Kolář: Ze Slovenska se může stát periferie Evropy. Tohle je propaganda, opáčil Fiala z SPD

Mmístopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Kolář (TOP 09) a předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala

360° (99)

Ze Slovenska se může stát země, se kterou nebude nikdo chtít mít nic společného, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Kolář (TOP 09). Problém je podle něj v tom, že ze země odchází hodně mladých lidí. Jeho slova ale předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala označil za propagandu.

Ze Slovenska odchází hodně lidí, zejména mladých, kteří tam nevidí svou budoucnost, a to je pro danou zemi vždy problém, řekl Kolář z TOP 09 v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. „Pro Slovensko je to velká škoda, protože pokud mladá generace odejde, stane se ze Slovenska skanzen normalizačních dob,“ zdůraznil.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Fico se po volbách odvázal. Zaútočil na soudce, zmínil propouštění a novináře nazval prasaty

Dodal, že lidé se pak budou utvrzovat v tom, že dříve bylo dobře a čím dál tím více se upnou k lidem, jako je Robert Fico, Viktor Orbán a přeneseně třeba i Vladimir Putin. „Tím se Slovensko dostane na úplnou periferii Evropy a stane se z něj stát, se kterým nikdo nebude chtít mít nic společného,“ řekl Kolář.

Jeho slova ale Fiala z SPD označil za propagandu. „Dejme Slovákům šanci. Dejme šanci Ficovi, dejme šanci Pellegrinimu. Ale to, že už dopředu všichni víme, jak to bude špatně, je čistá propaganda,“ sdělil. Dodal, že očekával, že Kolář na konci svého komentáře řekne slovo „prokremelský“, „chapadlo Kremlu“, „Putinovo chapadlo“, „fašista“ a podobně.

Tagy: