reklama

Kocourkov, nebo Bílina? Starostka nevěděla, že má v obci muniční sklad, dokud nevybouchl

V Bílině na Teplicku v úterý odpoledne vybuchl muniční sklad, podle policie oběti na životech nejsou a nikdo nebyl zraněn. Hasiči požár uhasili po čtyřech hodinách a místo hlídají i v noci. Starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO) ale pro CNN Prima NEWS v živém vstupu uvedla, že město o existenci muničního skladu vůbec nevědělo. Hodlá si stěžovat na ministerstvu vnitra i na policejním prezidiu. Sám ministr vnitra ovšem upozornil, že proběhla řádná kolaudace skladu a za to, že starostku nikdo neinformoval, asi mohou městští úředníci.

reklama

„Jako vedení města ani já jako předsedkyně bezpečnostní rady jsme o umístění muničního skladu na území města nevěděli,“ uvedla doslova starostka Schwarz Bařtipánová a pokračovala, že pošle stížnosti na ministertsvo vnitra i na policejní prezidium a bude požadovat informace jak je možné, že nebyli informováni.

Pokud paní starostka říká, že o tom nevěděla, tak jí pravděpodobně její úředníci v nějakém momentě nepředali informaci.

„Objekt, kde se to stalo, byl zkolaudován jako sklad munice, tzn. v rámci kolaudačního procesu se toho účastnili i zástupci města,“ uvedl pro ČTK v reakci ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Stejnou informaci potvrdilo i policejní prezidium. Ministr doplnil, že sklad má policie pronajatý od Mostecké uhelné. „Pokud paní starostka říká, že o tom nevěděla, tak jí pravděpodobně její úředníci v nějakém momentě nepředali informaci,“ uvedl Hamáček. Na dotaz kolik obdobných skladů policie v republice má, odpověděl, že takovou informaci není oprávněn sdělovat.

K tématu

Starostka nyní nechává prověřit, kdo jí měl o kolaudaci říci. „Už jsem požádala tajemníka úřadu, aby prověřil, zda kolaudace řádně proběhla a kdo se v rámci kolaudace k tomuto vyjadřoval,“ řekla pro CNN Prima NEWS.

Výbuchy se ze skladu v části Chudeřice, který má pronajatý Pyrotechnická služba Policie ČR k uskladnění munice, začaly ozývat krátce před 13:00. Ministr vnitra sdělil, že požár a následný výbuch se týkal muniční kobky o rozměrech 3x3 metry, od výbuchu se vznítilo dřevo, které bylo kolem.

Prověřování okolností a příčin vzniku požáru si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů. Pokračuje ohledávání místa, objekt je uzavřen a policisté jej budou nadále střežit.

Reportáž o události můžete zhlédnout níže:

Tagy: výbuch Bílina starostka Jan Hamáček sklad munice

Další hlavní zprávy

reklama
Republikáni ztrhali film o twerkujících dívkách. Obamová údajně podporuje pedofilii
reklama
reklama
Co bude s Prymulovou pozicí vládního zmocněnce? Vláda prý bude hledat jeho nástupce

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Děláme vše pro bezpečí voleb, uvedl Hamáček. Podle něj se nejhorší scénář zatím nenaplňuje
Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala
Další články
reklama
reklama