CNN Prima News kolegové

kolegové

Výpis příspěvků ke štítku „kolegové“

Schwarzenberga mi bylo líto, i když se mu tleskalo, uznal Svoboda. Ocenil jeho vlastenectví

Karel Schwarzenberg byl člověkem, který spojoval dvě hodnoty: patřil k jednomu z nejstarších rodů a byl vlastenec. Tak na zesnulého knížete vzpomínal ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Zdůraznil, že po roce 1990 nekultivoval pouze českou politickou scénu, ale i samotné státní činitele – nechal jim ušít obleky. Při posledním shledání se Schwarzenbergem mu ho však bylo trochu líto.

Deset let od hrůzné smrti mladíků na turbíně: Nebylo úniku, pak přišlo „poslední objetí“

Měla to být běžná údržba několika turbín nizozemské větrné farmy. Dva strojaři se však domů nikdy nevrátili. Teprve 19letého mladíka spolu s jeho o dva roky starším kolegou na vrcholu turbíny uvěznil požár, který vznikl ve strojovně. Ve výšce 67 metrů nad zemí jim hasiči nemohli pomoci. To si patrně uvědomili i chlapci. „Poslední objetí“ je název fotografie, jež byla pořízena před jejich smrtí. K tragédii, kterou zachycuje emotivní snímek, došlo přesně před deseti lety.

Smuteční loučení s Patejdlem: Na poslední cestě ho provázel mohutný potlesk, mluvil i Ráž

Desítky lidí, zejména fanoušci skupiny Elán, se ve středu přišly do baziliky Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově rozloučit se slovenským zpěvákem, klávesistou a textařem Vašem Patejdlem. Spoluzakladatel populární kapely zemřel 19. srpna po krátké a těžké nemoci ve věku 68 let. Mnozí lidé přijeli podle zápisů v kondolenční knize i ze Slovenska. Celou událost si můžete připomenout v on-line reportáži níže.

Zemřel legendární moderátor Parkinson. Zpovídal George Michaela či Eltona Johna

Po krátké nemoci zemřel ve věku 88 let uznávaný moderátor, hlasatel a novinář Michael Parkinson. Smutnou zprávu potvrdila jeho rodina. Parkinsonova televizní kariéra trvala dlouhých sedm desetiletí, svým osobitým stylem při pokládání otázek hvězdným hostům v pořadu Parkinson na BBC si získal nejen zpovídané celebrity, ale i publikum. Kolegové na něj vzpomínají jako na „jediného svého druhu“ a dodávají, že definoval formát diskuzních pořadů.

Trpké loučení s legendární herečkou Zimkovou: Dorazil i exprezident, proč chyběli kolegové?

Posledního rozloučení s legendární herečkou Milkou Zimkovou, které se uskutečnilo v úterý 6. června v bratislavském krematoriu, se zúčastnily desítky smutečních hostů. Nechyběla rodina, přátelé a také osobnosti z literárního a výtvarného světa. Kdo však nepřišel, byli hereččini kolegové z divácky oblíbených komedií Pásla kone na betóne a …kone na betóne. Některé přítomné jejich absence zaskočila.