Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

CNN Prima News psychické problémy

psychické problémy

Výpis příspěvků ke štítku „psychické problémy“

Mám vás rád, zamával a skočil. Dokument o smrti 15letého Romana odkrývá další smutné detaily

Předtím, než skočil ze střechy školy, se 15letý Roman přišel do třídy rozloučit se svými spolužáky. „Měl jsem vás rád,“ měl říci. Poslední slova kamarádům, rozhovor s otcem těsně před sebevraždou nebo to, jak žák deváté třídy prožíval ponižování od spolužaček. To a mnohem více odhalil reportér televize JOJ Rasťo Striško při natáčení dokumentu, který tragédii v Parchovanech na Slovensku rozebírá do podrobností. Vedení školy ani její zřizovatel nabízený prostor k vyjádření nevyužili.

Procházka se změnila v drama. Oblíbený hudebník Capaldi pomohl seniorce, sám bojuje s nemocí

Že má kromě hudebního talentu také dobré srdce, prokázal oblíbený skotský zpěvák a textař Lewis Capaldi. Při procházce s kamarády totiž narazil na starší ženu, která ležela bez hnutí na zemi. Umělec pohotově zavolal záchranku a do příjezdu sanitky se seniorkou zůstal. Když se ubezpečil, že je v pořádku, skromně z místa odešel. Lewisovi byl v minulém roce diagnostikován Tourettův syndrom. Nekontrolovatelné pohyby těla ho tak donutily dát si ve své kariéře delší pauzu. O nesobeckém činu celebrity informoval web The Sun.

Vážila méně, než kolik jí bylo let. Rodiče 24leté Natálie se vzájemně obviňují z její smrti

Dlouhé roky bojovala 24letá slovenská influencerka Natálie Hricová s mentální anorexií, o svých strastech pravidelně informovala sledující na sociálních sítích. Na konci září však zemřela, vážila zhruba 20 kilo. Z její smrti se nyní navzájem obviňují rodiče. Otec mladé dívky tvrdí, že jí matka v deseti letech unesla do Česka, ponižovala ji a vyhrožovala smrtí. To žena zásadně odmítá. Tvrdí, že její expartner bojkotoval Natáliinu léčbu, a zdůrazňuje, že si nyní prochází nejhorším obdobím svého života. Pochybnosti do jejích slov však vnáší zpráva influencerky, kterou před svou smrtí sdílela na Facebooku.

Alarmující data: Deváťáci v Česku trpí depresí a úzkostí, třetině by prospěla odborná pomoc

Úzkost, deprese a zhoršený wellbeing. To vše ve velké míře prožívají čeští deváťáci. Jak vyplynulo ze studie vědců Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) ve spolupráci s Českou školní inspekcí, třetině žáků devátých tříd by prospěla odborná pomoc. Psychické problémy navíc častěji provázejí dívky, a to až dvojnásobně. Ředitel NUDZ Petr Winkler v pořadu K věci na CNN Prima NEWS vysvětlil, čemu v dnešní době mladí musejí čelit.

Nemohla jsem dýchat, i kůže mi byla malá. Herečka Bendová se svěřila s otřesným zážitkem

Alice Bendová má za sebou krušné chvíle. Poprvé se na vlastní kůži seznámila s nepříjemným psychickým problémem, který je mezi lidmi známý jako panická ataka. Zasáhla ji zcela nepřipravenou v noci. Redakci Showtimu se svěřila s celým průběhem. Herečka tráví hodně času na Tenerife, kde se věnuje nemovitostem. Kvůli svým školou povinným dětem se však do Čech často vrací a podle svých slov by zde chtěla být v budoucnu, co nejvíce to půjde.

Muž pobodal členy rodiny, chtěl z nich „vyhnat ďábla“. Olomoucký soud přihlédl k jeho nemoci

Pět let za tři pobodané členy rodiny. Tak zní rozsudek, který v úterý potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Podle obžaloby hrozila napadeným smrt, kdyby se nebránili. Trest je nízký kvůli psychické nemoci mladého muže. Ten věřil, že do příbuzných vstoupil ďábel. Nejprve hrál počítačovou hru, pak pod vlivem marihuany rozbodal boxovací pytel a zaútočil na své nejbližší.

Tragické osudy českých sportovců: Život jim vzala zoufalost i nešťastná náhoda

Sebevražda nejúspěšnějšího českého žokeje Filipa Minaříka šokovala širokou veřejnost. Nejedná se však o ojedinělý tragický případ, kdy si úspěšný sportovec či trenér dobrovolně sáhl na život. Jen od přelomu milénia se k sebevraždě – z řady důvodů – přiklonila více než desítka talentů. Někteří pak předčasně přišli o život v souhře nešťastných náhod. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila výčet sportovních hvězd, jejichž smrt přišla nečekaně.

Matka mladíka, který si vzal život: Ztratila jsem část sebe, je to bolest. Miluju tě, Kájo

Patřil k velkým talentům české esportové scény a hráčská komunita ho milovala. Jednoho dne si však 19letý Karel Ašenbrener – známý pod přezdívkou Twisten – vzal život. „Ztratila jsem část sebe. Bolest ze ztráty dítěte je nepřenositelná,“ popsala redakci CNN Prima NEWS své pocity mladíkova matka a publicistka Ivana Ašenbrenerová. Současně upozornila na tristní dostupnost psychoterapeutické pomoci. „Bohužel přibývá dětí a teenagerů, kteří bojují s duševními problémy,“ podotkla.