reklama

Petr Janda: Z dcer si občas dělají spolužáci legraci, že pro ně přišel dědeček

Hudebník Petr Janda oslaví v květnu osmdesáté narozeniny. Aktuálně dodělal novou sólovou desku a plánuje dovolenou v Krkonoších a na Floridě. Při tom všem se stíhá věnovat i rodině, hlavně svým dcerám. I když to nemá občas úplně jednoduché. Přiznává, že si z jeho dcer spolužáci občas utahují, že je přišel vyzvednout dědeček. Nejmladší Jandovy děti jsou totiž ročníky 2009 a 2012.

reklama

„U nás je všechno dobrý, žijeme opravdu hezký život. Netušil jsem, že se dá takhle plně žít i v mém věku,“ hlásí Janda jen několik měsíců před svými osmdesátinami a dodává, že nedávno dodělal sólovou desku, ze které má velkou radost.

„Přišlo mi, že jsem dopsal knihu, zavřel jsem ji a někdo zhasnul. Najednou jsem nevěděl co, byl jsem bezradný. Budu si muset najít něco nového,“ popisuje zpěvák. Tvrdá ale podle něj nová deska moc nebude. „Je to takový písničkový. Trošku smutný. První písnička se jmenuje Asi se mi nebude chtít a ta poslední Jsem mladej kmet,“ prozrazuje Janda.

Dovolená bude v Krkonoších, pak na Floridě

Velkou radost mu dělají také jeho dcery. „Stojí o mě. Chtějí, abych byl s nimi. Včera pro mě obě přišly k televizi, tatínku pojď si s námi povídat,“ popisuje Janda. Od dětství prý mají jednu populární hru. „Jmenuje se žížalky a spočívá v tom, že ony jsou žížalky a nakonec přijde kosák a ony se schovávají pod peřinou a berou to hrozně vážně,“ líčí zpěvák.

Janda má pět dětí. Dcery, o nichž mluví, jsou devítiletá Rozárka a dvanáctileta Anežka. „Funguju pořád jako tatínek, ale občas jim někdo ze spolužáků z legrace řekne: Hele, přišel pro vás dědeček. Ale já si z toho nic nedělám,“ popisuje Janda.

Zpěvákova manželka chodí do práce, což mu prý trochu zkomplikovalo život. „Přijde mi to takový legrační, ona do práce chodit nemusí, ale pochopila, že doma nechce být furt,“ říká Janda, jehož manželka je diplomovaná zdravotní sestra. „Má to hrozně ráda, tak jí v tom nebráním,“ dodává zpěvák. Pro něj to ale znamená trávit více času doma. „Hlavně ty děti do školy vozit. Ony mají školu 31 kilometrů tam a 31 zase zpátky,“ stěžuje si Janda.

Od dojíždění do školy si ale Janda na chvíli odpočine. „Jedeme teď do Krkonoš na tři dny lyžovat, ale už se trošku bojím upadnout. Pak jedem na Floridu, tam jsme taky dva roky nebyli, tam se těšíme moc,“ říká Janda. Podle svých slov je šťastný a nic mu nechybí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole
Sněmovna

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

Detaily děsivé nehody jachty v Karibiku: Byli na ní Češi, potvrdilo ministerstvo
Nehody

Detaily děsivé nehody jachty v Karibiku: Byli na ní Češi, potvrdilo ministerstvo

Malá jachta před týdnem v plné rychlosti narazila do skály v Karibiku. Při nehodě zemřel jeden člověk, druhý utrpěl vážná zranění. České ministerstvo zahraničí na dotaz CNN Prima NEWS potvrdilo, že se jednalo o české občany. Tamější záchranáři vyšetřují, co tragickou nehodu způsobilo. Podle francouzského webu Faxinfo.cz mohla za nehodou stát nepřiměřená rychlost či nepozornost.

Pešán vybral tři „taxikáře“. Kteří hráči rozšířili hokejovou nominaci pro olympiádu?

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) umožnila trenérům reprezentací kvůli ošemetné covidové době rozšířit nominaci pro olympiádu v Pekingu o šest hráčů, takzvané „taxikáře“. Jde o inspiraci z NHL, kde odnedávna funguje systém náhradníků pojmenovaný taxi squad. Kouč českého národního týmu Filip Pešán s manažerem Petrem Nedvědem využili jen polovinu nabízené možnosti a zvolili tříčlennou „zálohu“ – útočníky Matěje Blümela s Davidem Tomáškem a obránce Jana Ščotku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Na protestu proti opatřením u Berlína zemřel známý hudebník. Demonstranti viní policii

Na demonstraci proti karanténním opatřením v braniborském Wandlitzu nedaleko Berlína zemřel jeden z účastníků. Podle dostupných informací mělo jít o známého hudebníka. Incident se stal v pondělí, do médií se ale dostal až nyní. Část demonstrantů připsala odpovědnost za úmrtí policii, ta to ale odmítá a uvádí, že muž zkolaboval. Příčinu úmrtí určí nařízená pitva.

reklama

Domácí zpravodajství

Soud odmítl stížnost PirSTAN kvůli volbám. Navrhovali jiný přepočet hlasů na mandáty

Ústavní soud (ÚS) odmítl podnět Pirátů a STAN, kteří navrhovali alternativní způsob přepočtu hlasů na mandáty podle nového volebního zákona. Jejich interpretace by vedla k výměně tří poslanců Sněmovny ustavené po loňských volbách. Neuspěli ani u Nejvyššího správního soudu (NSS), ani u ústavních soudců, kteří se však podstatou návrhu věcně nezbývali, stížnost odmítli z procesních důvodů kvůli formě podání. Usnesení zpřístupnili na webu soudu.

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama