reklama

Detaily tragédie, při níž zemřela matka s dítětem: Koho policie viní z nehody u Varů?

Tragickou nedělní dopravní nehodu na Karlovarsku podle policistů mohl způsobit třiačtyřicetiletý řidič Citroenu. Ten totiž nepřizpůsobil svou rychlost mokré silnici a dostal smyk. Po srážce s protijedoucím autem zemřeli jeho spolujezdci – dvaačtyřicetiletá žena a její syn. Jak k nehodě přesně došlo?

reklama

Bylo krátce po desáté hodině dopolední. Na silnici byl provoz plynulý, až do té doby, než došlo k osudnému okamžiku. „Třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla značky Citroen, jedoucí ve směru z Karlových Varů na Prahu, zřejmě při projetí pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost mokrému stavu pozemní komunikace a dostal s vozidlem smyk,“ popsal v tiskové zprávě mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Auto se následně mělo začít otáčet kolem své osy, vjet do protisměru a narazit bokem do právě projíždějícího automobilu značky Audi. „Při dopravní nehodě bohužel utrpěla zranění neslučitelná se životem dvaačtyřicetiletá žena a nezletilý chlapec, spolujezdci z osobního automobilu značky Citroen,“ uvedl dále Kopřiva. Podle dřívějšího vyjádření záchranářů při srážce zemřela matka a její dítě.

Vážná zranění utrpěl i třiačtyřicetiletý řidič Citroenu, stejně tak i dvaatřicetiletá spolujezdkyně z Audi. Oba byli letecky transportováni do nemocnice v Plzni.

„Devětadvacetiletý řidič automobilu značky Audi, který se po dopravní nehodě podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, a která vyšla s negativním výsledkem, byl se svým zraněním převezen do nemocnice v Karlových Varech,“ dodal Kopřiva.

Podle policistů pak u řidiče automobilu značky Citroen nebyla dechová zkouška provedena, a to vzhledem k jeho zraněním. Byl proto vyžádán odběr krve v nemocnici. „Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ uzavřel mluvčí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?
Volby 2021

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Obušky, pepřáky, zaklekávání. Policisté v Austrálii drsně trestají porušování lockdownu

Austrálie se potýká s třetí vlnou pandemie koronaviru. Denně nyní přibývá kolem 1 600 nových případů. Země nařídila tvrdý lockdown a policie striktně vyžaduje dodržování opatření. Leckdy velmi brutálním způsobem. Na sociálních sítích se šíří mnoho videí, na kterých policisté srážejí lidi k zemi, zaklekávají je nebo je drží pod krkem.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama