Kanaďané se vrátili na trůn. Junioři porazili ve finále MS hokejisty Finska v prodloužení

Hokejisté domácí Kanady vyhráli mistrovství světa hráčů do 20 let v Edmontonu. Ve finále zdolali přes ztrátu dvoubrankového vedení Finsko 3:2 v prodloužení. O devatenáctém titulu Kanaďanů v historii juniorských šampionátů rozhodl v čase 63:20 útočník Kent Johnson.

Favorizovaný zámořský celek, který hrál o zlato potřetí za sebou, vedl před více než 13 tisíci diváky na začátku druhé třetiny už 2:0, když se po úvodním gólu Joshuy Roye prosadil William Dufour. Seveřané se vrátili do hry ve třetím dějství, když po snížení Aleksiho Heimosalmi vyrovnal Joakim Kemell. Poslední slovo měl však Johnson.

Kanaďané se tak vrátili na trůn po stříbru z minulého šampionátu, kdy museli rovněž v aréně Rogers Place v Edmontonu vstřebat finálovou porážku s USA. Finové získali své páté stříbro, minule skončili třetí.

Kanada Finsko hokej finále USA Edmonton Oilers Mistrovství světa v ledním hokeji Kent Johnson Rogers Place