reklama
CNN Prima News Jiří Ovčáček

Jiří Ovčáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Ovčáček“

Jak jmenovat Fialu premiérem? Za Zemanem může přijít i ve skafandru, říká Svoboda

27. listopadu 2021 07:55

Ještě v pátek ráno se zdálo, že slib do rukou prezidenta Zemana složí Petr Fiala (ODS) až za dva týdny, kdy by hlavě státu měla skončit izolace. Nakonec bude vše jinak. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček oznámil, že hlava státu nového premiéra jmenuje již v neděli, a to v Lánech. Vzhledem k Zemanově nákaze je však otázkou, jak Fialovo jmenování proběhne. Možné formy této akce se už staly terčem internetových vtipálků.

Co je to za šaškárnu? Lidi rozčílilo, že Zeman nemusí být v izolaci a potká se s Fialou

26. listopadu 2021 12:59

Co to je za šaškárnu, reagují lidé na situaci kolem prezidenta Miloše Zemana. Ten se nakazil koronavirem, ve čtvrtek byl kvůli podání monoklonálních látek hospitalizován a v sobotu bude opět propuštěn z nemocnice. V neděli má jmenovat Petra Fialu premiérem na zámku v Lánech. Některé diskutující na sociálních sítích situace rozčílila. Nechápou, proč prezident nemusí být v izolaci.

Zeman je po pár hodinách zpět v nemocnici kvůli koronaviru. Nákaza přišla z Hradu

25. listopadu 2021 18:52
Aktualizováno

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek večer vrátil do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), protože se nakazil koronavirem. Prezident přitom nedávno obdržel třetí dávku vakcíny. Nemocnici opustil ve čtvrtek dopoledne i přesto, že mu ÚVN doporučila pokračování hospitalizace. Podle lékaře Borise Štastného se Zeman nakazil od zaměstnankyně prezidentské kanceláře. Příznaky nemoci nemá, nyní mu budou podány monoklonální protilátky a poté zůstane v nemocnici na pozorování.

Prezident Zeman bude ve čtvrtek propuštěn z nemocnice. Měl by odjet do Lán

24. listopadu 2021 13:57

Prezident Miloš Zeman by měl být ve čtvrtek dopoledne propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Redakce CNN Prima NEWS má tuto informaci potvrzenou od dvou zdrojů. Propuštění by mělo být plánováno na čtvrteční dopoledne, záležet bude na aktuálním zdravotním stavu Zemana. Prezident z nemocnice zamíří na zámek do Lán. O čtvrtečním propuštění hovořil v Rádiu Impuls i premiér Andrej Babiš (ANO). V Lánech by měl Zeman v pátek jmenovat Petra Fialu (ODS) předsedou vlády.

Zemana by měli brzy propustit z nemocnice, potvrdil Ovčáček. Jeho stav se zlepšuje

17. listopadu 2021 17:44

Propuštění prezidenta Miloše Zemana z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) lze očekávat ve velmi blízké době. Médiím to napsal mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. O konkrétním termínu hovořit nechtěl. Podle mluvčí ÚVN Jitky Zinke termín ještě nebyl stanoven, záležet bude na zdravotním stavu hlavy státu. Prezident se v ÚVN léčí od 10. října.

Pražský hrad upravil termín, kdy Zeman podepsal udělení zářijové milosti

4. listopadu 2021 23:15

Prezident Miloš Zeman podepsal udělení milosti pro nemocného muže již 9. září. Pražský hrad dosud uváděl, že Zeman rozhodl o udělení milosti 14. září, tedy v den, kdy nastoupil na zářijový pobyt v nemocnici. Informaci Hrad upravil v tiskové zprávě na svém webu. V den podpisu, čili 9. září, vstoupilo v platnost rozhodnutí o prominutí podmíněného trestu. Zastavení trestního stíhání začalo platit až 13. září, kdy jej spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

Zeman v září omilostnil těžce nemocného muže, ten nyní podniká. Babiš to nechá prověřit

2. listopadu 2021 08:56

Muž, kterého prezident Miloš Zeman v polovině září omilostnil kvůli tomu, že je tři roky chronicky vážně nemocný, dál podniká. Radiožurnál a server iROZHLAS.cz zjistily, že od roku 2019 se olomoucký podnikatel Pavel Podroužek dostal do vedení šesti firem. Jednu ze společností nechal zapsat do obchodního rejstříku deset dní poté, co ho prezident omilostnil.

Policie se zabývá okolím Zemana ve dvou kauzách. Řeší padělání a neposkytnutí pomoci

27. října 2021 13:33

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách, napsaly ve středu weby Aktuálně.cz a Respekt.cz. Pod dozorem rakovnického státního zastupitelství detektivové podle nich prověřují, zda v Lánech prezidentovi lidé nespáchali trestný čin neposkytnutí pomoci. Státní zastupitelství v Praze 6 dozoruje prověřování možného padělání a přisvojení si pravomoci úřední osoby. V obou případech hrozí případným pachatelům dva roky vězení.

Ovčáček začal v komunistických novinách, nyní cituje žalmy. Pokaždé se směju, glosuje Kocáb

26. října 2021 22:26

Postavu Jiřího Ovčáčka, tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana, považují hudebníci František Ringo Čech a Michael Kocáb za vtipnou. Druhý jmenovaný ve vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS dodal, že se směje téměř pokaždé, když hradní mluvčí promluví. Kocáb mimo jiné poukázal na to, že Ovčáček dříve působil jako prokomunistický novinář, ale dnes se zaštiťuje biblí.

reklama