reklama

Konec telefonních budek v Čechách? Zrušit je chce Český telekomunikační úřad

Blíží se konec telefonních budek v Česku. Zrušit je chce Český telekomunikační úřad (ČTÚ) kvůli vysokým nákladům. Záměr chce ale prověřit ombudsman Stanislav Křeček, podle něj je lidé v krizových situacích musí mít k dispozici.

reklama

Sám ombudsman připouští, že si nevzpomíná, kdy budku k telefonování využil naposledy, ale v některých oblastech prý mají svá opodstatnění. Předtím, než dojde na úplné zrušení automatů, by tak podle něj mělo být jasně deklarováno, že existuje plnohodnotná alternativa.

Na konci minulého roku bylo v ČR zrušeno 2 750 telefonních budek. Provoz automatů operátora stojí desítky milionů korun ročně. Z většiny budek lidé volají méně než jednou za měsíc. V letošním roce navíc operátor očekává další výrazný pokles volání v řádu desítek procent. Výnosy z volání tak ani zdaleka nepokrývají náklady na údržbu a provoz.

Zda se telefonní automaty skutečně zruší, se rozhodne až za čas. Obmudsman o tom bude jednat s předsedkyní ČTÚ. Více se dozvíte v reportáži.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama