CNN Prima News Jaroslav Šilhavý

Jaroslav Šilhavý

Výpis příspěvků ke štítku „Jaroslav Šilhavý“

Češi zvládli přípravný duel v Černé Hoře. První trefa v reprezentaci pro Sadílka, pálil i Hložek

Čeští fotbalisté zvítězili v přípravném utkání v Černé Hoře vysoko 4:1 a úspěšně se rozloučili se sezonou. Hosty poslal v 28. minutě do vedení Mojmír Chytil, po změně stran se poprvé v reprezentačním „áčku“ trefil Michal Sadílek. Za domácí snížil Driton Camaj, ale v závěru se prosadili střídající Lukáš Provod s Adamem Hložkem.

Famózní začátek duelu s Polskem. Čeští fotbalisté úvod kvalifikace ME vyhráli 3:1

Čeští fotbalisté vstoupili do kvalifikace mistrovství Evropy domácí výhrou 3:1 nad Polskem a hned v úvodu udělali důležitý krok k postupu. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého rozhodli zahajovací utkání s favoritem skupiny E v Edenu bleskovým začátkem: po 27 sekundách vstřelil nejrychlejší gól reprezentačního „áčka“ od rozdělení federace Ladislav Krejčí mladší a na startu třetí minuty zvýšil rovněž premiérovou trefou v národním A-týmu Tomáš Čvančara.

Reprezentační kouč Šilhavý má důvěru šéfa českého fotbalu. A co vaši? Hlasujte v anketě

Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý má i po sestupu do divize B Ligy národů důvěru předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Petra Fouska, který věří, že si Češi brzy vybojují zpět účast v elitní skupině. Potěšilo ho, že národní tým ve společnosti tří účastníků mistrovství světa ukázal konkurenceschopnost, vyloženě ho zklamal pouze domácí sobotní debakl 0:4 s Portugalskem.

Senzace se nekonala. Čeští fotbalisté ve Španělsku padli 0:2, Švýcaři jim dýchají na záda

Čeští fotbalisté v závěrečném čtvrtém červnovém utkání skupiny A2 Ligy národů ve Španělsku překvapení nezpůsobili a stejně jako ve čtvrtek v Portugalsku prohráli 0:2. Finalisty druhého ročníku soutěže a trojnásobné mistry Evropy poslal v Málaze ve 24. minutě do vedení Carlos Soler a v 75. minutě přidal pojistku střídající Pablo Sarabia. Reprezentanti ani v sedmém vzájemném duelu v samostatné historii nezvítězili a nenavázali na týden starou domácí remízu se Španěly 2:2. Navíc se na rozdíl jednoho bodu dotáhli Švýcaři, kteří překvapivě přehráli Portugalce.

Česko se Španělskem remizovalo 2:2. Soupeř vstřelil vyrovnávací gól na poslední chvíli

Čeští fotbalisté v druhém utkání skupiny A2 Ligy národů remizovali se Španělskem 2:2. Reprezentanti proti finalistům minulého ročníku a trojnásobným mistrům Evropy dvakrát vedli a sahali po nečekaném vítězství, ale v 90. minutě vyrovnal Iñigo Martínez. Za domácí se prosadili ve čtvrté minutě Jakub Pešek a v 66. minutě Jan Kuchta, za hosty skóroval ještě na konci úvodního dějství sedmnáctiletý Gavi. Reprezentace ani v šestém vzájemném duelu v samostatné historii Španělsko neporazila, uhrála s ním druhou remízu.

Začíná Liga národů: Zbytečná soutěž, hlásá hvězdný De Bruyne. Češi by nesouhlasili

O významu Ligy národů, tedy stále relativně nové mezinárodní soutěže, se vedou sáhodlouhé debaty. Podle někoho jde jen o zbytečné zaplnění už tak našlapaného fotbalového kalendáře nablýskanějšími přátelskými utkáními. A zvlášť teď, když by jinak byl čas na dovolenou po náročné sezoně, neskáčou hráči radostí dva metry do vzduchu, že se musí vydat reprezentovat. Třeba takový Kevin de Bruyne.

Šilhavý bude dál trénovat reprezentaci. Podepsal smlouvu na příští kvalifikaci o ME

Aktualizováno

Českou fotbalovou reprezentaci nadále povede trenér Jaroslav Šilhavý. Šedesátiletý kouč se dohodl s vedením FAČR v čele s předsedou Petrem Fouskem na podmínkách nové smlouvy, kterou podepsal na příští kvalifikační cyklus o mistrovství Evropy, tedy do konce roku 2023. Součástí je v případě postupu automatické prodloužení na závěrečný turnaj v Německu 2024. Původní kontrakt by Šilhavému vypršel v červenci.