Kazma napálil českou filmovou elitu. Tajný zákop je součástí projektu ONEMANSHOW: The Movie

Kazma odhaluje svůj film na tiskovce v Karlových Varech.

Kazma napálil českou filmovou elitu

Oficiální tisková konference ohlášená k hvězdně obsazenému válečnému filmu Tajný zákop na festivalu v Karlových Varech nabrala nečekaný směr. Prominentní čeští herci Jiří Bartoška, Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Kryštof Hádek a Ondřej Sokol se na akci neobjevili. Místo nich se k překvapení všech zjevil Kazma a představil svůj nový film „ONEMANSHOW: The Movie“, který bude mít premiéru v českých kinech 17. srpna.

Jak se totiž ukázalo, válečný film Tajný zákop je ve skutečnosti jen součástí Kazmova utajovaného projektu. Kazma do svého filmu sice získal známé české herce, ale má to jeden háček – aniž by o tom věděli.

Jiří Langmajer, Jiří Bartoška, Hynek Čermák, Kryštof Hádek i Ondřej Sokol byli Kazmou viditelně napáleni. Kazma je navlékl do nacistických kostýmů a herci, kteří si původně mysleli, že hrají v seriózním válečném snímku, se stali nevědomky součástí Kazmova nového filmu.

ČTĚTE TAKÉ: Tajemství Kazmova očekávaného filmu se pomalu odhaluje: Plakát už je na světě

„Oslovili jsme je před dvěma lety externí produkcí na úplně jiný, smyšlený projekt, a tohle vše se propojí 17. srpna v českých kinech s ONEMANSHOW: The Movie a tam pochopí, v čem vlastně hráli,“ vysvětloval redakci Showtime Kazma, vlastním jménem Kamil Bartošek.

Pro vyjasnění uvedl, že nacistický válečný film Tajný zákop skutečně existuje (zda ale hovořil pravdu, zůstává záhadou, pozn. red.). „Natočil jsem dva filmy a tito herci hrají v obou – Tajném zákopu i mém filmu ONEMANSHOW: The Movie – což ale ve skutečnosti nevědí. Je to součást celého velkého projektu,“ pokračoval. Doplnil, že hned po 15 minutách ve Varech, kdy vše uvedl na pravou míru, „mizí a nebere telefony“. „Do premiéry neexistuji. Rozhodně s nimi nebudu mluvit,“ konstatoval s odkazem na oblíbené herce, kteří se v jeho filmech objevují.

A co na situaci říkají sami napálení? „Oslovila nás před dvěma lety nějaká filmová produkce pro historický válečný film a měli jsme jeden natáčecí den někde za Prahou. Film už pak nikdy nevyšel, mysleli jsme si, že se to kvůli covidu nedokončilo. Nevím, co má tohle znamenat,“ řekl jeden ze známých herců s tím, že nechce být jmenován.

Bez ohledu na pravděpodobné právní následky je jasné, že se Kazmovi opět podařilo rozvířit dění a přitáhnout ještě více pozornosti k jeho nově očekávanému filmu. Více než měsíc před premiérou tak vzniká další série otázek. Co diváci 17. srpna v českých kinech uvidí a co se stane po odvysílání filmu? To zatím můžeme jen hádat. Jedno je ale jisté – vypadá to, že bude stát za to být u toho.

Tagy: