CNN Prima News Stanislav Křeček

Stanislav Křeček

Výpis příspěvků ke štítku „Stanislav Křeček“

Vznikla databáze s nabídkou ubytování v Česku. Uprchlíkům z Ukrajiny ukáže, kde je volno

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v pondělí spustila interaktivní databázi ubytovacích kapacit pro uprchlíky před ruskou invazí na Ukrajinu. Obsahuje seznam zhruba tří tisíc poskytovatelů ubytování v Česku. Není veřejně přístupná, primárně s ní budou pracovat obce s rozšířenou působností, neziskové organizace a vybrané státní instituce, sdělil mluvčí IOM Filip Stowasser.

Až 21 tisíc za plesnivý byt v Harrachově. Dluh vám poroste, hrozí stát neplatičům

Platit nám nemusíte, ale počítejte s tím, že dluh vám bude naskakovat. Takový vzkaz ve čtvrtek poslalo ministerstvo financí nájemníkům dvou bytových domů v Harrachově. Domy stát získal v soudním sporu s městem. Namísto původních nízkých nájmů ve výši čtyři až pět tisíc korun, teď ministerstvo požaduje podle velikosti bytu od patnácti do jednadvaceti tisíc. Byty jsou přitom často v otřesném stavu, některé jsou vlhké, plesnivé, v jiných nejdou otevírat okna.

Poslanci schválili zvýšení příspěvku na mobilitu. Projednají i rozpočet

Poslanci se ve středu začnou zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok, který vláda předložila se schodkem 295 miliard korun. Dopoledne schválili zvýšení příspěvku na mobilitu o zhruba 400 korun měsíčně. Příspěvek 2 900 korun pak budou dostávat lidé, kteří se neobejdou bez energeticky náročných dýchacích přístrojů. Na programu je také první kolo volby zástupce veřejného ochránce práv.

Zástupkyně ombudsmana rezignuje. Fiala jejího rozhodnutí lituje a hledá pro ni novou práci

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se rozhodla ke konci srpna rezignovat na svou funkci. Nesouhlasí s názory a profesním i lidským přístupem veřejného ochránce práv Stanislava Křečka, a proto ho už dál nechce zastupovat a spolupracovat s ním. Šimůnkovou Sněmovna do funkce ombudsmanovy zástupkyně zvolila v listopadu 2019 a Křečka na post ochránce práv v únoru 2020. Nelze je odvolat. Mandáty jsou šestileté. Jejího konce lituje premiér Petr Fiala (ODS).

Ombudsman Křeček odebral své zástupkyni všechny agendy. Ta mluví o šikaně

Aktualizováno

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček odebral své zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, a to s účinností od 1. července. Uvedl, že její práci provází lidské i manažerské komplikace. Zváží také, zda na Křečka nepodá žalobu za výroky, které poškozují její osobu, a za jeho údajně šikanózní jednání vůči ní. Kvůli odebrání agendy se také obrátí na Sněmovnu. Představitelé vládní koalice Křečkovo rozhodnutí kritizují, premiér Petr Fiala po něm bude požadovat vysvětlení.

Máte odlišný názor a hned jste Putinův agent. Ministři mě okřikli, stěžuje si Křeček

Pod palbu kritiky se v posledních dnech dostal ombudsman Stanislav Křeček poté, co na sociální síti zkritizoval ukrajinského prezidenta Zelenského. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS proto hlavu státu válkou zasažené země pochválil za odvahu, za svými slovy si ale Křeček dál stojí. Ombudsmanovi se nelíbilo, jak Zelenskyj mluvil o nerozhodnosti spojenců. České vládě Křeček doporučil, aby se věnovala pomoci běžným lidem a „neokřikovala“ ho. Do debaty se totiž zapojili i členové kabinetu.

Křeček: Sociálně vyloučení si za problémy mohou sami. Nepaušalizujte, reaguje novinářka

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček odmítá, že by obviňoval Romy z opakovaného ničení sociálních bytů. V textu, který spustil velkou vlnu kritiky, se podle svých slov o Romech vůbec nezmiňuje. Uvedl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Novinářka Jarmila Balážová naopak označila ombudsmanovy výroky za populistické a paušalizující – místo hájení práv podle ní hází všechny do jednoho pytle.

Ničí byty a nechodí do práce. Ombudsman Křeček se opřel do Romů, ti žádají jeho rezignaci

Ředitel občanského sdružení Romodrom Nikola Taragoš chce usilovat o odvolání ombudsmana Stanislava Křečka z funkce, uvedl web Romea.cz. Křeček veřejně zopakoval v blogu Aktuálně.cz svůj názor na to, že lidé ze sociálně vyloučených lokalit, což jsou často Romové, si mohou za svou situaci sami, nemají žádnou snahu ji změnit a devastují jeden poskytnutý byt za druhým. Ombudsmana však nejde odvolat, jeho volební období je šestileté, uvádí na webu Kancelář veřejného ochránce práv.