reklama

Kocourkov, nebo Bílina? Starostka nevěděla, že má v obci muniční sklad, dokud nevybouchl

V Bílině na Teplicku v úterý odpoledne vybuchl muniční sklad, podle policie oběti na životech nejsou a nikdo nebyl zraněn. Hasiči požár uhasili po čtyřech hodinách a místo hlídají i v noci. Starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO) ale pro CNN Prima NEWS v živém vstupu uvedla, že město o existenci muničního skladu vůbec nevědělo. Hodlá si stěžovat na ministerstvu vnitra i na policejním prezidiu. Sám ministr vnitra ovšem upozornil, že proběhla řádná kolaudace skladu a za to, že starostku nikdo neinformoval, asi mohou městští úředníci.

reklama

„Jako vedení města ani já jako předsedkyně bezpečnostní rady jsme o umístění muničního skladu na území města nevěděli,“ uvedla doslova starostka Schwarz Bařtipánová a pokračovala, že pošle stížnosti na ministertsvo vnitra i na policejní prezidium a bude požadovat informace jak je možné, že nebyli informováni.

Pokud paní starostka říká, že o tom nevěděla, tak jí pravděpodobně její úředníci v nějakém momentě nepředali informaci.

„Objekt, kde se to stalo, byl zkolaudován jako sklad munice, tzn. v rámci kolaudačního procesu se toho účastnili i zástupci města,“ uvedl pro ČTK v reakci ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Stejnou informaci potvrdilo i policejní prezidium. Ministr doplnil, že sklad má policie pronajatý od Mostecké uhelné. „Pokud paní starostka říká, že o tom nevěděla, tak jí pravděpodobně její úředníci v nějakém momentě nepředali informaci,“ uvedl Hamáček. Na dotaz kolik obdobných skladů policie v republice má, odpověděl, že takovou informaci není oprávněn sdělovat.

K tématu

Starostka nyní nechává prověřit, kdo jí měl o kolaudaci říci. „Už jsem požádala tajemníka úřadu, aby prověřil, zda kolaudace řádně proběhla a kdo se v rámci kolaudace k tomuto vyjadřoval,“ řekla pro CNN Prima NEWS.

Výbuchy se ze skladu v části Chudeřice, který má pronajatý Pyrotechnická služba Policie ČR k uskladnění munice, začaly ozývat krátce před 13:00. Ministr vnitra sdělil, že požár a následný výbuch se týkal muniční kobky o rozměrech 3x3 metry, od výbuchu se vznítilo dřevo, které bylo kolem.

Prověřování okolností a příčin vzniku požáru si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů. Pokračuje ohledávání místa, objekt je uzavřen a policisté jej budou nadále střežit.

Reportáž o události můžete zhlédnout níže:

Tagy: výbuch Bílina starostka Jan Hamáček sklad munice

Další hlavní zprávy

Německo

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Hororový pohled. Tak svědci popisují moment, kdy v německém městě Trevír do chodců v pěší zóně najelo auto. Jedno miminko mělo po nárazu vypadnout z kočárku, vzduchem letělo více lidí. Mezi čtyřmi oběťmi je i dítě, zatím není jasné, jak staré. Starosta města hovořil o zemřelé dívce, po níž zůstal na ulici pár tenisek. Řidič podle svědků najel do davu úmyslně, zraněných je až 30 lidí.

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec
Houslový virtuos Svěcený: Problém je psychika, na tu roušky nefungují. Hudba léčí
Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný
Demonstrace podnikatelů: Požadují finanční kompenzaci, zapomněli si však doma roušky
Česká výzkumná republika. Na vědu dáváme více než dvojnásobek toho, co Slováci
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Češi jsou alkoholici Evropy. Za pití a tabák utratí dvojnásobek průměru EU
Dukovany musí postavit firma, která dodrží dohodu, myslí si Dana Drábová
Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal
Další články
reklama
reklama