CNN Prima News Karel Čapek

Karel Čapek

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Čapek“

Ministryně obrany Jana Černochová navštívila Izrael. Jednala se svým protějškem Galantem

Aktualizováno

Ministryně obrany Jana Černochová ve čtvrtek navštívila Izrael, setkala se se svým tamním protějškem Joavem Galantem. Informoval o tom mluvčí ministerstva Karel Čapek. Tématem jednání byla bezpečnostní situace na Blízkém východě i v Evropě, spolupráce obou zemí v obranném průmyslu i akviziční projekty, uvedlo ministerstvo v tiskové zprávě.

Zeman nedorazí na předávání státních vyznamenání, má jiné plány. Klaus na Hrad přijde

Bývalý prezident Miloš Zeman se nezúčastní sobotního předávání státních vyznamenání, přestože obdržel pozvánku. V plánu má prý jiné akce. Pozvání však přijal jeho předchůdce Václav Klaus. Odbor komunikace Kanceláře prezidenta republiky uvedl, že očekává účast asi 700 hostů ve Vladislavském sále a přibližně 2 000 lidí na následné recepci ve Španělském sále.

Na Hradě si zvedli platy na 100 tisíc. Odpovídá to rozsahu práce, tvrdí kancelář

Hradní špičky si podle informací webu iDnes v tichosti zvedly svá finanční ohodnocení. Plat 100 tisíc korun od září nově pobírají ředitelé odboru protokolu či financí v prezidentské kanceláři. Na stejnou částku dosáhla i odstupující mluvčí Markéta Řeháková. Podle úřadu upravená platová ohodnocení odpovídají rozsahu a náplni práce na těchto postech. To platy vrcholných politiků budou příští rok patrně stagnovat. Změnu jejich výpočtu přinese konsolidační balíček, který schválila Sněmovna.

Dvanáct dětí u Kroščenů: Dcera pobodaná nožem, věčná nouze, ale i kousky štěstí

U Kroščenů z Ostravy jsem poprvé zaklepal před deseti lety. Rodina zrovna snídala, v hrnci se vařily dvě kila točeného salámu. Dneska ale mají u Kroščenů prázdné talíře. „Stojí to za ho**o,“ říká 68letý Milan Kroščen, otec dvanácti dětí. A tuhle mantru ještě mnohokrát uslyším. Jeho 49letá družka Simona je praktičtější: „Pane Motýl, peníze přijdou až za čtyři dny. Potřebujeme něco na vaření, půjdeme spolu nakoupit.“

I v mrazech žije v garáži. Manžel teď umřel, ale mám 11 koček, psa a andulky, říká žena

„Už jsem na garáž zvyklá,“ tvrdí 49letá Dagmar Paláková. Patří ke komunitě bezdomovců, kteří obývají garáže u zrušené ostravské koksovny Jan Šverma. Pardon, paní Paláková se za bezdomovkyni nepovažuje. „Tohle je můj domov, jinam bych už nešla, bydlím tady asi patnáct let.“ Na konci listopadu jí zemřel manžel. „Bohužel. Ale naštěstí jsem nezůstala sama, mám 11 koček, psa a andulky,“ vypráví.

Neznámé dopisy T. G. Masaryka a K. Čapka: Historik je objevil u dcery odbojáře

„Směl-li bych Vás pozvat na černou kávu a chvilku hovoru, kdykoliv by se Vám hodilo, stačí mě zavolat na číslo 54211,“ napsal spisovatel Karel Čapek v dopise z roku 1937 přednostovi Vojenské kanceláře prezidenta republiky Sylvestru Bláhovi. Dopis se zachoval v rodině Bláhovy neteře Dagmar Hamšíkové, kde ho v minulých dnech objevil historik Jan B. Uhlíř.