reklama

Děti by se mohly vrátit do škol za dva až tři týdny, odhaduje Valachová

Děti by se mohly vrátit do škol, až nárůst nově nakažených klesne na dva až tři tisíce za den, řekl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v nedělní Partii. Občané se proto ptají, kdy tedy k otevření škol dojde? Je to, co řekl vicepremiér, už závazný plán? Na tyto a další otázky odpovídali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové místopředsedkyně sněmovního výboru pro vědu a vzdělávání Kateřina Valachová (ČSSD) a poslanec a expředseda strany Marek Výborný (KDU-ČSL).

reklama

Podle Valachové je Hamáčkovo prohlášení hlasem zdravého rozumu. „Pokud se nic zásadního nepokazí, tak si myslím, že nejbližší návrat je za dva až tři týdny,“ řekla.

„Já bych velmi prosil ministerstvo školství i celou vládu, aby v tomto smyslu skutečně slova o tom, že je prioritou vzdělávání a otevření škol alespoň v některých segmentech, byla opravdu brána vážně,“ apeloval Výborný.

Nedovedu si představit návrat až v lednu

Valachová v pořadu uvedla, že prioritou je návrat do škol zejména u prvních a druhých tříd. Důležitým krokem podle ní je, aby ministerstvo školství v listopadu zveřejnilo plán pro zbývající školní rok. To se týká i přijímacích a závěrečných zkoušek nebo maturit. „Kroky ministerstva školství v září a říjnu byla pomalejší, než bychom si všichni přáli a než bychom potřebovali,“ sdělila poslankyně.

Výborný si nedovede představit, že by se děti do školy vrátily například až v lednu. „Ten rok nemůžeme vynechat. Příští rok bude nastupovat další poměrně silný ročník. Já doufám, že se v řádu dnů žáci do škol vrátí,“ řekl Výborný.

Valachová dodala, že případné opakování ročníků, v případě značného zhoršení situace, by bylo až poslední variantou.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Hamáčkova pomsta? Vicepremiér odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty

Hamáčkova pomsta? Vicepremiér odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty

Předseda ČSSD Jan Hamáček si zřejmě vyřizuje účty s pardubickým hejtmanem Martinem Netolickým (ČSSD). Odvolal jej z dozorčí rady České pošty a údajně s ním ani nekomunikuje. Na jeho místo navrhlo vnitro Martina Kubu (ODS). Informoval o tom web info.cz Netolický pro Seznam Zprávy prozradil, že Hamáček plánoval cestu do Moskvy, aby nákupem vakcín Sputnik V zachránil sociální demokracii před volebním debaklem.

Vláda

Slibujeme si od toho větší porodnost, obhajuje Maláčová kratší pracovní týden

Slibujeme si od toho větší porodnost, obhajuje Maláčová kratší pracovní týden

Ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová (ČSSD) trvá na prosazení čtyřdenního pracovního týdne, aniž by se lidem snížily mzdy. Podle ní by zkrácení pracovního týdne ze 40 na 35 hodin týdně vedlo ke zvýšení produktivity zaměstnanců. Řekla to na čtvrteční Předvolební superdebatě Politického klubu FSV UK s tím, že by to mimo jiné zvýšilo porodnost.

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Kellnerová se po smrti otce vrací k závodění. Čeká ji důležitá generálka před OH
reklama
reklama
Desetikoruna se vydražila za 230 tisíc. Jak vzácnou minci poznáte od ostatních?

Aukce

Domácí zpravodajství

Pirk: Chci operovat, dokud budu moct. Na kliniku dohlédnu i z nebe nebo pekla
Další články
reklama
reklama