reklama

Kancléř Mynář musí bojovat s žumpou. Neodsuzoval bych ho, říká herec Vyskočil

Chování mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka i kancléře Vratislava Mynáře je pochopitelné, uvedl v pořadu Co Čech, to politik! herec Ivan Vyskočil. Spolupracovníci Miloše Zemana totiž podle něj musí bojovat s „žumpou“, kterou představují kritici Hradu, upřesnil ve vysílání CNN Prima NEWS. S tím však nesouhlasil spisovatel Ondřej Neff, který mlžení o zdravotním stavu hlavy státu označil za selhání.

reklama

„V první řadě bych si přál, aby se pan prezident uzdravil. Pozice kancléře Vratislava Mynáře není jednoduchá, něco slyší od prezidenta, něco od paní Zemanové. Pustit nějaké informace, tak se okamžitě vyhrne žumpa, která začne přát prezidentovi smrt. Je to dvojsečná věc. Já bych Mynáře neodsuzoval,“ reagoval na jednání kancléře herec Ivan Vyskočil, který od prezidenta Zemana dostal státní vyznamenání.

Opačný názor na chování spolupracovníků prezidenta má spisovatel Ondřej Neff. „S někdejším spolužákem (Ivanem Vyskočilem, pozn. red.) nesouhlasím. Žumpa tu vždycky byla a je jedno, jestli ji vyvolá mlžení nebo pravda. Nemohu se řídit obavou o žumpu, musím dělat svou práci,“ kritizoval Mynáře Neff. Podle něj se má kancléř i mluvčí řídit svou rolí.

„Znepokojili veřejnost a potom není divu, že se z toho vytvářely fámy,“ dodal Neff. „Nesouhlasím s tebou, Zeman ještě nebyl v nemocnici a žumpa už jela. Jen si zlomil ruku a co se hned kolem toho dělo,“ oponoval mu Vyskočil.

Ovčáček odpovídá normálně

Podle Vyskočila je potřeba vyslyšet prezidenta, a je tak logické, že prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nemůže poskytnout informace veřejnosti. Redakci CNN Prima NEWS totiž k tomu, zda bude spolupracovat s policií, k případné rezignaci Mynáře a k aktuální práci Nejedlého na Hradě, sdělil strohou odpověď. „Nemám vám co říci,“ opakoval prezidentův mluvčí.

„Nikdy jsem mluvčího nedělal, ale odpovídá docela normálně,“ bránil kancelář Hradu Vyskočil. Podle Neffa je ale Ovčáček spíše než mluvčím ochranným štítem. „Hraje si na prezidenta, zaujímá politická stanoviska, ale on má jen tlumočit názory prezidenta. Nemá nás krmit žalmy, útočit na novináře. Vlastní názory by měl říkat u piva, a ne na Twitteru,“ reagoval spisovatel Neff.

Prezident Miloš Zeman nyní ze zdravotních důvodů není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza jeho zdravotního stavu je krajně nejistá, napsala předsedovi Senátu Ústřední vojenská nemocnice, kde prezident od 10. října leží na jednotce intenzivní péče. Mynář byl o stanovisku nemocnice informován ve středu 13. října, přesto o den později zprostředkoval v nemocničním pokoji setkání Zemana s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO).

Tagy:

Hlavní zprávy

Legendární zpěvák Omegy podlehl covidu. Neexistují slova, zůstává ticho, truchlí kapela

Nemoci COVID-19 podlehl zpěvák jedné z nejúspěšnějších kapel bývalého východního bloku. Legendární János Kóbor z kapely Omega zemřel v důsledku komplikací spojených s koronavirem ve věku 78 let. O jeho úmrtí informovala kapela na svém facebookovém účtu. Maďarská legendární skupina se proslavila především hitem Gyöngyhajú lány, který do češtiny přezpíval pod názvem Dívka s perlami ve vlasech Aleš Brichta.

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama

Domácí zpravodajství

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

reklama