Klaus nejmladší: Jsem očkovaný, děda kroutil hlavou. Pekarovou znám z hospody

Co Čech, to politik! (1104)

Když se děda dozvěděl, že jsem proti covidu očkovaný, kroutil hlavou. V pořadu CNN Prima NEWS Co Čech, to politik! to prozradil vnuk exprezidenta Václava Klause Vojtěch. Do politiky se po vzoru otce a dědy zatím nechystá. Politickou kariéru ale nevylučuje syn europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) Tobiáš.

Exprezidenta Václava Klause můžeme považovat za symbol covidového odporu v Česku. „Jako všichni bych byl rád, aby covid skončil. Očkovat jsem se byl. (Děda) zakroutil hlavou. Byl to spíš tlak, abych normálně mohl jít do školy a kina. Covid jsem neprodělal. Děda, sestra a máma byli nemocní. Možná jsem to prodělal nějak skrytě,“ sdělil čtyřiadvacetiletý Vojtěch Klaus.

Očkovat se byl i šestnáctiletý syn europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) Tobiáš. „U mě to jednoznačně rozhodlo, že otec byl dobrovolníkem v nemocnici v Broumově. Tam lidé umírali, není to žádná fáma. Táta to silně prožíval. Není jednoduchá záležitost vidět, jak život lidí uhasíná. Nemá smysl to brát na lehkou váhu,“ má jasno Tobiáš Zdechovský.

Šéfku TOP 09 znám z hospody

Vojtěch Klaus si nemyslí, že očkování by mělo být povinné. „Stát na to asi má právo. Jestli to je tak důležité a shodne se na tom, měl by to říct,“ míní.

Václav Klaus před několika dny poskytl Mladé frontě DNES rozhovor, ve kterém se nelichotivě vyjádřil o šéfce TOP 09 Markétě Pekarové Adamové, která by se měla stát předsedkyní Sněmovny. „Bezvadná. Bezvadná. Byla vždycky můj kůň a já si myslím, že v této funkci si povede zdárně, protože z ní, jejích očí a tváře, čiší zlo. Myslím, že je tam kondenzované,“ prohlásil.

„Možná překvapím, ale paní Pekarovou Adamovu jsem někdy před volbami potkal v hospodě a bavili jsme se spolu. Děda říkal, že ji osobně nezná. Myslím, že má ostrá vyjádření na Twitteru a v reálu úplně vyhraněná není. Asi na mě působí příjemněji než na dědu,“ reagoval na svého dědečka Vojtěch.

Budoucí politici?

Během rozhovoru na CNN Prima NEWS také padla otázka, zda se Vojtěch Klaus též chystá do politiky. I jeho otec, Václav Klaus mladší, byl do nedávné doby aktivním politikem. „Jsme asi předurčení k tomu, aby nás politika zajímala, když to dělají rodiče. Nelze se toho vyvarovat. Myslím, že v profesním životě by člověk měl předtím něco dokázat a až potom se věnovat politice. Táta založil úspěšnou soukromou školu, děda byl v akademické sféře. Možné je všechno, ale skutečně na tom nějak nepracuji,“ uvedl Vojtěch Klaus.

„Je to jeden z možných plánů. Politika mě zajímá odmalička. Nejsem si úplně jist, jestli vstoupit do vrcholné politiky,“ doplnil Tobiáš Zdechovský, který je aktuálně členem mládežnické organizace KDU-ČSL Mladí lidovci.

Tagy: