CNN Prima News Jiří Ovčáček

Jiří Ovčáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Ovčáček“

Hrad pronajal prostory pro vánoční trhy firmě, která poslala přes 800 tisíc Zemanovcům

16. listopadu 2022 17:30

Vánoční trhy na Pražském hradě se letos rozšíří, Správa Pražského hradu pronajala firmě Astacus jednatele Michala Pechana kromě prostoru za katedrálou nově také část druhého nádvoří. Dodatek smlouvy Hrad s firmou podepsal v úterý, píše web Seznam Zprávy. Prezidentská kancelář v posledních dnech usiluje o revizi či omezení bezpečnostních kontrol při vstupu do areálu Hradu, kterými by museli návštěvníci trhů procházet. V minulosti Hrad kontroly hájil a aktivně se k nim hlásil.

Policie: Na zrušení kontrol na Pražském hradě není správný čas. Jde o atraktivní cíl

10. listopadu 2022 11:29

Policie prozatím doporučila zachovat bezpečnostní kontroly na Pražském hradě. Je to sídlo hlavy státu a jedna z nejnavštěvovanějších památek, což z něj dělá potenciálně atraktivní měkký cíl. Pokud se bezpečnostní situace změní, policisté jsou připraveni opatření změnit, sdělila mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová. O zrušení či zásadní úpravu kontrol u vstupu na Hrad požádal ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) prezident Miloš Zeman. Nepovažuje je nyní za správné a v souladu se zájmy občanů.

Detaily z Ovčáčkovy svatby: Malý obřad a Zemanovo požehnání. Co mluvčího na ženě zaujalo?

8. listopadu 2022 07:30

V pondělí se v médiích objevila zpráva, že tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se v pátek oženil. Za manželku si měl v kostele vzít ženu ukrajinského původu. Své nové choti a jejímu synovi v předškolním věku nabídl na jaře útočiště poté, co utekli z Ukrajiny před ruskou invazí. Web Blesk.cz zveřejnil podrobnosti o Ovčáčkově životním kroku.

Babiš se Zemanem tají, co spolu probírali. Šéf ANO ale zřejmě prozradil, zda bude kandidovat

30. října 2022 19:14

Prezident Miloš Zeman se v neděli odpoledne na zámku v Lánech sešel s předsedou opozičního hnutí ANO Andrejem Babišem. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po jednání na dotaz ČTK uvedl, že k obsahu Hrad žádné sdělení poskytovat nebude. Bývalý premiér Babiš v pátek řekl, že má s hlavou státu spousty témat k probírání, konkrétní ale nebyl. V neděli se na dotaz ČTK nevyjádřil. Jednání se konalo den před tím, než hnutí ANO oznámí svého kandidáta na prezidenta.

Zeman poruší letitou tradici, na jednání o rozpočtu nepřijde. Má být jeho posledním ve funkci

25. října 2022 20:08

Končící prezident Miloš Zeman vynechá jednu ze svých tradic – nezúčastní se středečního projednávání státního rozpočtu na příští rok. Ačkoliv přítomnost hlavy státu v Poslanecké sněmovně není zákonem povinná, Zeman doposud žádnou schůzi zákonodárců k rozpočtu nevynechal. Ve středu večer má nicméně mluvit s premiérem Petrem Fialou (ODS) na pravidelném setkání v Lánech. Důvod, proč se Zeman nakonec nedostaví do Sněmovny, zatím prezidentská kancelář nesdělila.

Odsouzený Balák rezignuje na post ředitele v Lánech. Mynář odvolal i šéfa Pražského hradu

20. října 2022 17:32

Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák rezignuje ke konci roku na svou funkci, prezidentův kancléř Vratislav Mynář jeho rezignaci přijal. Balák, kterému soud v srpnu nepravomocně uložil peněžitý trest 870 tisíc korun a dvouletý zákaz činnosti v organizacích, které spravují státní majetek, rezignaci podal 14. října. Informaci sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Mynář ve čtvrtek také odvolal z funkce ředitele Správy Pražského hradu Iva Velíška.

Zeman podepsal vstup Finska a Švédska do NATO. Podpořil tak poslance a senátory

31. srpna 2022 13:09

Prezident Miloš Zeman ve středu podepsal ratifikační listiny ke vstupu Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Na Twitteru to oznámil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Ratifikace vyžaduje i spolupodpis premiéra. Přistoupení už v předchozích týdnech odsouhlasili poslanci a senátoři. Oba severské státy o vstup do aliance požádaly počátkem července kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Rozhodly se tak ukončit svou neutralitu.

Miloš Zeman je v nemocnici. Absolvuje plánovanou kontrolu vyživovací sondy

18. srpna 2022 12:16

Prezident Miloš Zeman je na plánované návštěvě v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Sdělil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Jak dlouho prezident v nemocnici zůstane, neuvedl. Mluvčí ÚVN Jitka Zinke konstatovala, že jde o plánovanou krátkodobou hospitalizaci. Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář dodal, že Zeman absolvuje plánovanou kontrolu vyživovací sondy, kterou prezidentovi lékaři zavedli po zdravotních potížích loni na podzim. Její vyjmutí však dle něj přichází v úvahu nejdříve ke konci roku. Zeman byl loni na podzim v nemocnici 48 dní, panovaly pochybnosti o tom, jestli je schopen plnit své pracovní povinnosti.