Hladíkův čas na ministerstvu přijde, věří Kohajda. Čekal bych jiné jméno, říká Kolovratník

360° (1111)

KDU-ČSL stále trvá na nominaci Petra Hladíka na post ministra životního prostředí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl lidovecký poslanec Michael Kohajda. Podle jeho informací by mělo v průběhu listopadu proběhnout na toto téma jednání mezi předsedou KDU-ČSL Marianem Jurečkou a prezidentem Milošem Zemanem.

„Marian Jurečka předpokládá, že by měl během listopadu navštívit prezidenta republiky a jednat o tomto postu. Takový je plán,“ řekl Kohajda, podle kterého by neměl být odsuzován člověk, který není z ničeho obviněný.

Fakt, że kabinet životního prostředí provizorně vede právě Jurečka, jenž už má na starosti ministerstvo práce a sociálních věcí, je podle Kohajdy pouze preventivní krok. „Musíme být opatrní, koho za nás nominujeme na pozici ministra. To je podle mého správně,“ dodal politik.

S vládním poslancem nesouhlasil druhý host pořadu 360°, poslanec Martin Kolovratník (ANO). „Pokud tam je nějaké podezření, tak bych od vládní strany čekal nějaké jiné jméno. I kdyby tam ten člověk měl být kratší dobu,“ uzavřel expert hnutí ANO na dopravu.

Celou debatu opozičního a vládního poslance můžete zhlédnout ve videu v úvodu toho článku.

Tagy:
Marian Jurečka Miloš Zeman CNN Prima NEWS KDU-ČSL ANO 2011 Martin Kolovratník Petr Hladík Michael Kohajda Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky