reklama

Když přibude nakažených ve Slavii, fotbalová reprezentace bude mít problémy, míní trenér Šilhavý

První letošní sraz české fotbalové reprezentace bude v pondělí 31. srpna v Praze, odkud hráči vyrazí do slovenské metropole. Tam totiž 4. září odehrají první zápas Ligy národů. Hlavní trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý mluvil v pořadu Interview o širší nominaci hráčů, situaci v pražské Slavii kvůli koronaviru i o významných přestupech českých fotbalistů.

reklama

„Pro nás je zpráva ze Slavie nepříjemná. Pokud by se tam objevilo více případů, měli bychom problémy, protože ze Slavie je v širší nominaci asi osm hráčů. Čekáme, jak tamní situace dopadne a podle toho se budeme muset zařídit,“ reagoval trenér fotbalové reprezentace Šilhavý na to, že pražská Slavie v úterý ohlásila, že má koronavirem nakažené hráče a na čas musí přerušit přípravu.

Poznamenal, že on sám pandemii zvládl dobře a fotbal byl u něj i během přerušení fotbalové sezony na prvním místě. „A nejen ten současný, ale i minulý. Zpětně jsem sledoval například mistrovství Evropy. Rád jsem se podíval ale i na hokej, pustil jsem si Nagano. Také jsem se věnoval rodině, bydlím kousek od lesa, takže jsme chodili na procházky,“ uvedl Šilhavý s tím, že během karantény doháněl i angličtinu.

K tématu

Jsem mírně nervózní z toho, jak to bude dál

Jeho tým čeká 4. září první zápas Ligy národů proti Slovensku v Bratislavě a první domácí utkání bude hrát 7. září v Olomouci se Skotskem. Během karantény se Šilhavý snažil vymyslet, jak v nadcházející sezoně dosáhnout na co nejlepší výsledky. „S kolegy jsme se scházeli a o fotbale diskutovali. Jestli jsme vymysleli něco nového, se uvidí,“ podotkl.

Plánování příprav na další sezonu bylo podle něj dost složité. „Nemůžeme se tvářit, že je to všechno za námi. Nařízení jsou pořád platná. Jsem mírně nervózní z toho, jak to bude dál,“ popsal. Pro lidi v realizačním týmu je podle něj složitější i plánování cestování a testování hráčů. „Snažíme se udělat maximum podle nařízení,“ zdůraznil Šilhavý.

Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) rozdala všem týmům manuál, jak se chovat, aby se nákaza mezi fotbalisty nerozšířila. „Do sezony se ale může dostat zdravotní stránka, a pak budou rozhodovat jednotlivé země. Třeba nařídí karanténu a budeme se muset zařídit podle toho. Může se to změnit ze dne na den a my na to musíme být připravení,“ uvedl hlavní trenér fotbalové reprezentace s tím, že se snaží být připravení na všechno.

K tématu

Významné přestupy českých fotbalistů

V pořadu Interview ale mluvil i o významných přestupech českých hráčů. Například fotbalista Tomáš Souček se totiž naplno ukotvil v anglickým West Hamu, Filip Novák přestoupil v rámci Turecka do klubu Fenerbahce SK a Ondřej Čelůstka i Ladislav Krejčí do pražské Sparty. „Tomáš Souček do týmu zapadl a jsem přesvědčený, že to tak bude pokračovat. Filip Novák přestoupil v rámci soutěže, kde ho znají. Udělal krok dopředu a věřím, že si tam místo vydobyje. Přichází tam jako hvězda, takže prostor bude mít,“ okomentoval Šilhavý.

„Uvidí se, jestli všichni kluci s přestupy udělali dobře. Zvažovali je, ptali se i mě na názor. Doufám, že budou hrát a mít načasovanou formu i na srazy reprezentace,“ dodal trenér. První sraz čeká fotbalovou reprezentaci v pondělí 31. srpna v Praze a podle Šilhavého se v širší nominaci může objevit i někdo z mladších hráčů.

Další hlavní zprávy

Politika

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na svém twitterovém účtu zaútočil na hnutí STAN. Podle Kalouska poslední volební model ukazuje, že by Starostové a nezávislí vytvořili vládu s hnutím ANO. S tím ale nesouhlasí jejich šéf Vít Rakušan, který Kalouskův komentář označil za lež. Hnutí STAN přitom ještě v minulém volebním období působilo v Poslanecké sněmovně ve společném klubu s TOP 09.

Koronavirus

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Ve středu v Česku vstupují v platnost další opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Nově platí povinnost nosit roušky i venku či v autech, byť za určitých podmínek. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly však tato opatření nebudou stačit k tomu, aby se zabránilo přesažení kapacit nemocnic, které je podle něj nevyhnutelné. Ve hře tak jsou i další opatření, o kterých bude vláda jednat již ve středu ráno.

reklama
Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost
Za úterý přibylo v Česku do večera 6814 nových případů. V pondělí zemřelo 89 nakažených
Prymula: Opatření nejsou účinná. Vrchol přijde 11. listopadu, musíme přitvrdit
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama