reklama

Kdo útočil v německém vlaku? Nemocný Syřan přišel do Evropy během migrační vlny

Agresorem, který v sobotu v německém rychlovlaku ICE z Řezna do Norimberku pobodal tři lidi, byl 27letý Syřan, který se dostal do země už v roce 2014. Podle německých médií má být psychicky narušený. Ve vlaku údajně volal o pomoc.

reklama

Vyšetřovatelé dopoledního útoku v rychlovlaku vylučují, že by šlo o akt terorismu. Zadrženým pachatelem je 27letý muž původem ze Sýrie. Nožem v dopravním prostředku pobodal tři osoby ve věku 26, 39 a 60 let.

Agresor má prý psychické problémy, chvíli před útokem údajně ve vlaku volal o pomoc. Německý deník Bild napsal, že policie po incidentu vyklidila vlak. Vyděšení pasažéři se posléze šli uklidnit do restaurace.

Podle dostupných informací se Syřan dostal do Německa během masivní migrační vlny v roce 2014. V zemi pak získal status uprchlíka.

Evropské právo definuje uprchlíka jako člověka, který prokáže, že opustil svou zemi z náboženských, národnostních, sociálních či politických důvodů, a to kvůli strachu z pronásledování.

Motiv útoku Syřana, který zranil tři cestující, z toho dva vážně, je zatím neznámý.

Tagy:

Hlavní zprávy

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

Asteroid větší než Eiffelovka se blíží k Zemi. NASA ho považuje za znepokojivý

Obrovský asteroid 4660 Nereus, který je větší než Eiffelova věž, se blíží k planetě Zemi. NASA jej považuje za znepokojivý, protože má více než 150 metrů a nachází se ve vzdálenosti 3,9 milionu kilometrů od oběžné dráhy Země. Kolem ní by měl proletět 11. prosince ve vzdálenosti asi 2,4 milionu mil. Podle vědců by ale nebezpečný pro planetu Zemi být neměl.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

reklama

Domácí zpravodajství

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama