Útok v německém vlaku: Muž arabského původu pobodal cestující, policie ho zadržela

V německém rychlovlaku ICE z Řezna do Norimberka pobodal v sobotu dopoledne muž cestující, policisté ho na místě zatkli. Podle německých médií jsou zraněni tři lidé. Provoz na trati je přerušen, souprava byla odstavena v bavorské obci Seubersdorf, potvrdila agentura DPA.

Policie v Horní Falci sdělila, že v 9:00 dostala zprávu o „útoku v ICE na cestující“ a krátce nato měl být zatčen muž. „Jsou zranění. Kolik jich je, není ještě jasné,“ řekl stanici Bayerischer Rundfunk policejní mluvčí a dodal, že nemá žádné bližší informace k zasaženým osobám. Nebezpečí již podle něj ale pominulo.

Bulvární deník Bild píše s odvoláním na své zdroje o třech zraněných, dva lidé mají být zraněni těžce, jsou ale mimo ohrožení života.

Mluvčí železničního dopravce Deutsche Bahn (DB) řekl, že trať mezi Řeznem a Norimberkem je od zhruba 9:00 mimo provoz a vlaky jsou odkláněny na jiné trasy. Z odstavené soupravy bylo podle hasičů evakuováno na 200 lidí.

Obyvatelům podle policie nehrozí žádné nebezpečí.

Teroristický útok?

V Německu se okamžitě začalo spekulovat o tom, zda šlo o teroristický útok. Vyšetřovatelé ale tuto možnost prozatím vyloučili, nejsou pro ni žádné důkazy. Německý deník Bild napsal, že útočníkem byl 27letý muž arabského původu. Měl mít psychické problémy a ve vlaku údajně volal o pomoc.

Tagy: