CNN Prima News Fidel Castro

Fidel Castro

Výpis příspěvků ke štítku „Fidel Castro“

Filmový svět truchlí. Zemřela legendární herečka Gina Lollobrigida, hvězda italských filmů

16. ledna 2023 12:58

Ve věku 95 let zemřela italská herečka Gina Lollobrigida, informovala o tom agentura ANSA. Podle italského tisku byla v poslední době hospitalizovaná v nemocnici v Římě. Lollobrigida patřila k nejznámějším tvářím italské poválečné kinematografie a k sexsymbolům 50. a 60. let 20. století. K jejím nejslavnějším filmům patří Krásky noci, Fanfán Tulipán, Zvoník u Matky Boží, Chléb, láska a žárlivost či Italské prázdniny. Vedle filmu se věnovala také fotografii, charitě či modelingu.

Mediální svět v slzách. Zemřela první americká televizní moderátorka Waltersová

31. prosince 2022 06:10

Ve věku 93 let zemřela někdejší významná americká televizní moderátorka Barbara Waltersová. Oznámila to stanice ABC News, kde Waltersová pracovala. Novinářka proslula televizními rozhovory s vlivnými osobnostmi a celebritami. V 70. letech minulého století se stala první moderátorkou večerních televizních zpráv ve Spojených státech. Zemřela v pátek ve svém domě v New Yorku.

Revoluce musí být nenávist a zabíjení, říkal Che Guevara. Zarytý marxista zemřel před 55 lety

9. října 2022 07:35

Od smrti Ernesta Guevary (lépe známý jako Che Guevara nebo el Che) uběhlo 55 let. Argentinského lékaře asi nejvíce proslavila kubánská revoluce. Che Guevara se stal ikonou krajně levicových marxistických podporovatelů. Za svůj život ztvárnil mnoho rolí – odhodlaný revolucionář, pravá ruka Fidela Castra, neúspěšný ekonom, masový vrah i mučedník. Nakonec byl zajat v Bolívii, když v této zemi chtěl rozpoutat revoluci. Byl popraven 9. října roku 1967.

Trump se před ní ztrapnil, Reagana rozesmála. Alžběta zažila na trůnu 14 prezidentů USA

9. září 2022 17:27

Zatímco exprezident USA Barack Obama ještě nebyl ani na světě, Alžběta II. se už osobně znala s několika jeho předchůdci v prezidentské funkci. Britská královna v počtu let strávených v čele země hravě strčila do kapsy jiné světové rekordmany. Rovnat se jí v tomto ohledu nemohl ani kubánský vůdce Fidel Castro, který byl u moci téměř půl století.

Experti: Vláda naučila opozici obstruovat. Okamurův monolog byl na úrovni Fidela Castra

16. února 2022 15:47

Za nekonečné obstrukce ve Sněmovně si podle novinářky Lenky Zlámalová může vládní koalice trochu sama. „Jak glosoval jeden z lídrů koalice: ‚Naučili jsme je obstruovat, tak se nemůžeme divit, že to dělají,‘“ sdělila ve vysílání CNN Prima NEWS. S novinářem Davidem Klimešem se shodla, že šestihodinový projev Tomia Okamury (SPD) byl na úrovni exprezidenta Kuby – Fidela Castra.

Zatčené demonstranty na Kubě čeká mučení a dlouhé tresty, říká Ivan Pilip

17. července 2021 22:45

Na Kubě aktuálně probíhají největší masové protesty proti tamnímu komunistickému režimu za posledních téměř 30 let. Bývalý ministr školství i financí a odborník na Latinskou Ameriku Ivan Pilip ale v rozhovoru pro CNN Prima NEWS soudí, že demonstrace v podstatě nemají šanci na úspěch. Zatčené odpůrce režimu pak podle něj čekají dlouhé tresty ve vězení a dokonce i mučení.

Dlouhá éra končí. Kubánské komunisty už nepovede rodina Castrových, vládla přes 60 let

17. dubna 2021 16:38

Rok 1959 už je zavrtaný poměrně dost hluboko v historii. Ale na ostrovním státě Kuba se toho od té doby až do současnosti příliš neměnilo. V zemi totiž nepřetržitě vládla rodina Castrových – dlouhých 47 let revolucionář Fidel Castro, v roce 2006 pak převzal kontrolu jeho bratr Raúl. Nyní je však éra u konce. Vedení Kubánské komunistické strany má převzít mladší generace.