reklama

Konec telefonních budek v Čechách? Zrušit je chce Český telekomunikační úřad

Blíží se konec telefonních budek v Česku. Zrušit je chce Český telekomunikační úřad (ČTÚ) kvůli vysokým nákladům. Záměr chce ale prověřit ombudsman Stanislav Křeček, podle něj je lidé v krizových situacích musí mít k dispozici.

reklama

Sám ombudsman připouští, že si nevzpomíná, kdy budku k telefonování využil naposledy, ale v některých oblastech prý mají svá opodstatnění. Předtím, než dojde na úplné zrušení automatů, by tak podle něj mělo být jasně deklarováno, že existuje plnohodnotná alternativa.

Na konci minulého roku bylo v ČR zrušeno 2 750 telefonních budek. Provoz automatů operátora stojí desítky milionů korun ročně. Z většiny budek lidé volají méně než jednou za měsíc. V letošním roce navíc operátor očekává další výrazný pokles volání v řádu desítek procent. Výnosy z volání tak ani zdaleka nepokrývají náklady na údržbu a provoz.

Zda se telefonní automaty skutečně zruší, se rozhodne až za čas. Obmudsman o tom bude jednat s předsedkyní ČTÚ. Více se dozvíte v reportáži.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama