reklama

Zvedla se z trávy a nedůvěřivě kývla hlavou. Hajný popsal, jak našel ztracenou Julii

Tři dny trvající drama skončilo šťastně. Osmiletou dívenku, která se v neděli ztratila v lese na Domažlicku, nalezl hajný Martin Semecký v trávě poblíž hraničního přechodu Folmava – tedy zhruba pět kilometrů od místa, kde byla spatřena naposledy.

reklama

Hajný Martin Semecký se vydal s dalšími myslivci po holčičce původem z Německa pátrat jako dobrovolník, a to už v neděli, kdy se stala pohřešovanou. Spolu s hlavním pátracím štábem, který v Čerchově působil, pak vytipovali místa, kde ještě nikdo dívku nehledal.

V úterý po jedné hodině odpoledne se pak na základě analýzy území vydali do lesního porostu poblíž Horní Folmavy. A právě tam se před nimi jako zázrakem z trávy zvedla osmiletá dívka.

„Viděl jsem modrou bundu, říkám, to bude určitě ta Julie. Tak jsem ji oslovil, kývla hlavou, ale po dvou dnech, co trávila v lese, byla nedůvěřivá, bála se,“ popsal Semecký. Po chvilce prý začala komunikovat lépe, a tak hned informoval hlavní štáb.

„Byl to úžasný pocit, ale ta euforie mi začala docházet až později. Až po deseti, patnácti minutách. Úžasný pocit, že je holčička zdravá,“ řekl dojatý hajný. Šťastný konec pátrací akce následně zapil s kamarády.

Je v dobré kondici

Dívka je podle vyjádření záchranné zdravotnické služby v pořádku. „Je podchlazená a unavená, ale nemusel pro ni letět vrtulník. Je ve stabilizovaném stavu,“ uvedla reportérka CNN Prima NEWS Alex Hrdinová.

Podobně mluvil také starosta nedalekých Všerub Václav Bernard (STAN), který byl při záchranářské akci přítomen. „Je zdravá, vypadá v dobré kondici,“ konstatoval a upřesnil, že dítě našli dva až tři kilometry od vrchu Čerchov ve směru na Českou Kubici u České studánky. „Sanitka ji odvezla na Folmavu (hraniční přechod), kde na ni čekají němečtí zdravotníci,“ doplnil. Také domažličtí policisté potvrdili, že holčička se zdá být fit.

Pátrací akce se rozběhla v neděli. Rodiče se ten den společně se svou osmiletou dcerou, šestiletým synem a devítiletým synovcem vydali přes německé hranice do Česka na pěší túru. V lese u Čerchova na Domažlicku si chtěli cestu zpět zpříjemnit hrou stopovačka, děti se však od dospělých vzdálily příliš daleko a všechny se ztratily. Chlapce však našli už v neděli.

Tagy:

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama