CNN Prima News kajakář

kajakář

Výpis příspěvků ke štítku „kajakář“

Končím, oznámil stříbrný olympionik Hradilek. Kajakáře čeká poslední soutěžní jízda

Stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek ukončil profesionální kariéru. Sedmatřicetiletý kajakář se tak rozhodl po víkendových nominačních závodech ve Veltrusech, kde přišel o šanci dostat se pro letošek do reprezentace. Rovněž se necítil dobře kvůli problémům s levou rukou. Své rozhodnutí oznámil v pondělí novinářům.

Děsivá scéna jako z Čelistí: Žralok napadl kajakáře, dramatický útok natočila kamera

Pobřeží Havaje se stalo dějištěm dramatického a děsivého incidentu, který připomínal scény z filmu Čelisti. Kajakář Scott Haraguchi se ocitl tváří v tvář obrovskému žralokovi, který zaútočil na jeho loď. Úplnou náhodou se mu celou událost podařilo zachytit na video. V rozhovoru pro americkou televizní stanici CNN uvedl, že pokud by to neměl natočené, lidé by mu pravděpodobně nevěřili.

Dramatické záběry: Na kajakáře vyskočil třímetrový žralok. Jsem hloupý, vyčítá si muž

Hrůzný zážitek má za sebou Matthew Gorne, který se v pondělí vydal na svém kajaku rybařit do zátoky Port Augusta v jižní Austrálii. Jeho poklidný výlet ovšem narušil obávaný predátor. V blízkosti kajaku se totiž vynořil asi třímetrový bílý žralok, který se pokoušel čelistmi zmocnit jeho pádla. Gorne celý incident natočil na kameru GoPro a poté zveřejnil na sociálních sítích.

I když je nemůže ihned otestovat na moři, patří mezi světovou špičku

Řemeslná výroba mořských kajaků nepaří v Česku mezi tradiční obory. Vlastně se zde vůbec nevyučuje. Přesto ji lze ovládnout, a to dokonce tak, že můžete patřit mezi světovou špičku. Podobně jako Stanislav Klokočník. Jeho kajaky vznikají v malé dílně a s obrovským podílem poctivé ruční práce. Výsledkem jsou elegantní plavidla, která křižují všechny světové oceány. Základem je osvojit si principy laminování. Právě z laminátů se totiž mořské kajaky nejčastěji vyrábějí.

Kajakář Přindiš nahradil Prskavce. O chlup vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu

Kajakář Vít Přindiš vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Úřadující mistr Evropy zvítězil s náskokem 36 setin sekundy před Rakušanem Felixem Oschmautzem, třetí příčku obsadil s půlsekundovou ztrátou Slovinec Peter Kauzer. Přindiš si ve Španělsku zopakoval triumf z roku 2016 a dostal se po třetím ze čtyř závodů do čela Světového poháru, který vyvrcholí příští týden ve francouzském Pau.