CNN Prima News kachna

kachna

Výpis příspěvků ke štítku „kachna“

Žaloba na Evropskou komisi za to, že nesplnila svůj slib zakázat klecové chovy

Evropská občanská iniciativa (EOI) Konec doby klecové dnes zahájila právní kroky proti Evropské komisi, která nesplnila závazek, že zakáže klecové chovy. Také se snaží poukázat na fakt, že evropské občanské iniciativy byly zavedeny s konkrétním záměrem poskytnout evropským občanům větší vliv na rozhodování EU. Nedodržením převratného závazku „zakázat klece“, Komise zmaří samotný účel tohoto nového demokratického nástroje.

Vánoce před 100 lety: S gramofonem i luxem pod stromečkem. Kapr ale jen pro elity

I před sto lety si Češi nadělovali pod stromeček miliony překvapení. Hitem roku 1923 se stal třeba elektrický lux. Anebo zázračná mast na velké poprsí. A také gramofon značky His Master's Voice. „Nejkrásnějším vánočním dárkem jest gramofon,“ tvrdil dobový inzerát. V mnoha rodinách se ale na Štědrý den rozdávaly jen symbolické dárky, společnost byla propastně rozdělena. Dělník si vydělal průměrně jen 720 korun za měsíc, na den měl 24 korun. Kilogram kapra stálo na vánočních trzích 12 korun, kachna na štěpánský vánoční stůl dokonce 24 až 38 korun. Takový luxus si běžný pracující nemohl dovolit.

Na Jindřichohradecku uhynuly tisíce kachen. Zabila je ptačí chřipka

Ve velkochovu kachen ve Frahelži na Jindřichohradecku se objevila ptačí chřipka. Na farmě bylo 22 tisíc kachen, tisíce z nich během tří dnů kvůli nákaze uhynuly. Zbývající drůbež v chovu bude utracena, oznámila ve čtvrtek Státní veterinární správa (SVS). Nové ohnisko ptačí chřipky se v Česku podle správy objevilo po sedmi měsících. Zdrojem nákazy jsou zřejmě volně žijící vodní ptáci. Jde o chov firmy Mavela Dynín. Veterináři ptáky utratí zřejmě v pondělí, řekl ředitel jihočeské veterinární správy František Kouba.

Chovné husy na rybníce Velebil mají ptačí chřipku. Veterináři je utratí

Veterináři utratí 900 chovných hus z rybníku Velebil u Byňova na Českobudějovicku. U zvířat se totiž potvrdil virus ptačí chřipky. Informaci v pondělí potvrdil mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. V Byňově, kde se virus prokázal už v pátek, veterináři v pondělí utratili jiných 700 hus a 300 kachen. Vzorky odebrali u deseti hejn, vyjma Velebilu jsou výsledky negativní. Chovy patří firmě Rybářství Nové Hrady.