reklama
CNN Prima News Senát

Senát

Výpis příspěvků ke štítku „Senát“

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu

22. ledna 2022 10:36

Mnozí adepti, kteří usilují o post prezidenta, nemají šanci, ale chtějí se zviditelnit. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli komentátoři Petr Honzejk a Petr Kamberský. Miliardář Karel Janeček podle nich oznámil kandidaturu včas, avšak spíše než touha po triumfu je důvodem podle nich jen „futrování ega“. Možná kandidatura bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je promyšlenější a má mu otevřít cestu do Senátu.

Senát umožnil zmrazení platů ústavních činitelů. Soudcovská unie ostře protestuje

20. ledna 2022 13:23

Senát ve čtvrtek umožnil přijetí novely, která má pro letošní rok zmrazit platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni. Rozhodl tak na návrh ODS navzdory doporučení svých výborů, podle nichž je novela protiústavní vzhledem ke snížení příjmů soudců. Novelu, kterou zástupci justice zřejmě napadnou u Ústavního soudu, tak nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli oznámil, že návrh podepíše a nebude jej vetovat.

Senátoři podali ústavní stížnost kvůli povinnému očkování. Rozděluje prý společnost

5. ledna 2022 10:40

Skupina senátorů se rozhodla podat k Ústavnímu soudu návrh na zrušení ministerské vyhlášky o povinném očkování proti nemoci COVID-19 pro seniory a další skupiny lidí. Podle nich nemá takový krok právní ani medicínské opodstatnění, navíc ve velkém rozděluje již tak rozpolcenou společnost. Senátoři na tiskové konferenci nicméně upozornili, že nejde o iniciativu, která by brojila proti povinnému očkování jako takovému.

Sledujte ZÁZNAM: Senátoři napadli vyhlášku o povinném očkování. Jaký zvolili postup?

5. ledna 2022 09:12

Skupina senátorů oznámí podrobnosti ke své ústavní stížnosti na vyhlášku o povinném očkování. Tu se bývalá vláda Andreje Babiše (ANO) rozhodla zavést od letošního března pro lidi nad 60 let a vybrané profese. Nový kabinet Petra Fialy (ODS) plánuje z předpisu vyřadit povinné očkování minimálně pro seniory. Tiskovou konferenci, která je plánovaná na 9:30, můžete sledovat on-line na webu cnn.iprima.cz.

Puč a nenávist. Spory mezi politiky a Hradem pokračují, tentokrát jde o vstupní kontroly

3. ledna 2022 16:21

Slovní roztržky mezi některými senátory a Hradem pokračují. Tentokrát není tématem přímo zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana, ale výzva na zrušení vstupní bezpečnostní kontroly do areálu Pražského hradu. Jenže Hrad se proti tomu razantně ohradil a vůči senátorům použil slova jako puč, nenávist nebo průhledné dezinformace.

Politici si zmrazí platy až v červenci, tvrdí Schillerová. Nesmysl, kontruje Stanjura

31. prosince 2021 20:12

Vláda chce šetřit. Státní úředníci tak nejspíše budou v roce 2022 pobírat stejné platy jako v roce předchozím. Kabinet Petra Fialy (ODS) chce jít příkladem, a tak hned po Novém roce projedná rovněž zmrazení platů ústavních činitelů. Jenže vláda zapomněla, že jejich apanáž vzroste o šest procent. Podle bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) se platy vrcholných politiků zafixují možná až od července, ale již na zvýšené úrovni. Současný šéf státní kasy Zbyněk Stanjura (ODS) to ale považuje za nesmysl.

Sledujte speciální vysílání: Jak reagují politici na Fialův první novoroční projev?

31. prosince 2021 14:24

Hned dvojice vrcholných ústavních činitelů promluví na Nový rok k občanům České republiky. Ve 13 hodin pronesl projev předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ve 20:05 štafetu převezme jeho stranický kolega a předseda vlády Petr Fiala. Premiérův projev a následující speciální vysílání můžete sledovat na CNN Prima NEWS i v tomto článku. Fiala bude hned o den později hostem v pořadu Partie Terezie Tománkové od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Vystrčil: Fiala je urputný a neústupný. Zeman během covidu ve vztahu k lidem selhal

30. prosince 2021 07:05

Rok 2021 je vítězstvím slušné politiky, hodnotí uplynulý rok v rozhovoru pro CNN Prima NEWS šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Jeho šéf a nový premiér Česka Petr Fiala je podle něj zároveň urputný a neústupný. Od jeho vlády především očekává, že nebude lidem lhát. V rozhovoru se dále rozpovídal i o tom, zda bude kandidovat na prezidenta a jak hodnotí uplynulý rok s covidem a fungování Miloše Zemana.

Kuberová: Nová vláda dává naději, teď ještě jiného prezidenta. Můj muž neměl Zemana rád

25. prosince 2021 19:49

Jsou to už skoro dva roky, co Věra Kuberová žije bez manžela. Stále neví, zda jejího muže někdo neotrávil. Nechápe, jak se mohl k někdejšímu čínskému zastrašování předsedy Senátu přidat i Hrad. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS otevřeně mluví o svému názoru na Miloše Zemana a Andreje Babiše. Tvrdí, že Jaroslav Kubera výsledky letošních voleb předpovídal.

Od byznysmena k levici a rozdávání. Babiš se během vládnutí změnil, prohlásil Vystrčil

17. prosince 2021 19:48

Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) se expremiér Andrej Babiš (ANO) za dobu svého vládnutí změnil. Vystrčil ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že se přesunul do levicového hnutí, které slibuje a rozdává. Společně s poslancem hnutí ANO a bývalým předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem hodnotili jak vystoupení staré vlády, tak roli nové opozice.

reklama