CNN Prima News psychické problémy

psychické problémy

Výpis příspěvků ke štítku „psychické problémy“

Začíná zimní čas, přispíme si o hodinu déle. Kdy k posunu dojde a na co si dát pozor?

29. října 2022 20:03

Únava, nespavost, nechutenství, nebo i celkové narušení biorytmu. I takové následky může mít podle odborníků změna času. Původní smysl, šetření energií, se sice pomalu opět vrací do hry, ale stále jde, podle ekonomů, o zanedbatelnou částku. Ekonom Lukáš Kovanda vyčíslil letošní střídání času na 75 milionů korun. Lidskou psychiku dokáže taková změna ale zasáhnout mnohem více.

Pobodaný fotbalista poprvé promluvil o chvíli hrůzy: Viděl jsem před sebou umírat člověka

28. října 2022 15:57

V italském supermarketu poblíž Milána zaútočil nožem šestačtyřicetiletý muž na náhodně vybrané lidi. Krvavý incident nepřežila jedna osoba, další byly zraněny. Mezi nimi i španělský fotbalista Pablo Marí hájící barvy prvoligového fotbalového týmu z Monzy. Ten putoval do nemocnice, kde podstoupil operaci. V pátek pak popsal, co se v osudový moment stalo.

Stres i pocity úzkosti, mobilizace se podepisuje na psychice Rusů. Je to zlý sen, říkají

23. října 2022 07:54

Nekončící boje, tisíce mrtvých a strach, že se válečný konflikt přeleje dále na Západ. Tyto obavy mohly u mnohých obyvatel v Evropě vyvolat stres. Stejné pocity ale mají i Rusové. U nich se však tyto obavy ve většině případů objevily až poté, co byla v zemi vyhlášena „částečná“ mobilizace. Vyplývá to z průzkumu, který má k dispozici ruskojazyčný web BBC.

Vrána na léčení? Každý z nás má nějaký ventil. Extraliga v pomoci zaostává, říká Platil

21. října 2022 17:44

Český hokejový útočník Jakub Vrána má problém. A podle bývalého hráče Jana Platila problém velmi vážný. Organizace Detroit Red Wings ho totiž zařadila do asistenčního programu NHL a její hráčské asociace. Sám Platil je bojovníkem za to, aby podobná pomocná ruka existovala i v tuzemsku, protože trable s návykovými látkami, psychické potíže, případně oboje dohromady jsou zde tabu.

Psychika, alkohol, nebo drogy? Vrána zmizel z ledů NHL, klub ho poslal na léčení

20. října 2022 18:14

V kolonce zápasů této sezony bude mít jeden z nejlepších českých hokejistů v NHL Jakub Vrána po neznámou dobu zapsané jen dva zápasy. Ani netrénuje, na vině však není zranění. Útočník Detroitu Red Wings byl organizací zapsán do asistenčního programu soutěže a hráčské asociace. Ten je určen pro hráče sužované psychickými problémy nebo závislostmi na návykových látkách.

Zemřela „holubí dáma“ ze Žižkova. Bylo jí teprve 25 let, prohrála boj s psychickou nemocí

20. října 2022 00:48

Boj s psychickými nemocemi je různorodý. Pro 25letou Vanessu Vymětalovou byli životní oporou v nerovném souboji holubi. Chodila je krmit do parku nedaleko svého bydliště. O psychice a nemocech duše chtěla veřejně mluvit, šířit osvětu. Svůj boj ale nakonec nevyhrála a hraniční porucha osobnosti, kvůli které trpěla depresemi a panickými ataky, ji dohnala k sebevraždě. O případu informoval web Blesk.cz.