reklama

Jurečka odsoudil výhrůžky Babišovi. I mě chtěli podříznout jako ovci, popsal exministr

Předseda KDU-ČSL a exministr zemědělství Marian Jurečka odsoudil výhrůžky smrtí premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a jeho rodině i demonstrace před domem ministra vnitra a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD). Takové projevy podle Jurečky do veřejného prostoru nepatří. Jurečka v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS řekl, že i on sám dostává vzkazy, ve kterých mu lidé vyhrožují. Zkušenost s tím má i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

reklama

„Měl jsem desítky e-mailů, že se na mě těší, až mě pověsí na lampě a podřežou mě jako ovci,“ popsal v pořadu Partie Terezie Tománkové šéf lidovců. Podle něj výhrůžky vůči své osobě či rodině zažil každý, kdo byl v politice nebo ve vládě.

Podle Jurečky ale nejde o dobrou formu, jak vyjádřit nespokojenost s určitým politikem. „Mohu s premiérem tisíckrát nesouhlasit, ale tohle do vyspělé společnosti nepatří,“ zastal se premiéra Jurečka s tím, že rodině politika se vyhrožovat nemá.

Jurečkovi rovněž vadí i poslední dobou časté demonstrace přímo před byty či domy jednotlivých politiků. Protesty nyní probíhaly například před domem premiéra Babiše v Průhonicích, před domovem ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) v Mratíně či u brněnského bytu šéfa resortu školství Roberta Plagy (za ANO). „To je citelný zásah do rodiny politiků, i pro jejich sousedství,“ uvedl předseda KDU-ČSL.

Své zkušenosti s výhrůžkami má podle svých slov i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). „Zkušenosti s tím mám, dokonce to převzala ochranná služba. Nějak se tím netrápím,“ řekla vicepremiérka v pořadu Partie Terezie Tománkové s tím, že v době pandemie koronaviru je to prý „ještě horší“.

Babiš: Měli jsme hlídaný barák, ženu jsem poslal do Dubaje

Babiš v minulém týdnu ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že jistý muž měl v plánu zavraždit jeho rodinu. „Osmého ledna mi policie řekla, že je člověk, který chce zastřelit moji rodinu a mě. Měli jsme poté hlídaný barák. Ten člověk byl zatčen ve Španělsku a moje žena jela do Dubaje, protože se bála,“ řekl Babiš. Což je v rozporu s jeho vyjádřením, že své manželce Monice ani svým dětem o hrozbě neřekl. Ti se prý o výhrůžkách dozvěděli až během vysílání.

Po Babišových slovech v minulém týdnu se ozval i europoslanec lidovců Tomáš Zdechovský. Na sociálních sítích uvedl, že se svojí rodinou čelil výhrůžkám poté, co jej právě Babiš v minulosti označil za „vlastizrádce“.

Zdechovský zároveň vyčetl Babišovi, že svoji ženu poslal v případě hrozby do Dubaje, protože europoslancově rodině prý policisté doporučili zůstat doma. „Když jsme se ženou a dětmi díky vám čelili tisícům výhrůžek smrtí a možného fyzického násilí, nikam do Dubaje jsem je nakupovat neposlal. Naopak, na doporučení Policie ČR jsme se drželi doma. Vaše vyjádření je trapné a hloupé,“ napsal premiérovi Zdechovský s tím, že z lidí „dělá blbce“.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stejné oblečení i chybějící datum: Lidé spekulují o věrohodnosti videa se Zemanem

Hradní kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek zveřejnil videozáznam z nedávné schůzky v ÚVN, kde prezidenta Miloše Zemana navštívil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Někteří lidé na sociálních sítích začali pochybovat o tom, zda byly záběry pořízené skutečně 14. října. Podezření vyvolává fakt, že Mynář i Vondráček během 21. října vystoupili ve veřejném prostoru s úplně stejným oblečením, které měli na sobě i před týdnem.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Právník: Zemanovi při podpisu nikdo ruku nevedl. Jde ale o to, zda byl schopen jednat

Není podstatné, jakou nemoc má Miloš Zeman diagnostikovanou, ale zda byl v moment podpisu svolání Poslanecké sněmovny svéprávný. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl právník a odborník na zdravotnické právo Ondřej Dostál (Piráti). „Dokonce ani není podstatné, jestli je v pracovní neschopnosti. Důležité je, zda v daný moment, kdy dokument podepsal, byl schopen jednat,“ reagoval po zveřejnění videa, na němž je vidět prezident, jak na jednotce intenzivní péče dokument podepisuje.

Vlhová se pustila do extrenéra: Ubližoval mi, byla jsem pro něj stroj a mohl mě zničit

Letos v březnu dotáhla slovenská lyžařka Petra Vlhová dílo do konce a dosáhla na velký křišťálový glóbus za vítězství ve Světovém poháru. O tom, jak se holka ze sídliště dostala na sjezdařský vrchol, bude pojednávat její biografie, která vyjde v listopadu. V ní rodačka z Liptovského Mikuláše poodkrývá zajímavé detaily své kariéry včetně strastí, které si „užila“ s italským trenérem Liviem Magonim.

KOMENTÁŘ: Máš pěkný zadek aneb Když se z nepřípustného chování stane folklór

Je leden 2019. Sedím v newsroomu, připravuji se na zprávy. Kolega, který sedí naproti, si přinese ke stolu oběd, ten zavoní až ke mně. Zvednu se, nakloním se nad jeho talíř, protože mezi lidmi v redakci tu obecně panuje uvolněná a přátelská atmosféra. Chvíli si povídáme o tom, jak jeho žena skvěle vaří. Vzápětí mi na Messengeru pípne zpráva od kolegy, který vedle něj sedí ob místo. „To bylo moc pěkné, jak ses k němu naklonila. Nechceš se na to kuře podívat ještě jednou? :P“ Posílám mu GIF s chlapečkem, který zvedá oči v sloup. Začínám se cítit nepohodlně v šatech z kostymérny, které mají, hodnoceno zpětně, jemný „vysílatelný“ výstřih. „To byl kompliment, ty osobo,” odpovídá, „nemůžu Ti psát jenom o brexitu.”

reklama

Domácí zpravodajství

PŘEHLEDNĚ: Jak budou probíhat kontroly v restauracích a kdo může na test zdarma?

Kvůli rapidně se zhoršující epidemické situaci v Česku vláda přikročila ke zpřísnění koronavirových opatření. Nově bude muset personál restaurací a dalších podniků kontrolovat certifikáty svých hostů. Dále skončí pojišťovnou hrazené testování na COVID-19 pro dospělé, zkrátí se platnost provedených testů i doba karantény a v neposlední řadě se obnoví povinnost nosit respirátory ve všech vnitřních prostorech. Přinášíme vám přehled nově schválených vládních restrikcí.

Zeit gewonnen, alles gewonnen. Co znamenají slova, kterými Zeman rozesmál Vondráčka?

Kancelář prezidenta republiky ve čtvrtek zveřejnila video, na kterém Miloš Zeman z nemocničního lůžka podepisuje rozhodnutí o svolání ustavující schůze Sněmovny 8. listopadu. Na záznamu také z úst prezidenta zazněla slova „Zeit gewonnen, alles gewonnen“, o čemž už se dříve v souvislosti s návštěvou u Zemana zmiňoval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Co tato čtyři německá slovíčka vlastně znamenají?

ČEZ vyhlásil kalamitní stav. Bez elektřiny zůstaly po vichřici desítky tisíc domovů

Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila kalamitní stav v celém Středočeském kraji a v okresech Děčín, Česká Lípa, Chrudim, Pardubice, Trutnov, Náchod a Havlíčkův Brod. K 19:00 firma evidovala ještě 85 tisíc odběrných míst bez elektřiny a pracovala na opravě 189 poruch na vedení vysokého napětí. Oznámila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

reklama