reklama
CNN Prima News kajakář

kajakář

Výpis příspěvků ke štítku „kajakář“

I když je nemůže ihned otestovat na moři, patří mezi světovou špičku

26. října 2021 12:00

Řemeslná výroba mořských kajaků nepaří v Česku mezi tradiční obory. Vlastně se zde vůbec nevyučuje. Přesto ji lze ovládnout, a to dokonce tak, že můžete patřit mezi světovou špičku. Podobně jako Stanislav Klokočník. Jeho kajaky vznikají v malé dílně a s obrovským podílem poctivé ruční práce. Výsledkem jsou elegantní plavidla, která křižují všechny světové oceány. Základem je osvojit si principy laminování. Právě z laminátů se totiž mořské kajaky nejčastěji vyrábějí.

Kajakář Přindiš nahradil Prskavce. O chlup vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu

4. září 2021 14:36

Kajakář Vít Přindiš vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Úřadující mistr Evropy zvítězil s náskokem 36 setin sekundy před Rakušanem Felixem Oschmautzem, třetí příčku obsadil s půlsekundovou ztrátou Slovinec Peter Kauzer. Přindiš si ve Španělsku zopakoval triumf z roku 2016 a dostal se po třetím ze čtyř závodů do čela Světového poháru, který vyvrcholí příští týden ve francouzském Pau.

Češi na olympiádě: Kajakářský obr Josef Dostál touží po zlatu. Ostatní medaile už má

28. července 2021 22:09

Výška basketbalistů, váha judisty Krpálka. Kajakářský obr Josef Dostál touží v Japonsku po zlatu, z předchozích dvou olympiád má dva bronzy se čtyřkajakem a stříbro z individuálního závodu na jeden kilometr. Patří mezi největší české naděje na zisk cenného kovu. Závodit bude na jeden kilometr v soutěži singlistů i v deblu.

Češi na olympiádě: Jiří Prskavec chce další medaili, synové mu fandí na dálku

26. července 2021 20:00

Kajakář Jiří Prskavec mladší drží od olympiády v brazilském Riu stabilně vysokou výkonnost a pravidelně sbírá medaile jak na evropských, tak světových šampionátech. I na hrách v Tokiu je tak jednou z největších českých olympijských nadějí na zisk cenného kovu. Pod vedením svého otce bude chtít navázat minimálně na bronz, který pod pěti kruhy získal v roce 2016.

Kajakář Dostál: Baví mě rozdávat pozitivní energii, nabíjí mě to a posouvá dál

14. srpna 2020 12:19

„Když zruší olympiádu, budu to muset přijmout jako hořkou informaci a trénovat dál,“ uvedl v pořadu CNN Prima NEWS K věci trojnásobný olympijský medailista, čtyřnásobný mistr světa a několikanásobný mistr republiky, kajakář Josef Dostál. Vyhrát olympiádu je podle něj pro sportovce nejvíc. „Když člověk vozí medaile, pomáhá nejen sobě, ale i sportovnímu svazu a mladým nadějným sportovcům,“ dodal.

Kajakář Prskavec si jako první český vodní slalomář zajistil účast na OH v Tokiu

1. srpna 2020 15:09
Aktualizováno

Kajakář Jiří Prskavec si jako první český vodní slalomář zajistil účast na olympijských hrách v Tokiu. V Praze-Troji vyhrál v rámci Českého poháru i třetí nominační závod a v čele klasifikace si i díky třem bodům za loňský titul mistra světa vypracoval nedostižný náskok. Kateřina Kudějová skončila v kategorii K1 až pátá a o letenky do Tokia zabojuje v neděli.

reklama