reklama
CNN Prima News Fidel Castro

Fidel Castro

Výpis příspěvků ke štítku „Fidel Castro“

Zatčené demonstranty na Kubě čeká mučení a dlouhé tresty, říká Ivan Pilip

17. července 2021 22:45

Na Kubě aktuálně probíhají největší masové protesty proti tamnímu komunistickému režimu za posledních téměř 30 let. Bývalý ministr školství i financí a odborník na Latinskou Ameriku Ivan Pilip ale v rozhovoru pro CNN Prima NEWS soudí, že demonstrace v podstatě nemají šanci na úspěch. Zatčené odpůrce režimu pak podle něj čekají dlouhé tresty ve vězení a dokonce i mučení.

Dlouhá éra končí. Kubánské komunisty už nepovede rodina Castrových, vládla přes 60 let

17. dubna 2021 16:38

Rok 1959 už je zavrtaný poměrně dost hluboko v historii. Ale na ostrovním státě Kuba se toho od té doby až do současnosti příliš neměnilo. V zemi totiž nepřetržitě vládla rodina Castrových – dlouhých 47 let revolucionář Fidel Castro, v roce 2006 pak převzal kontrolu jeho bratr Raúl. Nyní je však éra u konce. Vedení Kubánské komunistické strany má převzít mladší generace.

Voda jen dvakrát denně a psychologický nátlak, vzpomínají Pilip s Bubeníkem na Kubu

28. ledna 2021 19:49

Jeli na Kubu kvůli setkání s disidenty a nakonec si nedobrovolně prohlédli zevnitř místní vězení pro politické vězně. Řeč je o bývalých českých politicích Janu Bubeníkovi a Ivanu Pilipovi, které kubánský režim přesně před 20 lety zadržel a několik týdnů věznil. V celách následně strávili několik dní, přičemž nevěděli, zda o jejich zadržení doma vůbec někdo ví. Své strasti na Kubě nyní popsali v pořadu K věci s Lucií Hrdličkovou na CNN Prima NEWS.

Trump je jako Goebbels, řekl Biden. Podle amerického prezidenta musel být na drogách

27. září 2020 18:14
Aktualizováno

Donald Trump je něco jako Goebbels. V sobotním rozhovoru pro MSNBC to prohlásil demokratický prezidentský kandidát Joe Biden. Odkázal tak na šéfa nacistické propagandy Josepha Goebbelse, který se řídil heslem, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Trump v reakci na Twitteru napsal, že před nebo po úterní první předvolební debatě amerických prezidentských kandidátů bude požadovat, aby se Biden podrobil testu na drogy.

reklama