kóma

Výpis příspěvků ke štítku „kóma“

Je to případ beznaděje. Schumacherův blízký přítel promluvil o stavu legendárního pilota

Téměř deset let uplynulo od chvíle, kdy měl Michael Schumacher nehodu na lyžích, při níž utrpěl těžké zranění. Informace o jeho stavu rodina dál přísně tají a jen pár vybraných lidí se dostane do Schumacherovy blízkosti. Jedním z nich je švýcarský novinář Roger Benoit. Jeho slova o stavu bývalého závodníka pozitivní rozhodně nejsou, píše web de.dayfr.com.

S Vítkem se už naposledy loučili, pak se zázračně probral. Pomozte tátovi, prosí jeho dcera

Vítek Roušal z Plzeňska byl vždycky správný akční muž, miloval přírodu a svou rodinu. Pak nastala událost, která mu změnila život: upadl do kómatu. Naštěstí se dokázal probral, další léčba je však příliš drahá. Pomoct získat finance můžete i vy, Roušal potřebuje tři až čtyři intenzivní neurorehabilitace, přičemž jedna stojí 78 tisíc korun.

Karpov leží v kómatu. Ruský šachista volal po konci války, pak měl „nešťastně upadnout“

V 70. letech se šachový velmistr Anatolij Karpov zapsal do historie, když se na celou jednu dekádu stal mistrem světa. Začal fušovat i do politiky a byl znám jako krajní podporovatel prezidenta Vladimira Putina. Nyní však leží v kómatu na neurologickém oddělení Sklifosovského institutu. Poté, co kritizoval válku na Ukrajině a volal po jejím konci, měl podle některých ruských médií „nešťastně upadnout“. Jiné zdroje mluví o tom, že byl Karpov napaden, když odcházel z budovy moskevské Státní dumy.

Kvůli krádeži inzulinu zažil Dominik peklo. Vymodlený transport zaplatila sbírka

Příběh, který bral za srdce, má optimistické pokračování. Šestadvacetiletý Slovák Dominik Gere odjel do Německa, aby si tam našel práci. Jenže na nádraží byl přepaden – přišel o doklady, a hlavně o pro něj coby diabetika životně důležitý inzulin. Omdlel, kolemjdoucí mu napřed nepomohli, protože se domnívali, že je opilý. Přes sedm týdnů ležel v bdělém kómatu v nemocnici. Teď mohl být díky finanční pomoci lidí konečně transportován na Slovensko.