kóma

Výpis příspěvků ke štítku „kóma“

Karpov leží v kómatu. Ruský šachista volal po konci války, pak měl „nešťastně upadnout“

2. listopadu 2022 09:24

V 70. letech se šachový velmistr Anatolij Karpov zapsal do historie, když se na celou jednu dekádu stal mistrem světa. Začal fušovat i do politiky a byl znám jako krajní podporovatel prezidenta Vladimira Putina. Nyní však leží v kómatu na neurologickém oddělení Sklifosovského institutu. Poté, co kritizoval válku na Ukrajině a volal po jejím konci, měl podle některých ruských médií „nešťastně upadnout“. Jiné zdroje mluví o tom, že byl Karpov napaden, když odcházel z budovy moskevské Státní dumy.

Kvůli krádeži inzulinu zažil Dominik peklo. Vymodlený transport zaplatila sbírka

22. října 2022 16:24

Příběh, který bral za srdce, má optimistické pokračování. Šestadvacetiletý Slovák Dominik Gere odjel do Německa, aby si tam našel práci. Jenže na nádraží byl přepaden – přišel o doklady, a hlavně o pro něj coby diabetika životně důležitý inzulin. Omdlel, kolemjdoucí mu napřed nepomohli, protože se domnívali, že je opilý. Přes sedm týdnů ležel v bdělém kómatu v nemocnici. Teď mohl být díky finanční pomoci lidí konečně transportován na Slovensko.

Šokující odhalení Chandlera z Přátel: Kvůli závislosti málem zemřel, 14 dní byl v komatu

21. října 2022 07:28

Oblíbený herec Matthew Perry prozradil, že v 49 letech skoro zemřel. Kvůli dlouhodobému užívání opiátů mu tehdy prasklo tlusté střevo a lékaři mu dávali pouze dvouprocentní šanci na přežití. Třiapadesátiletý Perry, který byl zároveň dlouhodobě závislý také na alkoholu, se ale dokázal uzdravit, přestože dva týdny strávil v kómatu.

Okradený diabetik Dominik skončil v kómatu. Lidé si mysleli, že je opilý, a nepomohli mu

14. října 2022 06:08

Šestadvacetiletý Slovák Dominik odjel do Německa, aby si tam našel práci. Jeho plán se ale zbortil. Na nádraží v Solingenu na západě země ho zřejmě okradli a mladík trpící diabetem tak přišel o doklady, a především o životně důležitý inzulin. Když omdlel, lidé mu dlouho nepomáhali, protože se domnívali, že je opilý. Nyní je hospitalizovaný v tamní nemocnici a v bdělém kómatu leží už šestým týdnem.

Naděje pro zoufalé rodiče chlapce na přístrojích? V boji za syna mají ještě jednu možnost

5. srpna 2022 18:44

Britský vrchní soud v pátek zamítl požadavek rodiny 12letého Archieho Battersbeea na převoz do hospice. Chlapec tak zřejmě zemře v nemocnici. Rodina bojuje proti úřadům, které rozhodly o odpojení od přístrojů, jež ho drží naživu. Lékaři u něj konstatovali mozkovou smrt poté, co ho rodiče našli doma bezvládného. Podle Hollie Danceové, chlapcovy matky, stojí za neštěstím internetová výzva, během níž se lidé snaží upadnout do bezvědomí zadržením dechu nebo škrcením.