reklama
CNN Prima News Stanislav Křeček

Stanislav Křeček

Výpis příspěvků ke štítku „Stanislav Křeček“

Prezidenta v nemocnici navštívil ombudsman. Popsal, jak na tom Zeman je

25. října 2021 11:35

Hospitalizovaného prezidenta Miloše Zemana navštívil v pondělí dopoledne v pražské Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Podle Křečka prezident v tuto chvíli není nikterak omezen ve svých právech, v přijímání návštěv a v komunikaci s nimi. Uvedl to v tiskové zprávě na svém webu.

Romové devastují bytový fond, napsal Křeček. Posilujete předsudky, oponují mu

16. února 2021 20:29

Zástupci organizací na podporu Romů, lidských práv a lidí v nouzi vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO) a poslance, aby se distancovali od výroků ombudsmana Stanislava Křečka na adresu Romů. Podle nich veřejný ochránce práv svými vyjádřeními posiluje protiromské předsudky, rozdmýchává nenávist a znevažuje svůj úřad. Zástupci 16 organizací a pět romských členů vládní rady pro záležitosti romské menšiny to uvedli v otevřeném dopise.

Bečva už zajímá i ombudsmana. Prozkoumá postup úřadů kvůli únikům chemikálií do řeky

2. prosince 2020 15:59

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček se začne zabývat postupem úřadů, které se podílejí na řešení případů úniků nebezpečných látek do řeky Bečvy. Obrátí se proto na příslušné orgány s žádostí o vyjádření, uvedla mluvčí ombudsmana Iva Hrazdílková. Cizorodé látky se do řeky dostaly opakovaně, únik je hlášený i dnes.

Pohřební služba odmítla ženě vydat urnu s maminčinými ostatky. Případ řešil ombudsman

31. října 2020 19:14

Pandemie koronaviru ovlivnila mimo jiné pohřebnictví. Kromě toho, že krematoria a další služby musí dodržovat zvláštní opatření, obrátilo se na ombudsmana Stanislava Křečka i několik pozůstalých. Společné měli to, že nestihli zorganizovat poslední rozloučení s blízkým v zákonné lhůtě, a tak souhlasili se sociálním pohřbem. Později žádali o urnu s ostatky, ale pohřební služba ji odmítla vydat.

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu

24. října 2020 17:11

Podle ombudsmana Stanislava Křečka ministr zdravotnictví Roman Prymula, předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek a ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant noční schůzkou v restauraci vládní nařízení neporušili. Zákaz provozu restaurací podle veřejného ochránce práv neznamená zákaz vstupu do nich. Podle premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše překročil předseda poslanců Faltýnek své pravomoci.

Chudoba seniorů bude narůstat, stále víc jich nedosáhne na penzi, varuje ombudsman

7. října 2020 15:21

Kvůli současnému nastavení důchodového systému bude přibývat seniorů bez nároku na starobní důchod, upozornil ombudsman Stanislav Křeček. Podmínku minimální doby pojištění, která činí 35 let, považuje Křeček za velmi přísnou. Na problém dlouhé doby pojištění pro nárok na penzi poukazuje i Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Ombudsman se zastal muže, který podle úřadů za jízdy telefonoval. Ten už ale zaplatil pokutu

12. května 2020 17:25

Ombudsman Stanislav Křeček se vložil do případu řidiče, kterého úřady uznaly vinným z toho, že za jízdy telefonoval. Křeček se ho zastal, protože úřady podle něj rozhodly jen na základě svědectví policistů, zatímco další svědci řidičovo telefonování popřeli. Samotnému řidiči už ale Křečkovo stanovisko příliš nepomůže, v případu už zaplatil pokutu. Ministerstvo dopravy, které mohlo případ zvrátit, už rozhodlo, že přezkum nebude.

reklama