Kapela Wohnout se toto léto cítila jak v 90. letech. Večer ukončí léto na Výstavišti

Kapela Wohnout se toto léto vrátila v čase. Koronavirová krize je pocitově přenesla do jejich začátků v devadesátých letech. Mohly za to komornější koncerty. Večer odehrají na Výstavišti svůj poslední letní open air koncert.

Wohnouti působí na české scéně téměř čtvrt století. Zdravé jádro tvoří sourozenci, kytaristé a zpěváci Jan a Matěj Homolovi a neopomenutelnou součástí jsou baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk Steiner. Na kontě mají devět řadových alb, posledním je Miss maringotka.

Koronavirová krize ale zastavila koncertování i Wohnoutům. Honza se během pauzy věnoval malování, ve kterém je čím dál tím lepší a má za sebou už několik vernisáží. Matěj zase pracoval se dřevem a začal chovat křepelky. Pro maso i pro vajíčka.

Čas využívali samozřejmě i na skládání nových písniček. Zrovna k jedné novince teď chystají také videoklip. Za svými fanoušky se kapela znovu rozjela 8. června, a to už bylo jasné, že festivaly, na kterých měli hrát, nebudou. Kapela ale byla k vidění všude možně po republice především v menších sálech, na letních koupalištích nebo v parcích.

Letní sezónu, která byla nejen pro Wohnouty jiná, zakončí už večer na open air koncertě na pražském Výstavišti. Na vystoupení se ale chystají už od brzkého rána a reportér CNN Prima NEWS Karel Rychlý zastihl kapelu na místě už před osmou ráno.

Bylo to takové, jako když jsme začínali v 90. letech...

„Toto léto bylo velice zajímavé, protože nám zrušili všechny akce, které byly původně naplánované, ale naše manažerka nám zařídila menší akce v menších městech a bylo to takové, jako když jsme začínali v 90. letech. Akorát chodilo celkem dost lidí. My si nemůžeme stěžovat, bylo to krásné léto,“ zavzpomínal na prázdninové období baskytarista Jiří Zemánek.

Protože je budoucnost v období pandemie nejistá, ani kapela Wohnout netuší, jak bude přicházející podzim vypadat, plány ale mají. „To bych se musel podívat do křišťálové koule, kterou ale nemám. Ale na podzim máme jet po divadlech akustické turné,“ prozradil Zemánek.

Bez ohledu na pandemii je kapela v přípravném procesu na nahrávání desáté desky. „V nejbližších měsících by měla vyjít taková první vlaštovička, nový singl,“ nalákal fanoušky baskytarista. Na dnešním koncertě na Výstavišti nový hit ale návštěvníci neuslyší.

Tagy:
léto koncert kapela hudební skupina Matěj Homola lucerna music bar Open Air Výstaviště Holešovice koronavirus Wohnout koronavirová recese Jiří Zemánek