reklama

Trump je jako Goebbels, řekl Biden. Podle amerického prezidenta musel být na drogách

Donald Trump je něco jako Goebbels. V sobotním rozhovoru pro MSNBC to prohlásil demokratický prezidentský kandidát Joe Biden. Odkázal tak na šéfa nacistické propagandy Josepha Goebbelse, který se řídil heslem, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Trump v reakci na Twitteru napsal, že před nebo po úterní první předvolební debatě amerických prezidentských kandidátů bude požadovat, aby se Biden podrobil testu na drogy.

reklama

Výrok o Goebbelsovi padl, když se Bidena zeptali, jak hodlá bojovat proti Trumpovu opakovanému tvrzení, že prosazuje socialistickou agendu. „Trump je něco jako Goebbels. Říká lži dostatečně dlouho, opakuje je, až se stanou mezi voliči všeobecně přijímanými,“ prohlásil v rozhovoru Biden.

Demokratický kandidát na prezidenta dodal, že Trump používá hrozbu socialismem jako způsob, jak odvrátit pozornost od manipulací v časech pandemie koronaviru. Web Politico napsal, že poté šéfa Bílého domu přirovnal k další historické postavě – vůdci kubánské komunistické revoluce Fidelu Castrovi.

„Myslím, že lidé velmi jasně vidí rozdíl mezi mnou a Donaldem Trumpem. On jde na mírové protesty před Bílým domem s armádou. Ten chlap je spíš Castro než Churchill,“ uvedl Biden. El Comandante, který zemřel v roce 2016, byl obviňován z porušování lidských práv, zrušení svobody projevu a zatýkání svých politických odpůrců.

„Budu důrazně požadovat test na drogy pro spícího Joea Bidena před, nebo po debatě v úterý večer. Přirozeně, budu souhlasit i s testem pro mě. Jeho vystoupení v debatách jsou rekordně NEVYROVNANÁ, mírně řečeno. Jen drogami se dá vysvětlit tato nesrovnalost,“ napsal dnes na Twitteru Trump.

Republikánská židovská koalice žádá omluvu

Republikánská židovská koalice (RJC) vyzvala Bidena, aby se za své přirovnání Trumpa ke Goebbelsovi omluvil, uvedl deník The Times of Israel.

„V politické diskuzi není místo pro odkazy na holocaust ani pro srovnávání s nacisty,“ uvedl šéf RJC Matt Brooks. Podle něj je odkaz na hrůzy druhé světové války urážlivý, Biden tak znesvěcuje vzpomínky na oběti holocaustu a ponaučení, jež z této temné kapitoly historie plyne.

„Joe Biden je v politice dost dlouho na to, aby to věděl. Zaútočit na prezidenta prostřednictvím takového srovnání a snižovat tak hrůzy páchané Goebbelsem a nacisty je ostudné,“ dodal Brooks. Biden podobný příměr směrem k Trumpovi nepoužil poprvé. Už dříve prohlásil, že současný americký prezident často opakovaně lže v naději, že se udrží u moci.

První televizní debata před listopadovými volbami mezi Bidenem a Trumpem se bude konat v úterý večer v Clevelandu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně
360°

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama