Počet nově nakažených rapidně klesl. Za čtvrtek jich přibylo o 9300 méně než minulý týden

Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18 582 nakažených, asi o 9 300 méně než před týdnem. Minulý čtvrtek byl počet nově nakažených za jeden den nejvyšší od začátku epidemie. Hospitalizovaných s onemocněním COVID-19 bylo ve čtvrtek 6 683 lidí, v těžkém stavu více než tisícovka.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Ne očkování proti covidu. Českem se šíří petice, kterou podepsalo téměř tisíc lékařů

Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. Vadí jim, že kdokoliv s odlišným názorem okamžitě obdrží nálepku dezinformátora a přejí si svobodnou diskusi. Vedle praktických lékařů jsou mezi signatáři také například zubaři, veterináři nebo odborníci, kteří mají blízko k alternativní medicíně, například homeopatii. Iniciativu ostře odmítl mj. šéf lékařů Milan Kubek.

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

reklama