CNN Prima News klobouk

klobouk

Výpis příspěvků ke štítku „klobouk“

Pavlová učarovala svými šaty. Návrhářka odhalila, jak vznikaly a proč zrovna šeřík

7. května 2023 12:08

Česká první dáma Eva Pavlová leckoho během korunovace britského krále Karla III. oslnila svými bledě fialovými šaty s kloboukem. Róba s názvem Šeřík byla dílem Lenky Bernardes da Silva, módní návrhářky Beaty Rajské a stylistky Štěpánky Pivcové. Ta v rozhovoru s reportérkou CNN Prima NEWS prozradila, za jakých okolností tento outfit vznikal. Módní návrhářka rovněž pochválila první dámu za ukázkové vystupování.

Korunovace řečí módy: Kate zářila se šperky po Alžbětě a Dianě, nechyběla podpora Ukrajině

6. května 2023 15:12

Westminsterské opatství zaplnili hosté z řad světových politiků, monarchů, církevních hodnostářů i celebrit, kteří se do Londýna sjeli na korunovaci krále Karla III. Tento ceremoniál lze také vnímat jako velkolepou módní přehlídku, jež bude ještě řadu dní zaměstnávat komentátory tradičních i internetových médií. Hosté při příchodu do opatství předváděli šaty a klobouky od slovutných módních návrhářů i vojenské uniformy – a vyjadřovali i podporu Ukrajině, napsal zpravodajský server The Telegraph. Pozornost na sebe strhla i princezna Kate, která zářila s náhrdelníkem po královně Alžbětě II. a v náušnicích po princezně Dianě.

OBRAZEM: Panovnice i módní ikona. K Alžbětě II. patřily pestré barvy. V čem zářila?

9. září 2022 05:31

Královna Alžběta II. nebyla pouze ženou monarchie, ale také světovou módní ikonou. Svými zářivými a pestrobarevnými kostýmky byla proslulá. Vždy věděla, jak zaujmout, a to díky práci svých stylistů. Každý krok v oblasti módy byl precizně promyšlený, což dokazovaly i doplňky či gesta. Čím se nejdéle vládnoucí panovnice vyznačovala?

V Londýně vydraží nově objevený klobouk i s pěti vlasy. Prokazatelně patřil Napoleonovi

7. září 2021 06:20

V Londýně se bude v říjnu dražit klobouk, který podle analýzy vzorků DNA patřil francouzskému vojevůdci a politikovi Napoleonovi Bonapartemu. Stávající majitel koupil klobouk v malé aukci v Německu; přišel mu v mnoha ohledech podobný dvourohým kloboukům, jaké nosil vojevůdce. Uvnitř pokrývky hlavy se našlo několik vlasů, jejichž analýza později prokázala, že klobouk nosil právě Napoleon.