CNN Prima News klobouk

klobouk

Výpis příspěvků ke štítku „klobouk“

Exotický ráj pár hodin od vašeho domova: Ostrov Djerba uspokojí i nejnáročnější

Hledáte místo pro dovolenou, které vás každý den uchvátí něčím jiným? Které vám nabídne relax, dobré jídlo, dobrodružství a třeba i umění, aniž byste přitom museli ujet světa kraj? Pak můžete vsadit na Djerbu. A věřte, že na tomhle malém ostrově najdete všechno zmíněné. Pár hodin letu od vašeho domova čeká turistický ráj, kam můžete vyrazit sami, s partnerem či s rodinou nebo přáteli, a v němž si užijete každou minutu — ať už při prohlídce streetartového umění v Djerbahood, při návštěvě skanzenu a muzea Djerba Explore či na zdejších trzích, kde se můžete prohrabávat hromadami oblečení za pár kaček, jak je jenom libo.

Pavlová učarovala svými šaty. Návrhářka odhalila, jak vznikaly a proč zrovna šeřík

Česká první dáma Eva Pavlová leckoho během korunovace britského krále Karla III. oslnila svými bledě fialovými šaty s kloboukem. Róba s názvem Šeřík byla dílem Lenky Bernardes da Silva, módní návrhářky Beaty Rajské a stylistky Štěpánky Pivcové. Ta v rozhovoru s reportérkou CNN Prima NEWS prozradila, za jakých okolností tento outfit vznikal. Módní návrhářka rovněž pochválila první dámu za ukázkové vystupování.

Korunovace řečí módy: Kate zářila se šperky po Alžbětě a Dianě, nechyběla podpora Ukrajině

Westminsterské opatství zaplnili hosté z řad světových politiků, monarchů, církevních hodnostářů i celebrit, kteří se do Londýna sjeli na korunovaci krále Karla III. Tento ceremoniál lze také vnímat jako velkolepou módní přehlídku, jež bude ještě řadu dní zaměstnávat komentátory tradičních i internetových médií. Hosté při příchodu do opatství předváděli šaty a klobouky od slovutných módních návrhářů i vojenské uniformy – a vyjadřovali i podporu Ukrajině, napsal zpravodajský server The Telegraph. Pozornost na sebe strhla i princezna Kate, která zářila s náhrdelníkem po královně Alžbětě II. a v náušnicích po princezně Dianě.

Záhada Gottwaldovy beranice: Půjčil mu ji pro slavnou fotografii popravený politik?

Slavný snímek předsedy vlády a KSČ Klementa Gottwalda pronášejícího v únoru 1948 projev „po návratu z Hradu“ existuje ve dvou podobách. Zatímco v původní verzi je na balkoně obklopen soudruhy v čele s náměstkem ministra zahraničí Vladimírem Clementisem, po obvinění tohoto politika z protistátní činnosti a následné popravě se před objektivem ocitá sám jen s neznámým mužem v klobouku zakrytým mikrofony, který na původní fotce pro změnu vůbec nebyl.

Volit králíka v klobouku nebudeme. Schillerová prozradila, koho v boji o Hrad nepodpoří

Hnutí ANO stále vyčkává s oznámením, koho a zda vůbec někoho vyšle do prezidentské volby. Expremiér Andrej Babiš má své definitivní rozhodnutí představit 26. října. Mezi zvažovanými kandidáty figuruje i šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Ta v pořadu 360° na CNN Prima NEWS připomněla prezidenta Miloše Zemana i jeho předchůdce Václava Klause a Václava Havla. Označila je jako těžké váhové kategorie, které veřejnost znala z jejich dlouhodobého působení v politice. Hnutí ANO určitě nepodpoří králíka v klobouku, prohlásila exministryně financí.

OBRAZEM: Panovnice i módní ikona. K Alžbětě II. patřily pestré barvy. V čem zářila?

Královna Alžběta II. nebyla pouze ženou monarchie, ale také světovou módní ikonou. Svými zářivými a pestrobarevnými kostýmky byla proslulá. Vždy věděla, jak zaujmout, a to díky práci svých stylistů. Každý krok v oblasti módy byl precizně promyšlený, což dokazovaly i doplňky či gesta. Čím se nejdéle vládnoucí panovnice vyznačovala?

V Londýně vydraží nově objevený klobouk i s pěti vlasy. Prokazatelně patřil Napoleonovi

V Londýně se bude v říjnu dražit klobouk, který podle analýzy vzorků DNA patřil francouzskému vojevůdci a politikovi Napoleonovi Bonapartemu. Stávající majitel koupil klobouk v malé aukci v Německu; přišel mu v mnoha ohledech podobný dvourohým kloboukům, jaké nosil vojevůdce. Uvnitř pokrývky hlavy se našlo několik vlasů, jejichž analýza později prokázala, že klobouk nosil právě Napoleon.