reklama

kóma

Výpis příspěvků ke štítku „kóma“

Krutý osud. Dva Poláci letěli do Mexika za prací, místo toho přišli o orgány

Polskem otřásl osud dvou dvacetiletých mladíků, kteří tento měsíc odletěli do Mexika za přislíbenou prací. Na místě jim ale odebrali ledviny a možná i další tělesné orgány. Jeden z Poláků zemřel, druhý je v kómatu, oznámil zpravodajský server Onet. Není jasné, zda je do zločinu nějak zapleten i třetí Polák, který krajanům práci domluvil. Pravdivost hrůzné historky mezitím potvrdily polské úřady.

Hrozilo mu trvalé poškození mozku. Teď je z Inda nejrychlejší počtář na světě

Zatímco průměrný člověk by sotva vytáhl kalkulačku z batohu či šuplíku, 20letý Ind Neelakantha Bhanu Prakash by měl složitý příklad už dávno spočítaný. Za vteřinu totiž jeho mozek dokáže vyřešit až 12 početních úkonů, desetkrát víc než běžný smrtelník. Jeho cestu za titulem mistra světa v mentálních výpočtech mu ale málem překazil vážný úraz hlavy.

Brit strávil v kómatu 6 týdnů, lékaři mu nedávali šanci na přežití. Teď se bude ženit

Brit Victor McCleary (57) se nakazil koronavirem a upadl do kómatu. V tom strávil šest týdnů. Lékaři ho připojili na přístroje a jeho příbuzným oznámili, že v zázrak doufat nemají. K tomu ale ve výsledku došlo – muž se po dlouhých týdnech probral a sám byl překvapen, jak v zrcadle vypadá. Koronavirus se na něm podepsal, zhubl o 38 kilogramů.

reklama