CNN Prima News Karel Hanzelka

Karel Hanzelka

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Hanzelka“

PŘEHLEDNĚ: Když hrozí odpojení od energií. Co dělat při opožděných platbách za zálohy?

8. prosince 2022 05:11

Navyšování záloh za energie děsí řadu domácností. Ty jsou nyní v očekávání příchodu nových a upravených částek, které budou narážet na vládou připravený strop. V případě prodlení či neplacení vysokých poplatků však hrozí, že rodiny mohou být od elektřiny odpojeny. Energetičtí dodavatelé své zákazníky upozorňují, aby v případě prodlení platby svou situaci okamžitě řešili. Velmi často totiž mohou lidé využívat splátkové kalendáře. Na druhou stranu však dodávají, že i když bude v příštím roce situace horší a zálohy budou růst, nelze být vůči nikomu benevolentní.

PŘEHLEDNĚ: Jak funguje úsporný tarif? Lidé často nevědí, bombardují dodavatele dotazy

21. října 2022 10:42

I když úsporný tarif existuje už skoro měsíc, řada lidí stále netuší, jak funguje. Zákazníci bombardují svými dotazy energetické společnosti, jak o tarif mohou zažádat nebo kdy jim přijdou peníze na účet. Úsporný tarif je ale pro všechny automatický a obdrží ho i lidé, kteří ho nechtějí. Společnosti přesto evidují nárůst množství hovorů, který je největší od pádu Bohemia Energy.

Statisícům Čechů končí fixace cen energií. Proč nemusí být letošní změna tragédií?

16. září 2022 06:16

Stovky tisíc lidí čeká letos nepříjemná změna spojená se znatelným zdražením měsíčních záloh kvůli končící fixaci. Nové ceny jim mohou několikanásobně vzrůst. Dodavatelé energií nicméně uvádějí, že se stávající zákazníci nemusejí obávat. Po konci fixace totiž na ně bude čekat výhodnější nabídka, než kdyby zákazník přišel k novému dodavateli.

Další dodavatel zdražuje. U Pražské energetiky si připlatíte za elektřinu i plyn

4. února 2022 13:10

Společnost Pražská energetika (PRE) zdraží od 1. dubna elektřinu. Nové ceny elektřiny budou vyšší v průměru o 25 procent. Změna se nedotkne zákazníků, kteří mají smlouvy s fixovanou cenou. V květnu PRE zdraží také plyn, a to v průměru o 30 procent. Důvodem je skokový nárůst velkoobchodních cen energií, uvedl mluvčí PRE Karel Hanzelka.

Za Agrofert budou hovořit tři mluvčí. Mít jen jednoho je netypické, vysvětluje firma

16. prosince 2021 18:25

Koncern Agrofert ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) bude mít tři mluvčí. Kromě Adély Čabayové (29) za něj nově mluví také Lucie Bukovanská (37) a Pavel Heřmanský (41), sdělila společnost. Bývalý mluvčí Karel Hanzelka odešel na začátku listopadu z této pozice po téměř devíti letech do Pražské energetiky (PRE).