reklama

Útok v německém vlaku: Muž arabského původu pobodal cestující, policie ho zadržela

V německém rychlovlaku ICE z Řezna do Norimberka pobodal v sobotu dopoledne muž cestující, policisté ho na místě zatkli. Podle německých médií jsou zraněni tři lidé. Provoz na trati je přerušen, souprava byla odstavena v bavorské obci Seubersdorf, potvrdila agentura DPA.

reklama

Policie v Horní Falci sdělila, že v 9:00 dostala zprávu o „útoku v ICE na cestující“ a krátce nato měl být zatčen muž. „Jsou zranění. Kolik jich je, není ještě jasné,“ řekl stanici Bayerischer Rundfunk policejní mluvčí a dodal, že nemá žádné bližší informace k zasaženým osobám. Nebezpečí již podle něj ale pominulo.

Bulvární deník Bild píše s odvoláním na své zdroje o třech zraněných, dva lidé mají být zraněni těžce, jsou ale mimo ohrožení života.

Mluvčí železničního dopravce Deutsche Bahn (DB) řekl, že trať mezi Řeznem a Norimberkem je od zhruba 9:00 mimo provoz a vlaky jsou odkláněny na jiné trasy. Z odstavené soupravy bylo podle hasičů evakuováno na 200 lidí.

Obyvatelům podle policie nehrozí žádné nebezpečí.

Teroristický útok?

V Německu se okamžitě začalo spekulovat o tom, zda šlo o teroristický útok. Vyšetřovatelé ale tuto možnost prozatím vyloučili, nejsou pro ni žádné důkazy. Německý deník Bild napsal, že útočníkem byl 27letý muž arabského původu. Měl mít psychické problémy a ve vlaku údajně volal o pomoc.

Tagy:

Hlavní zprávy

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama