CNN Prima News Jiří Ovčáček

Jiří Ovčáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Ovčáček“

Novotný a Ovčáček jeli na Ukrajinu. Kdyby každý pomáhal jako on, bylo by to tu hezčí, říká starosta

Nečekaná dvojice –⁠ starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný a bývalý mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček –⁠ se spolu v minulých dnech vypravila na Ukrajinu. Navštívili mimo jiné Hostomel, se kterým Řeporyje v únoru uzavřely partnerství. Novotný se k Ovčáčkově účasti na cestě nechtěl příliš vyjadřovat. Podle svých slov lidi nelustruje.

To se mu někdo mstí? Zeman je kvůli kanceláři terčem posměchu, úřadovat bude z „ložnice“

Nová kancelář exprezidenta Miloše Zemana v pražských Dejvicích je ve skutečnosti „designově zařízený byt 3+kk“ ve druhém patře. Zemana, který je upoután na invalidní vozík, tak museli do bytu vynést po schodech příslušníci ochranné služby policie. Někdejší hlava státu by měla úřadovat z místnosti, kde byla dřív ložnice. Zeman se tak stal terčem posměchu na sociálních sítích.

Zeman si otevřel kancelář, pomáhat mu budou jeho věrní. Jsme spolek bez funkcí, říká Mynář

Bývalý prezident Miloš Zeman se po více než měsíčním odpočinku vrátil zpátky do práce. V pražské Jaselské ulici otevřel svou kancelář, ve které plánuje přijímat návštěvy nebo poskytovat rozhovory. Po jeho boku zůstávají i nadále jeho dřívější blízcí spolupracovníci z Hradu Vratislav Mynář, Jiří Ovčáček a Martin Nejedlý.

Ringo Čech překvapil slovy o Vrběticích, Zeman mohl podle BIS porušit zákon. Co na to Ovčáček?

František Ringo Čech naznačil, že s prezidentem Milošem Zemanem probíral utajované informace ke kauze Vrbětice. Na toto tvrzení ale není podle mluvčího Jiřího Ovčáčka důvod reagovat. Umělec ve vysílání CNN Prima NEWS překvapil detaily o vztahu s dosluhujícím prezidentem. K závažnému tvrzení se vyjádřil i mluvčí Bezpečnostní informační služby (BIS) Ladislav Šticha. Pokud by byla informace pravdivá, mohlo by jít o porušení zákona.

Zeman omilostnil firmu spojenou s korupcí u zakázky v Lánské oboře. Figuruje v ní Jágr

Milost prezidenta Miloše Zemana dostala firma Energie – stavební a báňská (ESB), které soud na tři roky zakázal účast ve veřejných zakázkách v kauze ovlivňování zakázky v Lánské oboře. Sdělil to mediální zástupce ESB Karel Samec. ESB podle něj o milost nežádala, ale cení si jí, protože rozsudek v případu kolem šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka považuje za nesprávný a nespravedlivý. Místopředsedou představenstva firmy je hokejista Jaromír Jágr. Zeman dříve omilostnil také Baláka.

Zeman obešel resort spravedlnosti. Milostí vrátil firmu do hry o veřejné zakázky

Končící prezident Miloš Zeman udělil milost firmě, které prominul zbytek trestu zákazu plnění veřejných zakázek a účasti na veřejné soutěži. Na webu Pražského hradu to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, firmu nejmenoval. Zmínil, že trest dostala za zločin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Přestože udílení milostí převedl Zeman v prosinci 2013 na ministerstvo spravedlnosti, resort podle informací CNN Prima NEWS jeho zatím poslední milost nevyřizoval.

Zeman se znovu setká s Pavlem. Prozradil, kdy se stěhuje i co mají dělat jeho spolupracovníci

Vratislav Mynář si o bezpečnostní prověrku přísně tajné zažádal jako frajer, i když ji nepotřeboval. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl Miloš Zeman. Dosluhující prezident se rozmluvil o plánech i skandálech svých blízkých spolupracovníků, ale i o tom, co v budoucnu chystá on sám. Znovu by se měl setkat se zvoleným prezidentem Petrem Pavlem, a to ještě před inaugurací.

Kancléř Mynář si na Hradě vydělal přes 17 milionů. Na kolik si přišli ostatní Zemanovi muži?

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vratislav Mynář si za deset let ve funkci vydělal na platu a odměnách téměř 17,4 milionu korun po zdanění. Tajemník hlavy státu Jaroslav Hlinovský získal v čele sekretariátu prezidenta 8,3 milionu Kč čistého a prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček si jako šéf tiskového odboru přišel na necelých sedm milionů. Údaje získal od prezidentské kanceláře deník Mladá fronta Dnes.