Mirai zavzpomínali na hudebníka Stypku. V novém klipu si zahrála jeho žena i Ewa Farna

Před rokem přišla česká kultura o zpěváka a textaře Davida Stypku. Ten zemřel na rakovinu slinivky a komplikace spojené s koronavirovou nákazou. Smutné výročí připomněla skupina Mirai novým klipem k písni Lítej, ve kterém si zahrála i Stypkova manželka.

V den prvního výročí úmrtí muzikanta Stypky zveřejnili jeho hudební kolegové emotivní videoklip k písni Lítej. Kapela kladla důraz na to, aby vše ve videu bylo opravdové – včetně vyobrazených přátel zesnulého hudebníka a lokací. Kromě kapely Mirai a Bandjeez si v klipu zahrál frontman kapely Jelen Jindra Polák, zpěvačka Ewa Farna i Stypkova manželka.

„Byla to pro mě citlivá záležitost. Chtěli jsme do videa dát skryté symboly, které pro nás mají hodnotu a jsou opravdové,“ okomentoval nový klip frontman Mirai Navrátil v pořadu Showtime.

Celou hudební nahrávku nahrál zpěvák na jediný pokus, o čemž sám dlouho nevěděl. „Kolikrát se písničky nahrávají na tisíckrát. Producent mi ale řekl, že v této neupravil jediný tón. Všechno je opravdové, intimní a poctivé,“ popsal proces, který stál za vznikem hudebního titulu.

Kapela Mirai nyní připravuje pro fanoušky valentýnské překvapení a také se soustředí na svůj největší koncert ve vysočanské aréně. Přestože ten skupinu čeká až v druhé polovině letošního roku, tíhu zodpovědnosti cítí frontman už teď. „Já jsem ten typ, který to dost prožívá, a také jsem trémista. Myslím, že to pro mě bude infarktová záležitost,“ přiznal Navrátil.

Tagy: