CNN Prima News kachna

kachna

Výpis příspěvků ke štítku „kachna“

Na Jindřichohradecku uhynuly tisíce kachen. Zabila je ptačí chřipka

1. prosince 2022 18:47

Ve velkochovu kachen ve Frahelži na Jindřichohradecku se objevila ptačí chřipka. Na farmě bylo 22 tisíc kachen, tisíce z nich během tří dnů kvůli nákaze uhynuly. Zbývající drůbež v chovu bude utracena, oznámila ve čtvrtek Státní veterinární správa (SVS). Nové ohnisko ptačí chřipky se v Česku podle správy objevilo po sedmi měsících. Zdrojem nákazy jsou zřejmě volně žijící vodní ptáci. Jde o chov firmy Mavela Dynín. Veterináři ptáky utratí zřejmě v pondělí, řekl ředitel jihočeské veterinární správy František Kouba.

Laffita o Trumpové: Nebyla nafrněná, ale naštvala se raz dva. Milovala Česko a pivo

20. července 2022 09:29

Málokdo měl k Ivaně Trumpové tak blízko jako módní návrhář Osmany Laffita. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS zavzpomínal na moment, kdy se s exmanželkou bývalého amerického prezidenta setkal poprvé. „Myslel jsem, že bude nafrněná a arogantní, ale se mnou byla zlatíčko,“ svěřil se. Prozradil také, jaký vztah měla Trumpová k rodné vlasti.

Chovné husy na rybníce Velebil mají ptačí chřipku. Veterináři je utratí

22. listopadu 2021 14:34

Veterináři utratí 900 chovných hus z rybníku Velebil u Byňova na Českobudějovicku. U zvířat se totiž potvrdil virus ptačí chřipky. Informaci v pondělí potvrdil mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. V Byňově, kde se virus prokázal už v pátek, veterináři v pondělí utratili jiných 700 hus a 300 kachen. Vzorky odebrali u deseti hejn, vyjma Velebilu jsou výsledky negativní. Chovy patří firmě Rybářství Nové Hrady.

Další tři napadené chovy. Kvůli ptačí chřipce je nutné nově vybít 11 tisíc kachen

26. března 2021 18:39

Veterináři potvrdili další tři ohniska ptačí chřipky. Jde opět o chovy firmy Perena, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. V ČR je tak už 23 ohnisek chřipky. V chovu v obci Slibovice na Nymbursku ve Středočeském kraji se nachází 8000 kusů kachen, ve dvou chovech v obcích Kosičky a Luková na Královéhradecku je více než 3000 kusů kachen. Utratí je v příštím týdnu.

Šťastné shledání kachní rodinky: Jak díky záchranářům našla káčata svou mámu

26. dubna 2020 08:00

Dojemné video o shledání zachráněných káčat s maminkou a sourozenci, které zveřejnila Záchranná stanice Pavlov, získalo na sociálních sítích velký ohlas. Pracovníkům stanice se podařilo zachytit, jak jednodenní mláďata od břehu řeky volají svou matku. Ta k nim zamíří hned poté, co je uslyší. Následuje přivítání nejen s ní, ale i se sourozenci. Jaké je pozadí příběhu a jak si ptačí mláďata vytváří vztah s matkou?