reklama
CNN Prima News Jiří Ovčáček

Jiří Ovčáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Ovčáček“

Zeman není schopen zastávat úřad, míní senátní výbor. Je to pokus o převrat, říká Ovčáček

Miloš Zeman není podle senátního bezpečnostního výboru schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. O návrhu zbavit Zemana funkce hlavy státu bude příští týden rozhodovat Senát. Jeho případný verdikt o nezpůsobilosti Zemana zastávat prezidentský úřad by musela podle Ústavy potvrdit Sněmovna. Novinářům to ve středu řekl předseda výboru Pavel Fischer (nezávislý). „Je to organizovaný pokus o státní převrat ve stadiu zrodu. Orgány činné v trestním řízení by měly neprodleně samy od sebe konat,“ reagoval na Twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a dodal: „Tuhle opoziční špínu musíme v říjnových volbách zastavit.“

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice

Aktualizováno

Rusko nese odpovědnost za smrt našich občanů ve Vrběticích, musíme požadovat okamžitou omluvu prezidenta Vladimira Putina. Tak reagují politici na sobotní prohlášení premiéra Andreje Babiše (ANO) a dočasného ministra zahraničí a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), že do výbuchu skladů ve Vrběticích v roce 2014, při kterém zemřeli dva lidé, byli zapojeni důstojníci ruské tajné služby GRU. Někteří to považují za teroristický útok na Českou republiku.

Zeman odvolal Blatného. Ministrem zdravotnictví jmenuje Arenbergera

Aktualizováno

Prezident Miloš Zeman jmenuje nového ministra zdravotnictví ve středu v 11:30. Úterní informaci CNN Prima NEWS potvrdil důvěryhodný zdroj rádiu Frekvence 1 s tím, že jmenovací akt proběhne na Pražském hradě. Zeman byl připraven jmenovat i nového šéfa resortu školství, Robert Plaga však pokus o své odvolání ustál.

reklama