reklama

Kocourkov, nebo Bílina? Starostka nevěděla, že má v obci muniční sklad, dokud nevybouchl

V Bílině na Teplicku v úterý odpoledne vybuchl muniční sklad, podle policie oběti na životech nejsou a nikdo nebyl zraněn. Hasiči požár uhasili po čtyřech hodinách a místo hlídají i v noci. Starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO) ale pro CNN Prima NEWS v živém vstupu uvedla, že město o existenci muničního skladu vůbec nevědělo. Hodlá si stěžovat na ministerstvu vnitra i na policejním prezidiu. Sám ministr vnitra ovšem upozornil, že proběhla řádná kolaudace skladu a za to, že starostku nikdo neinformoval, asi mohou městští úředníci.

reklama

„Jako vedení města ani já jako předsedkyně bezpečnostní rady jsme o umístění muničního skladu na území města nevěděli,“ uvedla doslova starostka Schwarz Bařtipánová a pokračovala, že pošle stížnosti na ministertsvo vnitra i na policejní prezidium a bude požadovat informace jak je možné, že nebyli informováni.

Pokud paní starostka říká, že o tom nevěděla, tak jí pravděpodobně její úředníci v nějakém momentě nepředali informaci.

„Objekt, kde se to stalo, byl zkolaudován jako sklad munice, tzn. v rámci kolaudačního procesu se toho účastnili i zástupci města,“ uvedl pro ČTK v reakci ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Stejnou informaci potvrdilo i policejní prezidium. Ministr doplnil, že sklad má policie pronajatý od Mostecké uhelné. „Pokud paní starostka říká, že o tom nevěděla, tak jí pravděpodobně její úředníci v nějakém momentě nepředali informaci,“ uvedl Hamáček. Na dotaz kolik obdobných skladů policie v republice má, odpověděl, že takovou informaci není oprávněn sdělovat.

K tématu

Starostka nyní nechává prověřit, kdo jí měl o kolaudaci říci. „Už jsem požádala tajemníka úřadu, aby prověřil, zda kolaudace řádně proběhla a kdo se v rámci kolaudace k tomuto vyjadřoval,“ řekla pro CNN Prima NEWS.

Výbuchy se ze skladu v části Chudeřice, který má pronajatý Pyrotechnická služba Policie ČR k uskladnění munice, začaly ozývat krátce před 13:00. Ministr vnitra sdělil, že požár a následný výbuch se týkal muniční kobky o rozměrech 3x3 metry, od výbuchu se vznítilo dřevo, které bylo kolem.

Prověřování okolností a příčin vzniku požáru si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů. Pokračuje ohledávání místa, objekt je uzavřen a policisté jej budou nadále střežit.

Reportáž o události můžete zhlédnout níže:

Tagy: výbuch Bílina starostka Jan Hamáček sklad munice

Další hlavní zprávy

Rusko

Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí

Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí

Česko a Slovensko se dostaly do dráhy ruského satelitu. Vakcína Sputnik V, pojmenovaná po slavné sovětské družici, je už u slovenských sousedů a do měsíce by mohla být i v České republice. K očkování ruskou vakcínou je ale zapotřebí povolení Evropské lékové agentury nebo výjimka ministerstva zdravotnictví. Ani jedno se však zatím nechystá a vakcinace Sputnikem drhne i v samotném Rusku. Rusové se totiž zřejmě více než covidu bojí nežádoucích účinků po očkování.

USA

USA se bojí čtvrté vlny, Texas ne. Ruším povinné roušky, ohlásil guvernér z restaurace

USA se bojí čtvrté vlny, Texas ne. Ruším povinné roušky, ohlásil guvernér z restaurace

Šíření vysoce nakažlivých mutací koronaviru by ve Spojených státech mohlo spustit čtvrtou vlnu pandemie a ohrozit pokrok, který přinesla vakcinace. Uvedla to ředitelka amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Rochelle Walenskyová. Vyzvala přitom Američany, aby nepolevovali v prevenci. Guvernér Texasu Greg Abbott ale následně oznámil, že od 10. března zruší celostátní povinnost nosit roušky a povolí provoz všech obchodů a restaurací v jejich plné kapacitě.

Při dopravní nehodě v USA zemřelo 13 lidí. V přeplněném autě jelo 25 pasažérů
Zlaté glóby putovaly celebritám do obýváků. Ceny se přebíraly i v Praze
Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama