reklama

Klienti Bohemia Energy řeší problém stopnutí platby přes SIPO. Jak na to?

Lidé mají problémy se stopnutím plateb firmám ze skupiny Bohemia Energy. Potíže jim činí hlavně zastavení odchodu peněz přes tzv. SIPO. Pomoci jim mohou na poště i v bance. S úplným zrušením SIPO musí ale souhlasit příjemce, tedy samotná firma Bohemia Energy.

reklama

Klienti Bohemia Energy v tuto chvíli řeší jedno velké dilema – jestli platit, či neplatit svému dodavateli poslední fakturu za říjen. Firma je k tomu vyzývá a slibuje poslední řádné vyúčtování. Energetický regulační úřad naopak lidem jasně doporučuje, aby neplatili, protože neví, jestli se jim peníze ještě někdy vrátí.

Když platíte Bohemia Energy a jejím pěti dceřiným firmám trvalým bankovním příkazem, je stopnutí plateb velmi jednoduché. Jestli ale platíte tzv. SIPO, je to trošku obtížnější.

Platba na poště a přes internet

Pokud platíte SIPO v hotovosti nebo kartou přímo na poštovní přepážce, jste ve výhodě. Stačí pouze poštovního zaměstnance poprosit, aby platbu, kterou platit nechcete, vyjmul – a ostatní zaplatíte. „Musí s sebou donést doklad SIPO, na kterém má předepsanou zálohu elektřiny, vyjedeme nový náhradní doklad a vyjmeme platbu, kterou nechce platit, v tomto případě Bohemia Energy,“ vysvětlila CNN Prima NEWS zaměstnankyně České pošty.

To vše za manipulační poplatek 5 korun a za pár minut. Horší je to v případě, že SIPO hradíte převodem z účtu.

„Doporučujeme, aby klienti snížili limit pro SIPO inkasní platbu pod obvyklou částku nebo třeba na nulu. To můžou udělat okamžitě, je to zdarma. Mohou to udělat v rámci svého internetového bankovnictví, po telefonu nebo mohou zajít na pobočku,“ doporučil mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Tímto zásahem ale SIPO za říjen neodejde vůbec, tedy nejen platba na energie, ale i třeba za televizi nebo za rozhlas. Proto musíte do konce měsíce na poštu, kde přímo na přepážce kartou nebo v hotovosti dlužné částky, které chcete zaplatit, uhradíte.

Krachující firmy

Háček je pak v trvalé změně SIPO, tedy úplném vyškrtnutí Bohemia Energy z této poukázky. S tím totiž musí souhlasit sama firma. „Současné platby, které odešly, budou pravděpodobně poslední, takže situace bude vyřešená,“ dodal mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

To vše jen za situace, že bude firma spolupracovat a za svým podnikáním udělá, jak slibuje, tlustou černou čáru. Tu pomalu rýsují i další firmy, které nakupovaly elektřinu na poslední chvíli.

Nově tak skončila například společnost Kolibřík Energie a 28 tisíc jejích klientů přechází k dodavatelům poslední instance.

U velkých dodavatelů je tedy nával. Nebudou tak mít čas s klienty okamžitě uzavřít klasické dlouhodobé smlouvy. Tím spíš si dejte pozor na tzv. energošmejdy, kteří vám v tomto mezidobí nabídnou lákavě nízké ceny a přepsali by vás hned. Pokud vás osloví, dejte nám vědět na e-mail zpravy@iprima.cz.

Tagy:
energie pošta peníze platba internetové bankovnictví Bohemia Energy SIPO

Hlavní zprávy

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank
Gaming

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum
360°

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama