CNN Prima News Jaroslav Šilhavý

Jaroslav Šilhavý

Výpis příspěvků ke štítku „Jaroslav Šilhavý“

Reprezentační kouč Šilhavý má důvěru šéfa českého fotbalu. A co vaši? Hlasujte v anketě

28. září 2022 10:35

Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý má i po sestupu do divize B Ligy národů důvěru předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Petra Fouska, který věří, že si Češi brzy vybojují zpět účast v elitní skupině. Potěšilo ho, že národní tým ve společnosti tří účastníků mistrovství světa ukázal konkurenceschopnost, vyloženě ho zklamal pouze domácí sobotní debakl 0:4 s Portugalskem.

Football Fanatics: Reprezentace musí mít ambice. Proč být „zaprděným“ čecháčkem u zdi?

26. června 2022 18:07

Česká fotbalová reprezentace má za sebou první část nového ročníku Ligy národů. Poměřila síly s giganty Portugalskem, Španělskem, skolila rovněž silné Švýcary. Nový díl pořadu Football Fanatics na CNN Prima NEWS shrnul současnou tvář reprezentace podle prvních písmen příjmení reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého.

Senzace se nekonala. Čeští fotbalisté ve Španělsku padli 0:2, Švýcaři jim dýchají na záda

12. června 2022 22:59

Čeští fotbalisté v závěrečném čtvrtém červnovém utkání skupiny A2 Ligy národů ve Španělsku překvapení nezpůsobili a stejně jako ve čtvrtek v Portugalsku prohráli 0:2. Finalisty druhého ročníku soutěže a trojnásobné mistry Evropy poslal v Málaze ve 24. minutě do vedení Carlos Soler a v 75. minutě přidal pojistku střídající Pablo Sarabia. Reprezentanti ani v sedmém vzájemném duelu v samostatné historii nezvítězili a nenavázali na týden starou domácí remízu se Španěly 2:2. Navíc se na rozdíl jednoho bodu dotáhli Švýcaři, kteří překvapivě přehráli Portugalce.

Česko se Španělskem remizovalo 2:2. Soupeř vstřelil vyrovnávací gól na poslední chvíli

5. června 2022 22:45

Čeští fotbalisté v druhém utkání skupiny A2 Ligy národů remizovali se Španělskem 2:2. Reprezentanti proti finalistům minulého ročníku a trojnásobným mistrům Evropy dvakrát vedli a sahali po nečekaném vítězství, ale v 90. minutě vyrovnal Iñigo Martínez. Za domácí se prosadili ve čtvrté minutě Jakub Pešek a v 66. minutě Jan Kuchta, za hosty skóroval ještě na konci úvodního dějství sedmnáctiletý Gavi. Reprezentace ani v šestém vzájemném duelu v samostatné historii Španělsko neporazila, uhrála s ním druhou remízu.

Začíná Liga národů: Zbytečná soutěž, hlásá hvězdný De Bruyne. Češi by nesouhlasili

1. června 2022 06:11

O významu Ligy národů, tedy stále relativně nové mezinárodní soutěže, se vedou sáhodlouhé debaty. Podle někoho jde jen o zbytečné zaplnění už tak našlapaného fotbalového kalendáře nablýskanějšími přátelskými utkáními. A zvlášť teď, když by jinak byl čas na dovolenou po náročné sezoně, neskáčou hráči radostí dva metry do vzduchu, že se musí vydat reprezentovat. Třeba takový Kevin de Bruyne.

Šilhavý bude dál trénovat reprezentaci. Podepsal smlouvu na příští kvalifikaci o ME

2. května 2022 13:56
Aktualizováno

Českou fotbalovou reprezentaci nadále povede trenér Jaroslav Šilhavý. Šedesátiletý kouč se dohodl s vedením FAČR v čele s předsedou Petrem Fouskem na podmínkách nové smlouvy, kterou podepsal na příští kvalifikační cyklus o mistrovství Evropy, tedy do konce roku 2023. Součástí je v případě postupu automatické prodloužení na závěrečný turnaj v Německu 2024. Původní kontrakt by Šilhavému vypršel v červenci.

Zatím žádná změna. FAČR chce i po neúspěchu v baráži Šilhavého u reprezentace

26. dubna 2022 16:31
Aktualizováno

Ačkoliv bylo velmi pravděpodobné, že trenér Jaroslav Šilhavý po neúspěšné baráži o mistrovství světa u české fotbalové reprezentace skončí, zatím k žádné změně nedojde. Výkonný výbor FAČR došel k názoru, že ideální bude současného kouče udržet a pověřil předsedu asociace Petra Fouska, aby s ním jednal o prodloužení smlouvy. Aktuální kontrakt mu vyprší v červenci.

Slavia se pustila do reprezentace: Hazard se zdravím hráčů. Prosili jsme, ať nehrají

30. března 2022 14:44
Aktualizováno

Byl to zápas, ve kterém o nic nešlo. České fotbalové reprezentaci krachl sen o mistrovství světa, a tak březnový sraz zakončila pouze přátelským utkání s Walesem. V sestavě se přesto objevili hráči, kteří by si vzhledem ke klubovým povinnostem zasloužili oddech. Už jen pro to, aby neriskovali zranění. Nastoupil třeba takový Lukáš Masopust, jenž rozhodně nepotřeboval získávat reprezentační zkušenosti. Zranil se a Slavia je pobouřená.