reklama

Trump je jako Goebbels, řekl Biden. Podle amerického prezidenta musel být na drogách

Donald Trump je něco jako Goebbels. V sobotním rozhovoru pro MSNBC to prohlásil demokratický prezidentský kandidát Joe Biden. Odkázal tak na šéfa nacistické propagandy Josepha Goebbelse, který se řídil heslem, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Trump v reakci na Twitteru napsal, že před nebo po úterní první předvolební debatě amerických prezidentských kandidátů bude požadovat, aby se Biden podrobil testu na drogy.

reklama

Výrok o Goebbelsovi padl, když se Bidena zeptali, jak hodlá bojovat proti Trumpovu opakovanému tvrzení, že prosazuje socialistickou agendu. „Trump je něco jako Goebbels. Říká lži dostatečně dlouho, opakuje je, až se stanou mezi voliči všeobecně přijímanými,“ prohlásil v rozhovoru Biden.

Demokratický kandidát na prezidenta dodal, že Trump používá hrozbu socialismem jako způsob, jak odvrátit pozornost od manipulací v časech pandemie koronaviru. Web Politico napsal, že poté šéfa Bílého domu přirovnal k další historické postavě – vůdci kubánské komunistické revoluce Fidelu Castrovi.

„Myslím, že lidé velmi jasně vidí rozdíl mezi mnou a Donaldem Trumpem. On jde na mírové protesty před Bílým domem s armádou. Ten chlap je spíš Castro než Churchill,“ uvedl Biden. El Comandante, který zemřel v roce 2016, byl obviňován z porušování lidských práv, zrušení svobody projevu a zatýkání svých politických odpůrců.

„Budu důrazně požadovat test na drogy pro spícího Joea Bidena před, nebo po debatě v úterý večer. Přirozeně, budu souhlasit i s testem pro mě. Jeho vystoupení v debatách jsou rekordně NEVYROVNANÁ, mírně řečeno. Jen drogami se dá vysvětlit tato nesrovnalost,“ napsal dnes na Twitteru Trump.

Republikánská židovská koalice žádá omluvu

Republikánská židovská koalice (RJC) vyzvala Bidena, aby se za své přirovnání Trumpa ke Goebbelsovi omluvil, uvedl deník The Times of Israel.

„V politické diskuzi není místo pro odkazy na holocaust ani pro srovnávání s nacisty,“ uvedl šéf RJC Matt Brooks. Podle něj je odkaz na hrůzy druhé světové války urážlivý, Biden tak znesvěcuje vzpomínky na oběti holocaustu a ponaučení, jež z této temné kapitoly historie plyne.

„Joe Biden je v politice dost dlouho na to, aby to věděl. Zaútočit na prezidenta prostřednictvím takového srovnání a snižovat tak hrůzy páchané Goebbelsem a nacisty je ostudné,“ dodal Brooks. Biden podobný příměr směrem k Trumpovi nepoužil poprvé. Už dříve prohlásil, že současný americký prezident často opakovaně lže v naději, že se udrží u moci.

První televizní debata před listopadovými volbami mezi Bidenem a Trumpem se bude konat v úterý večer v Clevelandu.

K tématu

Tagy: kandidát Joe Biden Fidel Castro USA Prezidentské volby v USA 2020 Joseph Goebbels

Další hlavní zprávy

Politika

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na svém twitterovém účtu zaútočil na hnutí STAN. Podle Kalouska poslední volební model ukazuje, že by Starostové a nezávislí vytvořili vládu s hnutím ANO. S tím ale nesouhlasí jejich šéf Vít Rakušan, který Kalouskův komentář označil za lež. Hnutí STAN přitom ještě v minulém volebním období působilo v Poslanecké sněmovně ve společném klubu s TOP 09.

Zahraničí

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Steve Gallant je odsouzený vrah, který se v listopadu 2019 zapsal do povědomí také jako hrdina. Při útoku na London Bridge se totiž s klem narvala jednorohého v ruce postavil do cesty teroristovi Usmanu Khanovi, který tehdy na mostě zavraždil dva lidi. Gallant tak pomohl zachránit další lidské životy. Nyní se může díky svému činu podívat o deset měsíců dřív na svobodu, píše server The Guardian.

reklama
Za úterý přibylo v Česku do večera 6814 nových případů. V pondělí zemřelo 89 nakažených
Prymula: Opatření nejsou účinná. Vrchol přijde 11. listopadu, musíme přitvrdit
Posilovna v Polsku se registrovala jako církev. Snaží se tak vyhnout uzavření
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama