CNN Prima News Senát

Senát

Výpis příspěvků ke štítku „Senát“

Vystrčil: Musíme se tvrdě postavit populistům a dezinformátorům. Ohrožuje nás zrůdná válka

1. ledna 2023 13:21

Ruská agrese proti Ukrajině je zrůdným a zločinným počinem, který ohrožuje naše bezpečí a naši svobodnou budoucnost. Uvedl to předseda horní komory Miloš Vystrčil (ODS) ve svém nedělním novoročním projevu. Varoval také před populisty a dezinformátory, kteří na současné krizi parazitují, ať už politicky, či ekonomicky. V závěru proslovu vyzval občany, aby šli k prezidentským volbám. „Ve svobodné demokratické společnosti záleží skutečně na každém, nikdo z nás není nulou,“ vzkázal šéf horní komory.

Poslední dva dny Československa: Zakouřený parlament, trafiky pro federály a pistole u pasu

30. prosince 2022 06:09

Do rozpadu Československa zbývaly pouhé dva dny, psal se 30. prosinec 1992. Česká národní rada se chystala k proměně v Parlament České republiky a poslanec Emil Jaroš (ODS) přišel tentýž den se dvěma návrhy. Kolegy vyzval, aby se v novém státu vzdali kouření a už také do parlamentu nenosili střelné zbraně. „Jako lékař mám určitou praxi, kdy manžel ukazoval manželce svoji zbraň a dokonale ji zastřelil. Pochopitelně nechtěně,“ vysvětloval Jaroš ve sněmovně.

Povinností manželů je mít sex, tvrdí senátorka Kovářová. Za svůj výrok čelí ostré kritice

29. října 2022 22:03

Čerstvě zvolená senátorka Daniela Kovářová čelí na sociálních sítích kritice i posměchu za své nedávné výroky o manželství. Podle Kovářové totiž z občanského zákoníku vyplývá, že manželé mají zákonnou povinnost a také právo spolu provozovat sex. Kritici předkládají hned několik argumentů, že výklad bývalé ministryně spravedlnosti a advokátky se specializací na rodinnou problematiku je mylný.

Další prezidentský kandidát na obzoru? Exministr Cyril Svoboda se pustil do sběru podpisů

12. října 2022 17:21

Na české politické scéně se rýsuje další prezidentský kandidát. Bývalý šéf lidovců a někdejší ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda se na středeční schůzi Senátu pustil do sbírání podpisů od zástupců horní komory. Redakci CNN Prima NEWS to potvrdilo několik zdrojů. Svoboda svou možnou kandidaturu zatím nijak nekomentoval.

Kde demokracie nedává smysl. Okrsek 8013, účast 1,57 %, volilo 12 voličů ze 764

2. října 2022 07:12

Všeobecné, rovné a přímé volební právo tajným hlasováním. Přesně tak zní ústavní zásady volebního práva. V ostravském volebním okrsku číslo 8013 tyhle zásady postrádají smysl, o demokratické hlasování tam skoro nikdo nestojí. Účast u druhého kola senátních voleb byla směšná, k urnám přišlo jen 1,57 % oprávněných voličů. „Já jsem vůbec nevěděla, že jsou nějaké volby. Nikde to tu nebylo vyvěšené,“ říká 27letá Markéta Žigová z Jílové ulice v Ostravě-Přívoze.

OBRAZEM: Současný šéf, bývalá ministryně spravedlnosti i herec. Kdo se dostal do Senátu?

1. října 2022 20:15

Senátní volby jsou u konce, do horní komory Parlamentu se dostalo několik nových i staronových tváří. Neúspěšnější byla ve volbách koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), která získala dohromady 18 mandátů. Hnutí ANO obsadilo tři místa, STAN i uskupení Senátor 21 po jednom. Neuspěli Piráti ani SPD. Kdo všechno se dostal do Senátu?

KOMENTÁŘ: Referendum o vládě se změnilo v referendum o Babišovi. Hrad zřejmě pustí k vodě

1. října 2022 19:07

Hnutí ANO volby do horní komory českého Parlamentu zkrátka neumí. Přestože ve druhém kole mělo nabito sedmnácti postupujícími, dokázalo v senátorský mandát proměnit pouze tři z nich na celkových pět. Volby do Senátu mají jasného vítěze, jímž je vládní koalice v čele s ODS. Kabinet Petra Fialy (ODS) by však neměl usnout na vavřínech.

Babiš: Druhé kolo voleb jsme prohráli. Vystrčil ale lhal a na kampaň v Jihlavě pršelo

1. října 2022 18:33

Druhé kolo senátních voleb jsme prohráli, není to úspěch ANO, řekl v sobotu na tiskové konferenci šéf hnutí Andrej Babiš. Zároveň přiznal, že čekal lepší výsledek. Z ANO se totiž do horní komory Parlamentu nakonec dostali jen tři kandidáti. Neúspěch omlouval částečně tím, že když dělal kampaň s Janou Nagyovou (ANO) v Jihlavě, tak „strašně pršelo“. Současný předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) navíc podle Babiše „celou dobu lhal“.